Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
niedziela, 17 luty 2019 19:33

Kamera samochodowa Xiaomi mijia car dvr

Napisał

Wielu może uważać, że kamera samochodowa jest wynalazkiem o niskiej użyteczności i bardziej funkcjonuje jako gadżet. Tymczasem, jeśli przeanalizujemy orzecznictwa sądu dotyczące kwestii uszkodzenia pojazdów mechanicznych w tym samochodów oraz odpowiedzialności odszkodowawczej za tego rodzaju czyn, to rychło dostrzeżemy, że najtrudniejszym elementem jest udowodnienie samej winy. Zasada prawna, zgodnie z której domniemamy niewinności, każe nam jednoznacznie udowodnić przewinienie konkretnej osoby. Co jednak, jeśli uszkodzenie samochodu nastąpi w nocy, bez naszej obecności? Oraz jak udowodnimy szkodę, jeśli sprawca ucieknie z miejsca wypadku, do którego doszło bez innych świadków? Jak się okazuje, problem ten był na tyle częsty, że zaczęto użytkować różnego rodzaju rejestratory video. Pojawiła się potrzeba, zatem ktoś zdecydował się na jej zaspokojenie. Dziś mamy okazję przeanalizować jedno z ciekawszych rozwiązań, zaproponowanych przez firmę Xiaomi. Jest to producent z Dalekiego Wschodu, który mocno wkracza na rynki europejskie, oferując bardzo ciekawy sprzęt o dobrych paramtetrach. Zapraszamy do poznania Xiaomi mijia car dvr - jednego z ciekawszych modeli

 

xiaomi mijia car dvr

Na początek rozwiejmy od razu wątpliwości, które pojawiają się przy tego rodzaju sprzęcie. Xiaomi mijia car dvr otrzymała już angielską wersję językową menu, zatem jej użytkowanie nie powinno nastręczać żadnych trudności.

Sam produkt Xiaomi mijia car dvr camera posiada bardzo wiele ciekawych funkcjonalności i generalnie spełnia swoje podstawowe zadanie. Sprzęt w zestawie posiada kabelek to ładowania przez USB, wejście do zapalniczki, urządzenie usprawniające montaż kabla w podsufitce oraz przyssawka. Kamerkę na przyssawce montujemy na przedniej szybie, kierując ją oczywiście w stronę drogi. Ważne jest tutaj odpowiednie ustawienie kamery, żeby obejmowała jak najszerszy zakres obrazu.

Co prawda sama kamera posiada wbudowaną baterię, jednakże jest ona raczej niewielka. Warto mieć tego świadomość, ponieważ w każdej chwili może się wyczerpać. Lepiej zatem w ogóle nie korzystać z tej funkcjonalności i od razu na start podłączyć kamerę do gniazda. System automatycznie ją załączy po uruchomieniu samochodu, co jest sporym plusem.

Sama kamera nagrywa z rozdzielczością 1920 x 1080 p, czyli HD. Jakość jest więc całkiem dobra, zwłaszcza, że sama kamera ma bardzo duży obiektyw. Sam kąt nagrywania wynosi 160 stopni, co w zupełności wystarczy do nagrania całego obrazu zza przedniej szyby.

Sprzęt posiada również czujnik uderzenia, który możemy regulować. Oznacza to, że w momencie w którym sprzęt wyczuje uderzenie w samochód, to automatycznie włączy się nagrywanie. Pozwala to zadziałać kamerce na przykład na postoju, kiedy nie ma nas w samochodzie.

Kamera samochodowa Xiaomi nagrywa z dźwiękiem w trybie ciągłego nagrywania. Oznacza to, że nagrania powstają w kilku do kilkunastosekundowych odstępach, a przy braku miejsca, starsze nagrania są automatycznie usuwane. Dzięki takiemu systemowi nie musisz się obawiać, że w połowie drogi na kamerce zabraknie miejsca. Jakość nagrań w nocy również jest bardzo poprawna, a kamera wychwytuje wiele szczegółów.

Jak wskazuje jednak strona https://twoja-elektronika.pl, jest jedna cecha, która dość intensywnie wyróżnia samą kamerkę od innych modeli, dostępnych na rynku. To moduł Wi-Fi.

Oznacza to, że możemy na telefonie lub tablecie zainstalować aplikację - konkretnie Mi Home do zarządzania wieloma produktami firmy Xiaomi i połączyć się za pomocą Wi-Fi z kamerką poprzez samą aplikację. Jaką mamy z tego korzyść? Możemy swobodnie przeglądać nagrania, przegrywać je na telefon i tak zapisywać. Możliwości jest bardzo dużo, a warto zwrócić również uwagę, że nie każda kamerka na rynku faktycznie posiada taką funkcjonalność. Zwiększa to zatem atrakcyjność tego wyboru.

