Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
środa, 21 luty 2018 15:45

Nowoczesne operacje w Klinice Chiramed

Nowoczesne operacje w Klinice Chiramed Zdjęcia:Jan Ciepliński

We wtorek 13 lutego 2018 roku na zaproszenie rabczańskich lekarzy gościł w Klinice Medycyny Estetycznej Chiramed znany francuski chirurg naczyniowy profesor Rene Milleret. Jest on członkiem Francuskiego Stowarzyszenia Flebologów i Chirurgów Naczyniowych, założycielem i członkiem Europejskiego Forum Żylnego oraz  honorowym członkiem Stowarzyszenia Flebologów Amerykańskich.

 

Profesor Milleret, jako pierwszy w leczeniu żylaków zastosował parę wodną i jest twórcą metody SVS (steam vein sclerosis). W chwili obecnej jest to najnowocześniejsza metoda pozwalająca na leczenie wszystkich typów żylaków. Szczególnie znalazła zastosowanie w leczeniu krętych żylaków położonych płytko pod skórą oraz szerokich pni naczyniowych o średnicy przekraczającej 20mm. Przy leczeniu takich żylaków nie można było dotychczas stosować małoinwazyjnych zabiegów laserowych. Użycie pary wodnej jest idealnym rozwiązaniem dla pacjentów z żylakami nawrotowymi po przebytym wcześniej leczeniu operacyjnym.

Niezaprzeczalnym atutem tej metody jest krótki czas zabiegu, minimalna inwazyjność i możliwość wykonania w znieczuleniu miejscowym.

Pacjentki, którym zależy na doskonałym efekcie estetycznym wybierają leczenie parą wodną, ponieważ nie pozostawia ona blizn pozabiegowych, gdyż nie wymaga nacięć skóry.

Prof. Milleret wykonywał w Rabce operacje, podczas których szczegółowo omawiał i pokazywał poszczególne etapy zabiegu. Pracujący w Chiramedzie chirurdzy mieli możliwości poznania tajników usuwania żylaków parą wodną asystując twórcy tej metody. Klinika Chiramed to pierwsze i jedyne na Podhalu miejsce, gdzie leczy się żylaki tą nowoczesną metodą.

Zdjęcia:Jan Ciepliński

asdasdasdasdas
ShowMeble
HomeWarto wiedziećLekarzeZdrowie i urodaNowoczesne operacje w Klinice Chiramed