Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Wydrukuj tę stronę
środa, 27 marzec 2019 08:23

Niedługo długi majowy weekend - sprawdź nasze propozycje na wyjazd

Napisał

Tradycyjny grill na działce to nie jedyne, co można robić podczas majówki 2019. Poniżej kilka propozycji dla aktywnych i ciekawych świata, które zadowolą zarówno singli, jak i rodziny z dziećmi.

 

Gdzie wyjechać na majówkę w 2019 roku?

Południe Francji to wymarzony kierunek wyjazdu na urlop. Niestety również dość drogi, a znalezienie wolnego miejsca w willach z widokiem na lawendowe pole może być w czasie majówki 2019 trudne. Istnieje tańsza alternatywa, która nie wymaga spędzenia całego dnia w samochodzie, by tam dotrzeć. Czytaj dalej, jeśli szukasz inspiracji i zastanawiasz się, gdzie wyjechać na majówkę w 2019 roku bez zbędnych kosztów.

Okazuje się, że w Polsce też można trafić na pola lawendy. Są nieliczne, ale wiele z nich mieści się w pobliżu agroturystyk, gdzie można spędzić ciekawie czas właśnie w czasie majówki 2019 roku. Często organizowane są wówczas warsztaty robienia kosmetyków z suszonej lawendy czy tworzenia rękodzieła na bazie upojnie pachnących kwiatów. Popularne są szczególnie wakacje w Lawendowym Polu na Warmii czy w Lawendowej Osadzie na Pomorzu.

Majówka 2019 dla rodziców i dzieci

Z południa Polski w majówkę 2019 może być nieco za daleko na Pomorze czy Warmię. Dlatego Polacy z tej części kraju chętnie kierują się w raczej na południe. Maj to świetny czas na odwiedziny w Popradzie na Słowacji. To pomysł na wyjazd zarówno dla rodzin, jak i grup znajomych, bo każdy znajdzie coś dla siebie w olbrzymim kompleksie basenów i wód termalnych. Liczne place zabaw spodobają się dzieciom, podczas gdy na wakacjach z przyjaciółką warto wstąpić do tutejszych ośrodków spa. Wycieczkę możesz zamówić w biurze podróży lub zorganizować samodzielnie. Ta druga opcja jest korzystniejsza, jeśli wybierasz się na majówkę 2019 własnym samochodem.

Pomysłem na jeszcze bliższe wakacje z dziećmi jest Majówka 2019 w Centrum Bajki w Pacanowie. Festiwal Polskiej Animacji czy Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej może zresztą zainteresować nie tylko najmłodszych. W centrum da się urządzić piknik, a w pobliżu znajduje się sporo agroturystyk, w których można zatrzymać się, by smacznie zjeść i wyspać się w tradycyjnej dla tego regionu chacie z bali. W większych gospodarstwach agroturystycznych można wtedy wziąć udział w warsztatach tradycyjnego rzemiosła, a także wynająć konie lub rowery, by udać się na przejażdżkę po okolicy.

Samotny odpoczynek w ruchu

Podróżujący single mogą potraktować majówkę 2019 jako pierwszą okazję w tym roku do dłuższych wypraw rowerowych. W maju powinno być już na tyle ciepło, by dało się czerpać przyjemność z całodniowego jeżdżenia polnymi i leśnymi drogami. Budowa w ostatnich latach nowych szlaków rowerowych ułatwia planowanie trasy. Szczególnie malownicza jest ta wzdłuż ściany wschodniej – przez Suwalszczyznę lub niżej, wzdłuż ukraińskiej, a później białoruskiej granicy. Do odkrycia są dziesiątki malowniczo położonych gospodarstw i restauracji w magicznych miejscach takich, jak ukryte w Puszczy Białowieskiej Topiło czy Tatarska Jurta w Kruszynianach. To sposób na naładowanie baterii na cały rok i świetna rozgrzewka przed wakacjami, gdy można już wybrać się na rower na dłużej.

asdasdasdasdas