Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Wydrukuj tę stronę
czwartek, 28 marzec 2019 07:41

Kwiaty na imieniny a symbolika - na co zwrócić uwagę?

Napisał

Kwiaty na imieniny to zawsze dobry pomysł. Można dawać je zarówno kobietom, jak i mężczyznom. Okazuje się jednak, że wybór odpowiednich kwiatów wcale nie jest tak oczywisty, jak mogłoby się wydawać. Należy zwrócić uwagę na wiele niuansów, poczynając od rodzaju kwiatów, przez ich kolor aż po liczbę.

Pechowa… liczba parzysta

Utarło się mówić, by nigdy nie kupować bukietów z parzystej liczby kwiatów. Ma to podobno przynosić pecha. Oczywiście jest to mit. Nieparzyste ilości mimo to dużo wygodniej się układa i zazwyczaj lepiej wyglądają. Poza tym, jak pewnie wielu z nas już zauważyło, bukiet z dwóch czy czterech róż nie wygląda tak dobrze, jak ten z trzech bądź pięciu.

Kolorowy zawrót głowy

Kolory kwiatów na imieniny także mają znaczenie. Rzadko wybiera się te w odcieniach bieli, choć oznaczają one szczerość i uczciwe zamiary. Żółte w kolei zazwyczaj kojarzą się negatywnie, zaś niebieskie symbolizują wierność. Najczęściej w bukietach wykorzystuje się kwiaty czerwone. Wbrew pozorom nie odnoszą się one jedynie do namiętności i miłości. Sprawdzą się także, gdy chcemy pokazać oddanie i szczerość. Kwiaty na imieniny mogą być także różowe. Jest to kolor przyjaźni i dobrych zamiarów.

Wszystko ma znaczenie

Oprócz już wymienionych kwestii powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na gatunek użytych w bukiecie kwiatów. Róże w zależności od koloru mogą być symbolem miłości, szacunku, przyjaźni lub wdzięczności. Stokrotki, choć mniej popularne, również mogą sprawdzić się jako kwiaty na imieniny - oznaczają bowiem doskonałość. Konwalie, choć są bardzo drobnymi kwiatami, mogą sprawdzić się w bukietach. Wiązanka stworzona z tych roślin będzie delikatna i skromna. Na imieniny obchodzone wiosną bardzo często wręcza się tulipany. Te bardzo popularne kwiaty mają znaczenie podobne do róży. Wszystko zależy od tego, jaki kolor wybierzemy. Frezje z kolei możemy wręczyć osobie, którą szanujemy i którą darzymy uznaniem.

Mimo wszystko podstawą pięknych kwiatów na imieniny jest ich świeżość. Wybierajmy więc sprawdzone kwiaciarnie, by mieć pewność, że bukiet długo będzie wyglądał wspaniale.

asdasdasdasdas