Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Wydrukuj tę stronę
poniedziałek, 25 marzec 2019 20:29

Domowe biuro – czego nie może w nim zabraknąć?

Napisał

Chociaż pomieszczenie biurowe kojarzone jest przede wszystkim z pracą w korporacjach, gdzie spędza się setki godzin będąc nachylonym nad monitorem. Z tego właśnie powodu zaskoczeniem może okazać się fakt, ze coraz więcej osób decyduje się na zorganizowanie sobie biura we własnym domu. Skąd wziął się taki fenomen?

Rosnące zapotrzebowanie na domowe biura wynika z upowszechnienia pracy zdalnej, polegającej na wykonywaniu konkretnych zleceń we własnym mieszkaniu. Sterylne otoczenie, wygodne meble biurowe oraz eliminacja czynników odwracających uwagę – powodów, aby zdecydować się na pokój całkowicie dedykowany pracy jest wiele. Jeśli tylko posiadamy odrobinę zbędnej przestrzeni, to warto jest zainwestować w utworzenie tego typu pomieszczenia. Jego wymiary wcale nie muszą być szczególnie duże – wystarczy, że zmieszczą się w środku niezbędne meble biurowe oraz dodatkowe wyposażenie.

Jak urządzić biuro domowe?

Aby móc w pełni skupić się na pracy, należy przede wszystkim zadbać o odcięcie się od czynników wewnętrznych. W tym celu biuro powinno być ulokowane rogu mieszkania i nie posiadać więcej niż jedno wejście. Dobrze jest zadbać także o prawidłowe wyciszenie ścian, aby dźwięki dochodzące z zewnątrz nas nie rozpraszały. Nie można zapomnieć także o prawidłowym wyposażeniu, które jest absolutnie niezbędne do stworzenia optymalnych warunków pracy.

Meble biurowe, które koniecznie muszą znaleźć się w takim pokoju, to:

  • biurko
  • wygodny fotel
  • szuflady lub półki
  • podnóżek
  • lampka biurowa

 

Szacowane koszty wyżej wymienionego sprzętu nie powinny być szczególnie wysokie, lecz jeśli zależy nam na produktach wyższej jakości, musimy liczyć się z koniecznością zainwestowania nieco większej kwoty.

Optymalny wystrój biura

Jeśli chodzi o ozdoby, to powinniśmy raczej zdecydować się na skromny i minimalistyczny wystrój, gdyż nadmiar obrazków, plakatów czy kwiatków może negatywnie wpłynąć na naszą wydajność. Poza tym, podczas malowania ścian zaleca się użycie stonowanych, kojących dla oczu kolorów, które nie będą odwracać naszej uwagi podczas pracy.

asdasdasdasdas