Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
czwartek, 03 lipiec 2014 17:10

LAKIERY HYBRYDOWE NISZCZĄ PAZNOKCIE!

Tak twierdzi przynajmniej połowa kobiet. Druga połowa z powodzeniem nosi taki maicure, dochodząc do wniosku, że hybrydy wręcz pomagają zapuścić napawdę długie, mocne paznokcie. Skąd ta rozbieżność?

 

 

        Powodami niezadowolenia jest kilka czynników - jakość lakierów, jakość wykonania i usuwania takiego manicure oraz aktualna kondycja Twoich paznokci i to jak intensywnie ich używasz w domowych pracach.

 

Zacząć należy od producentów. Dwaj pionierzy lakierożeli hybrydowych to Shellac i Gelish. Są to najbardziej znane i zaufane firmy produkujące lakiery hybrydowe. Oczywiście rynek oferuje wiele lepszych i gorszych wersji hybryd. Laikowi bardzo ciężko będzie odróżnić te dobre od bubli. Generalnie wysokiej jakości lakier hybrydowy kosztuje nie mniej niż pięćdziesiąt złotych. Można spytać o nazwę lakierów i w internecie sprawdzić opinie i cenę. Usługa manicure kosztująca trzydzieści złotych powinna budzić wątpliwości co do jakości lakierożeli.

 

        Jeśli chodzi o samą usługę to kluczowe znaczenie w trwałości manicure hybrydowego i jego delikatności dla płytki paznokcia mają umiejętności manicurzystki. Odpowiednie opiłowanie, usunięcie skórek, usunięcie rozdwojeń, zadraśnięć i przygotowanie płytki paznokcia jest gwarancją trwałości hybryd. Przygotowując paznokcie nie wolno spiłowywać ostrymi pilnikami ich powierzchni, jedynie delikatnie zmatowić delikatną kostką polerską. Nie mniejsze znaczenie ma tu nakładanie lakierożeli. Cienkie warstwy, zamykanie wolnego brzegu paznokcia i nie zalewanie skórek - tym odznacza się poprawnie nakładana hybryda. W dobrym salonie manicurzystka zaprosi Cię na zdjęcie hybryd lub szczegółowo poinstruuje jak zrobisz to sama, polecam jednak udać się do gabinetu.

 

        Wreszcie sporo zależy od Ciebie. Jeśli postanowisz sama zdzierać hybrydy siłą, spiłowywać je do “żywego” lub, co najgorsze, odrywać płatami lakier, to zniszczysz paznokcie z całą pewnością. Zauważ - nie hybryda, lecz ty sama zniszczysz paznokcie. Po zdjęciu hybryd w profesjonalnym salonie Twoje paznokcie będą wyglądały jakbyś nigdy ich nie nosiła. Naprawdę najważniejsze jest umiejętne i delikatne usuwanie lakierożeli. Jedyną “wadą” hybryd jest tutaj to, że są wyjątkowo trwałe i trzeba włożyć odrobinę wysiłku w ich zdejmowanie. Uważam, że właśnie to jest przyczyną przekonania, że manicure hybrydowy niszczy paznokcie.

 

        Jeżeli jednak nie masz czasu na poprawne usuwanie manicure hybrydowego, polecam gorąco manicure monofazowy. Jedna z naszych klientek nazwała go manicurem półhybrydowym i trudno o bardziej trafne określenie. Monofazy są trwałe i natychmiast suche tak jak hybrydy, ale dzięki jedynie dwóm cienkim warstwom kolorowego lakierożelu ich zdejmowanie trwa pięć minut i jest bajecznie proste. Można nawet pokusić się o zmycie ich jak klasycznego lakieru, jednakże może to chwilę potrwać, bo należy intensywnie pocierać lakier wacikiem nasączonym zmywaczem. Najprościej zrobić przymoczkę na waciku ze zmywaczem i zawinąć całość w folię aluminiową na 3 minuty, a pozostałości zmyć bawełnianym płatkiem. W przypadku hybryd wymagane jest delikatne spiłowanie ich błyszczącej powierzchni, ale tak by na paznokciu pozostał kolorowy lakierożel (daje to gwarancję, że nie piłujemy samego paznokcia) i zastosowanie przymoczki na 15 minut, a po tym czasie zdjęcie złuszczonego lakierożelu drewnianym patyczkiem. Paznokcie pozostaną nienaruszone tylko po profesjonalnym usunięciu hybryd.

 

        Pamiętaj - po pierwsze jakość lakierożeli, po drugie zdejmowanie manicure i po trzecie manicurzystka, jej umiejętności, wiedza i chęć udzielania rad, są gwarancją Twojego zadowolenia z manicure hybrydowego i bezpieczeństwa Twoich paznokci.

 

Oczywiście na najwyższej jakości manicure i pedicure hybrydowy i półhybrydowy zapraszamy do Beauty Bar.

 

Anna Bachul

Beauty Bar

asdasdasdasdas
HomeWarto wiedziećLekarzeZdrowie i urodaLAKIERY HYBRYDOWE NISZCZĄ PAZNOKCIE!