Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
czwartek, 19 lipiec 2018 17:20

Elektryczne łóżko rehabilitacyjne – dobry wybór dla obłożnie chorych

Elektryczne łóżko rehabilitacyjne to nowoczesny mebel przyspieszający proces rekonwalescencji i zwiększający komfort życia osób chorych i niepełnosprawnych. Praktyczne funkcje sprzętu ułatwiają powrót do zdrowia, gwarantują wygodę i bezpieczeństwo. Dowiedz się więcej o pomocnym w rehabilitacji meblu.

 

Elektryczne łóżka rehabilitacyjne – funkcje

 Łóżko elektryczne posiada regulację wysokości leża, kąta nachylenia oparcia pleców i nóg oraz regulację barierek. Niektóre modele pozwalają na automatyczny obrót mebla prostopadle do pozycji siedzącej, a także na płynną zmianę poziomu ustawienia całego łóżka. Dodatkowa pionizacja pomaga w samodzielnym wstawaniu z łóżka. Innym udogodnieniem wchodzącym w skład elektrycznych łóżek bywa dołączona lampka LED sprzyjająca wieczornemu czytaniu

Łóżka dla obłożnie chorych

 Łóżko rehabilitacyjne z pilotem jest bardzo wygodne w obsłudze. Charakteryzuje się niezwykle solidną konstrukcją i wysoką jakością wykonania. Elektryczne łóżka rehabilitacyjne poleca się osobom obłożnie chorym, niepełnosprawnym, poddawanym leczeniu i długotrwale unieruchomionym. Meble dbają o komfort i bezpieczeństwo swoich użytkowników. Zapobiegają też powstawaniu odleżyn i obrzęków.

Zalety elektrycznych łóżek rehabilitacyjnych

 Do zalet  praktycznych sprzętów rehabilitacyjnych należy przede wszystkim fakt, że ułatwiają one przesunięcie środka ciężkości ciała, umożliwiając samodzielne podnoszenie się i wstawanie. Elektryczna regulacja pozwala na częstsze zmiany pozycji. Łóżka wspomagają ćwiczenia motoryczne i wpływają pozytywnie na powrót do zdrowia. Ich użytkowanie chroni długotrwale unieruchomione osoby od powstawania bolesnych i długo gojących się odleżyn. Elektryczne sprzęty rehabilitacyjne zwiększają samodzielność chorych i niepełnosprawnych. Poprawiają przez to ich samopoczucie i pozwalają być bardziej niezależnym od pomocy innych. Funkcja uniesienia tułowia do pozycji siedzącej sprawia, że podkładanie poduszek i podciąganie pacjenta do czynności takich jak jedzenie staje się zbędne. Obrót siedziska w celu przyjęcia pozycji siedzącej z opuszczonymi nogami stwarza z kolei odmienne warunki dla pracy serca i płuc.

Dofinansowanie    

 Warto pamiętać, ze można się starać o wsparcie finansowe w zakupie elektrycznego łóżka rehabilitacyjnego. Wystarczy złożyć odpowiednie dokumenty w PCPR lub OPS. Na mebel nierzadko otrzymuje się dofinansowanie nawet do 80 procent jego wartości. Aby uzyskać wsparcie w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie lub Ośrodku Pomocy Społecznej, należy dostarczyć stosowne dokumenty. Są nimi zaświadczenie od lekarza specjalisty z zaleceniem zakupu sprzętu rehabilitacyjnego, oświadczenie o miesięcznych dochodach osoby niepełnosprawnej, orzeczenie o stopniu niepełnosprawności i potwierdzona zgodnie z oryginałem kopia dowodu osobistego. Do wniosku o dofinansowanie trzeba dołączyć także fakturę pro-forma albo imienną ofertę handlową na sprzęt rehabilitacyjny oraz informację o wysokości udziału własnego.

Elektryczne łóżko rehabilitacyjne jest innowacyjnym i zaawansowanym technologicznie sprzętem. Ułatwia osobom chorym i niepełnosprawnym codzienne funkcjonowanie. Mebel z pilotem do regulacji pozwala na wygodne siadanie i wstawanie, a także zapobiega bolesnym odleżynom. Na jego zakup można uzyskać dofinansowanie, co okazuje się dodatkowym atutem.

 

 

asdasdasdasdas
HomeWarto wiedziećLekarzeZdrowie i urodaElektryczne łóżko rehabilitacyjne – dobry wybór dla obłożnie chorych