Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Wydrukuj tę stronę
czwartek, 05 czerwiec 2014 16:57

MASAŻ BAŃKĄ CHIŃSKĄ

Napisał
MASAŻ BAŃKĄ CHIŃSKĄ http://re-vita.mnt.pl/

Dzisiaj obiecany w ubiegłym tygodniu artykuł o masażu bańką chińską. Nie należy on do relaksujących, jednakże ma udowodnione badaniami klinicznymi i potwierdzone praktyką fizjoterapeutów masażystów działanie antycellulitowe i wyszczuplające.

 

                Jak wygląda taki masaż? Na początku terapeuta przygotuje i rozgrzeje skórę, to znaczy wykona krótki masaż manualny, po czym przystąpi do masażu bańkami. Gumowe niebieskie bańki przykłada się do skóry tak aby zassały fałd skórny i przesuwa się je po wybranej partii ciała w specjalny sposób. Po zakończeniu masażu bańkami wykonuje się jeszcze drenaż limfatyczny (specjalny rodzaj masażu).

                Jak to działa? Działanie modelujące i antycellulitowe bańki chińskiej opiera się na mechanotransdukcji, czyli procesie w trakcie którego komórka przekształca bodźce mechaniczne w aktywność chemiczną. Mechaniczne oddziaływanie na wierzchnią (górną) warstwę skóry indukuje biochemiczną reakcję komórek. Mówiąc prościej masaż bańkami pobudza komórki tłuszczowe do aktywnego rozkładu tkanki tłuszczowej i uwalniania do krwi produktów tej reakcji.  Jednakże sam proces komórkowy nie wystarczy. Dla widocznego efektu niezbędne jest włączenie w terapię masażem aktywności fizycznej oraz picie sporych ilości wody – często i małymi porcjami. Masaż pobudza komórki do lipolizy, czyli rozkładu komórek tłuszczowych i uwalniania wysokoenergetycznych produktów tej przemiany do krwioobiegu. Jeżeli po masażu nie  poćwiczymy (bieganie, pływanie, zumba, siłownia, itp.), to nasz organizm zmagazynuje te substancje ponownie w tkance tłuszczowej. Wraz z tłuszczami do krwi uwalniają się toksyny, dlatego tak ogromnie ważne jest picie wody, które pozwoli zachować równowagę w gospodarce elektrolitów i zapewni prawidłowe wydalanie toksyn z organizmu. Tylko tak skojarzona terapia da efekty i poczucie satysfakcji z zabiegów masażu próżniowego. Czyli jak ze wszystkim na tym świecie,  po prostu nie ma łatwo.

                Dla kogo są odpowiednie takie masaże? Jeśli borykasz się z cellulitem, lokalnymi otłuszczeniami i napiętymi, bolącymi mięśniami - to zabiegi dla Ciebie. Przeciwwskazaniem będą tu wszelkie poważne choroby ogólnoustrojowe, wszelkie choroby przebiegające z wystąpieniem ropni i wysięków, zaburzona krzepliwość krwi, żylaki. Masaży tego typu powinny wystrzegać się kobiety w ciąży.

                Dobre gabinety wykonują ten masaż na preparatach antycellulitowych. Terapeuta powinien zaproponować Ci serię masaży, najlepiej wykonać dziesięć zabiegów co trzy dni każdy. Po masażu wskazane jest wypicie szklanki wody.

                Jeśli to będą pierwsze Twoje masaże odsyłam Cię do mojego poprzedniego artykułu.

Następnym razem spotkamy się w błogim świecie masaży relaksacyjnych.

Anna Bachul

Beauty Bar

asdasdasdasdas