Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
poniedziałek, 15 styczeń 2018 09:03

O cudzie medycyny – dla mieszkańców naszego powiatu

Napisał

Bardzo często lekceważymy problemy ze słuchem. Godzimy się też z tym, że wraz z wiekiem słuch „ma prawo” się psuć i nie należy robić z tego problemu. Odkładamy wizytę u specjalisty. Niesłusznie! Nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak ważnym zmysłem jest słuch i do czego może prowadzić zaniechanie leczenia.

 

O powodach pojawiania się niedosłuchu i o sposobach leczenia, w szczególności – o implantach słuchowych, będzie można porozmawiać w czwartek 18 stycznia. Konferencja „Implant słuchowy do cud medycyny” odbędzie się w Sali sesyjnej Starostwa Powiatowego, a organizatorami są wspólnie organizacja „Razem dla słuchu” oraz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Suchej Beskidzkiej.

Inicjatorką i głównym organizatorem spotkania jest Maria Żarnowska. Sama korzysta z dwóch implantów słuchowych, które odmieniły jej życie o 180 stopni. Jest szczęśliwa, że może słyszeć i normalnie funkcjonować w życiu rodzinnym i zawodowym. I dlatego właśnie robi wszystko, żeby wiedzą o tym „cudzie medycyny” dzielić się z innymi.

Dlaczego właśnie implanty słuchowe są głównym tematem konferencji? Z kilku powodów – przede wszystkim dlatego, że wiedza o tej metodzie leczenia jeszcze nie jest powszechna. Nie wszyscy wiedzą, że w sytuacji gdy aparat słuchowy jest niewystarczający, jedynym rozwiązaniem pozostaje właśnie implant. Chodzi zarówno o leczenie dzieci, które rodzą się z wadami uniemożliwiającymi słyszenie, jak i o osoby dojrzałe, które tracą słuch na skutek chorób czy starzenia się organizmu.

W Polsce implanty słuchowe są w 100% refundowane przez NFZ. Również opieka nad pacjentami już korzystającymi z implantów jest całkowicie bezpłatna. Ma to ogromne znaczenie i sprawia, że jest to metoda dostępna dla każdej potrzebującej osoby, niezależnie od wieku i poziomu zamożności.

Podczas czwartkowej konferencji o leczeniu niedosłuchu będzie mowa w różnych aspektach – medycznym i życiowym. Często osobom chorym brakuje informacji, choćby o tym „jak się żyje z implantem słuchowym”. Po prostu nie ma dostępu do zwykłych, praktycznych informacji – wyjaśnia Maria Żarnowska. Dlatego w programie spotkania znalazły się wystąpienia zarówno ekspertów, jak i relacje osób korzystających z implantów i członków ich rodzin.

Organizatorzy zadbali o to, żeby uczestnicy konferencji mogli od razu porozmawiać o własnych przypadkach z audiologami lub inżynierami klinicznymi zajmującymi się tzw. ustawianiem implantów słuchowych (by dawały jak najlepszy efekt). Na pewno będzie czas na spokojne rozmowy, specjaliści cierpliwie odpowiedzą na wszelkie pytania. A w stworzeniu miłej atmosfery na pewno pomoże mały poczęstunek.

Tyle wartościowej wiedzy, w przystępnej formie, rzadko można znaleźć nawet w dużych miastach. Tym bardziej cieszy to, że konferencja „Słuch dla wszystkich” odbędzie się właśnie tu – dla mieszkańców Suchej Beskidzkiej i okolic.

Przypominamy: konferencja odbędzie się w czwartek 18 stycznia o godzinie 11, w Sali sesyjnej Starostwa Powiatowego przy ulicy Kościelnej 5b. Udział w spotkaniu jest bezpłatny, organizatorzy serdecznie zapraszają.  

asdasdasdasdas
HomeWarto wiedziećLekarzeZdrowie i urodaO cudzie medycyny – dla mieszkańców naszego powiatu