Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
poniedziałek, 18 marzec 2019 22:10

Suszenie w domu kontra suszenie w ogrodzie – co jest skuteczniejsze?

Napisał

Suszenie ubrań wymaga nie tylko drobnej wprawy, ale także właściwych warunków. O ile wiosną możemy decydować, czy wolimy suszyć ubrania w domu czy na dworze, o tyle w przypadku zimowej aury nie za bardzo mamy taki wybór. Jeśli jednak mamy się na coś zdecydować w ciepłe dni, jakie argumenty za i przeciw możemy znaleźć dla każdego rozwiązania?

 

Pralka ma znaczenie

            Jeśli zastanawiasz się, czy wolisz suszyć swoje ubrania w domu czy może na dworze, musisz brać pod uwagę przede wszystkim to, czy dysponujesz właściwym sprzętem. Mowa o pralce, ale także o suszarce ogrodowej Leifheit czy innych produktach, które pozwalają lepiej zorganizować proces schnięcia. Pralka jest o tyle ważna, że potrzebujemy solidnego, skutecznego wirowania, które mogłoby pozwolić na pozbycie się nadmiaru wody i ułatwić, przyspieszyć suszenie.

Tylko z dobrą suszarką

            Jednak samo suszenie wymaga dobrej suszarki. Jeśli dysponujesz takimi sprzętami jak suszarka ogrodowa Leifheit, możesz poważnie myśleć o suszeniu na dworze. Dzięki specjalistycznej suszarce lepiej rozłożysz ubrania i wszystkie tkaniny będą miały możliwość schnąć równorzędnie. W domu potrzebujesz dobrej organizacji i obszernej suszarki. Jeśli dobrze zaplanujesz pranie i rozłożysz je tak, by ubrania miały trochę przewiewu, możesz ułatwić sobie zadanie.

W domu jest trudniej

            Jednak nie da się ukryć, że suszenie na zewnątrz ma wiele plusów. Dzięki wiatrowi i ciepłu, głównie promieniom słońca, ubrania schną dużo szybciej. Dodatkowo nie zagracają pomieszczenia wewnątrz, choć w wielu domach wydzielono osobny pokój na pralni i suszarnię. Jednak suszenie prania np. w mieszkaniu jest niezwykle trudne. To szereg czynności, które trzeba wykonać, mogą pomóc, by uzyskać efekt, który na dworze przychodzi z łatwością.

Co z tym praniem?

            Piorąc i susząc pranie, musisz pamiętać, że pozbycie się wilgoci jest ważne nie tylko ze względu na komfort noszenia czy szybkość, z jaką ubrania będą do użytku. To także sposób, by wilgoć nie przeniknęła do koszulek czy skarpetek, tworząc nieprzyjemny zapach.

asdasdasdasdas
ShowMeble
HomeWarto wiedziećPrzedszkolaPolecamy artykułySuszenie w domu kontra suszenie w ogrodzie – co jest skuteczniejsze?