Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
piątek, 10 sierpień 2018 08:05

Wizyta u dietetyka czy dieta z Internetu?

Czas na dietę! Postanowiłeś, że weźmiesz się porządnie za swoje odchudzanie, masz już dość patrzenia na obwisły brzuch, chcesz wyglądać zdrowo i być zdrowym. W tym celu zaczynasz od najważniejszego czynnika  determinującego sukces, czyli od diety odchudzającej. Zastanawiasz się czy wystarczy ci taka zakupiona w Internecie czy jednak lepiej wybrać się do dietetyka. Sprawdźmy jakie są plusy i minusy takich diet, a co za tym idzie w którą warto zainwestować czas i pieniądze.

 

Jaki sposób wybrać?

Wybierając dietę odchudzającą najlepiej jest wziąć pod uwagę swój stan zdrowia. Diety z Internetu zazwyczaj są dobre dla większości osób, pod warunkiem, że nie mamy żadnych problemów zdrowotnych właśnie – wszystko dlatego, że są bardzo uniwersalne. Możemy je jednak przystosowywać do siebie - mamy możliwość mieszania posiłków, wymieniania ich, eliminacji rzeczy, których nie lubimy. Mamy rozpisane makro, kaloryczność posiłków i możemy tworzyć własne zestawy. Minusem jest to, że nie mamy bezpośredniego kontaktu z dietetykiem, ale wielu osobom pasuje jedynie kontakt mailowy bądź telefoniczny.

Dietetyk na miejscu może wymagać trochę większych nakładów finansowych, ponieważ może chcieć zobaczyć wyniki naszych badań - dzięki temu dobierze indywidualną dietę odchudzającą, dopasowaną wyłącznie do nas. To duża zaleta - szczególnie gdy mamy jakieś niedobory witamin czy innych minerałów. U niego również możemy wykreślić rzeczy, które nam nie smakują. Indywidualna dieta wspomoże proces leczenia czy rekonwalescencji jeśli z naszym zdrowiem nie wszystko jest w porządku.

Zarówno w pierwszej, jak i drugiej opcji, będą sprawdzane efekty - za pomocą różnicy wagi oraz mierzenia obwodów. Jeżeli dodatkowo ćwiczymy to może okazać się, że waga stoi w miejscu - być może tłuszcz jest zastępowany przez mięśnie i to nie oznacza, że nasza dieta odchudzająca nie działa. W razie wątpliwości zawsze możemy poradzić się na bieżąco dietetyków czy trenerów personalnych współpracujących z naszą siłownią. Sieci fitness takie jak City Fit (http://cityfit.pl/) mają w swoich szeregach takich specjalistów.

Cena

Co do cen sprawa jest prosta. Wiele portali czy sklepów online oferuje sprzedaż diet odchudzających w zaskakująco niskich cenach - nawet 100 złotych za miesiąc. Wiesz, że jesteś w stanie unieść taki koszt i bardzo kusi cię ta propozycja. Nic dziwnego - popyt na usługi rośnie, więc i cena maleje. A jeżeli powyższe różnice wciąż skłaniają cię do diety z Internetu, to będzie to dobra inwestycja.

Wizyta u dietetyka jest znacznie droższa, dochodzą często ceny za badania. Koszt takiej diety na miesiąc może wynosić od 300 do nawet 900 złotych. Jednak jeżeli borykamy się z jakimiś problemami i wiemy, że uniwersalna dieta z Internetu nam nie wystarczy, to warto potraktować wydane pieniądze na dietetyka jako inwestycję we własne zdrowie. Leczenie skutków może okazać się bowiem o wiele droższe.

W zależności od naszych potrzeb możemy wybrać dietę indywidualnie przygotowaną dla nas przez dietetyka, który zajmie się naszym przypadkiem, bądź skorzystać z diet w Internecie, które również mogą być skutecznie, a na pewno tańsze. Pamiętajmy jednak, że kluczem do sukcesu będzie wprowadzenie jej w życie i trzymanie się jej zasad - najlepiej jak najdłużej.

asdasdasdasdas
HomeWarto wiedziećLekarzeZdrowie i urodaWizyta u dietetyka czy dieta z Internetu?