Gdybyśmy mieli porównać te rozwiązanie do Xiaomi mi dash cam, to tak naprawdę za nieco wyższą cenę zyskujemy nieco lepszy procesor, a poza tym same kamerki nie różnią się zbytnio od siebie możliwościami czy funkcjonalnością. Należy sobie zatem odpowiedzieć we własnym zakresie, czy jest to opłacalna wymiana.

Xiaomi mijia car - opinie

Najwięcej o Xiaomi mijia car powiedzą nam wypowiedzi użytkowników tego rozwiązania. To bowiem użytkownicy podróżują z danym sprzętem i mogą odnieść się do jego realnych możliwości. Jak zatem na ten temat wypowiadają się użytkownicy danego rozwiązania?

Przede wszystkim można było się spotkać z wypowiedziami negatywnymi o Xiaomi Mijia DVR. Nikt temu nie zaprzeczy, gdyż pierwsza dystrybucja nie była oficjalna na nasz rynek. Dlatego można było się zaopatrzyć jedynie w kamerkę z menu w języku chińskim. Kiedy jednak została ustabilizowana cała dystrybucja, kamera samochodowa xiaomi otrzymała menu w języku angielskim i zasadniczo sprawa uległa diametralnej zmianie. Teraz praktycznie każdy może obsługiwać sprzęt bez odczuwania specjalnego dyskomfortu. Jest to spory krok na przód.


Była to jedyna wada, wskazywana przez użytkowników. Jak jednak prezentują się zalety? Dość ciekawie. Przede wszystkim mamy do czynienia z rozwiązaniem niezwykle funkcjonalnym. Sama kamerka posiada w sobie dokładnie wszystko to, co potrzebujemy od tego rodzaju sprzętu, ale i jeszcze więcej. Mamy bowiem duży kąt nagrywania w wysokiej jakości, a wszystko to połączone z intuicyjną aplikacją na Wi-Fi, która zdecydowanie ułatwia nam zarządzanie samym sprzętem oraz zarejestrowanymi nagraniami. Jak można się przekonać, jest to ogromna wygoda, ale również ogrom możliwości.

Dlatego też odnosząc się dość dokładnie do samych wypowiedzi i opinii na temat tego rozwiązania, możemy jednoznacznie stwierdzić, że użytkownicy są dość zadowoleni z zakupu i rekomendują te rozwiązanie.

Odnieśmy się jednak do całości w formie krótkiego podsumowania. Warto bowiem usystematyzować wszystkie posiadane na temat tego produktu wiadomości. Wiemy zatem, że mamy do czynienia z kamerką samochodową, zasilaną na USB oraz montowaną na ssawkę. Sama kamerka ma kąt nagrywania wynoszący 160 stopni i nagrywa filmy w jakości HD, w trybie ciągłym oraz z dźwiękiem. Choć jej pamięć jest ograniczona, to jednak możemy pobierać nagrane materiały na telefon, z wykorzystaniem bardzo dobrze skonstruowanej aplikacji i specjalnego modułu Wi-Fi. W rezultacie zatem zarządzanie jest bardzo proste.

Nasze bezpieczeństwo dodatkowo poprawia czujnik uderzenia. Sprawia on, że kamera zaczyna nagrywanie nawet przy wyłączonym samochodzie po wykryciu ustawionego przez nas poziomu wstrząsu. Oczywiście zdecydowanie zwiększa to bezpieczeństwo pozostawienia na parkingu naszego pojazdu bez nadzoru. Nagrywanie ciągłe z kolei zadba o to, by nigdy nie zabrakło pamięci do nagrywania, usuwając na bieżąco nagrania starsze. System ten zdecydowanie zwiększa bezpieczeństwo użytkowania produktu oraz jego możliwości.

Co zatem możemy powiedzieć o samej kamerce? Jest to rozwiązanie dobrej jakości o całkiem sporej funkcjonalności. Możemy z tym produktem dokładnie nagrać każde zdarzenie i zwyczajnie w świecie posługiwać się tym nagraniem w dochodzeniu swoich rozszczeń.

asdasdasdasdas
ShowMeble
HomeWarto wiedziećPrzedszkolaPolecamy artykułyKamera samochodowa Xiaomi mijia car dvr