Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
poniedziałek, 03 grudzień 2018 21:45

Zrozumieć mowę ciała z Centrum Rehabilitacji Medica Jord. Metoda FDM w Fizjoterapii.

FDM jest to innowacyjne podejście do rehabilitacji, w którym uważa się, iż niemal każdy uraz mięśniowo-szkieletowy wiąże się z co najmniej jedną z sześciu zmian patologicznych w tkance łącznej organizmu. Autor metody – Stephen Typaldos twierdził, iż schorzenia narządu ruchu, oraz jego uszkodzenia mogą zmieniać kształt powięzi, które są pierwotną przyczyną dolegliwości bólowych i dysfunkcji. I miał słuszność..

 

Rezultaty, jakie możemy osiągnąć dzięki zastosowaniu FDM, są fascynujące, zarówno dla pacjenta, jak i terapeuty. Leczenie układu powięziowego zyskało obecnie na znaczeniu, choć przez stulecia nie był on obiektem badań naukowych, anatomowie chętnie go pomijali, a w medycynie odgrywał rolę drugoplanową. Powięzi odgrywają w ciele rolę pośredniczącą. Dają większą stabilność od mięśni, a jednocześnie większą plastyczność od kości. Układ ten znajdziemy w każdej części organizmu, a nawet każda komórka jest osłonięta układem powięziowym. Dzięki metodzie FDM dzisiejsi terapeuci stoją przez REWOLUCJĄ zrozumienia i leczenia bólu oraz zaburzeń narządu ruchu. Z odpornego na leczenie terapeutyczne zamrożonego barku można w ciągu kilku minut uzyskać całkowicie ruchome ramię, pacjent przestaje odczuwać chroniczny ból, a sportowcy po zwichnięciu górnego stawu skokowego mogą znowu normalnie trenować.

FDM to nie magia. To metoda zmniejszająca cierpienie, pozwalająca na przyspieszenie procesów gojenia, odbudowy, regeneracji, ale nie zastępująca czasu, jaki jest potrzebny na pełny powrót do sprawności.

Terapia FDM nie ma przeciwwskazań, jedyną jej wadą jest dość duża bolesność, a ograniczeniem - stopień odporności na ból. Warto jednak wytrzymać kilkanaście minut z zaciśniętymi zębami, aby dolegliwości (z którymi żyje się od tygodni lub miesięcy) ustąpiły.

Centrum Rehabilitacji Medica Jord w Jordanowie skutecznie stosuję metodę FDM w leczeniu Pacjentów. Wśród personelu placówki są fizjoterapeuci posiadający zarówno stosowne certyfikaty znajomości technik FDM jak i legitymujący się dużym doświadczeniem stosowania umiejętności pracy powięziowej.

 

 

Wskazania do terapii metodą FDM:

-Bóle kręgosłupa i szyi oraz głowy (ostre i przewlekłe)

-Dolegliwości stawów biodrowych, również te, które kwalifikują się do endoprotezoplastyki!

-Kontuzje stawów kolanowych (kontuzje, ITBS, Gęsia stopka, kolano skoczka, kolano biegacza, naciągnięcia mięśni kulszowo-goleniowych, dolegliwości stawu rzepkowo-udowego i inne)

-Urazy stawu skokowego (świeże skręcenia), stany po urazach ze złamaniami, bolesne stany po zabiegach i unieruchomieniach, bóle piszczeli, bóle łydek i ścięgna Achillesa

-Bóle i ograniczenia ruchomości stawów barkowych, Zamrożony bark, Zespół Bolesnego Barku

-Bóle stawów łokciowych, Łokieć tenisisty, łokieć golfisty, przeciążenia, mikrourazy

-Dolegliwości stawów rąk, nadgarstków i palców, zespół cieśni nadgarstka i inne.

 

Kontakt:

REHABILITACJA MEDICA JORD GALERIA JORDANOWSKA II Piętro Rynek 46, 34-240 Jordanów kom. 881446344 tel. 185447200

 

 

asdasdasdasdas
HomeWarto wiedziećLekarzeZdrowie i urodaZrozumieć mowę ciała z Centrum Rehabilitacji Medica Jord. Metoda FDM w Fizjoterapii.