Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

czwartek, 18 lipiec 2019 06:53

Parking Wawel

Czy parking w centrum miasta jest potrzebny? Dobrze rozwinięta komunikacja miejska, dużo linii aglomeracyjnych oraz coraz więcej buspasów. Czy mając to wszystko w Krakowie potrzebujemy dodatkowo parkingów? A jeśli potrzebujemy to gdzie najbardziej?

Parking Wawel

To jedno z najczęściej wyszukiwanych haseł przez osoby, które szukają parkingów w Krakowie. Pomimo, że obok Wawelu jest strefa gdzie można zostawić samochód, miejsc jest zbyt mało, a zapotrzebowanie stale rośnie. Zarówno turyści, jak i mieszkańcy potrzebują parkingów, gdy jadą do centrum. Ruch nasila się w okresach świąt oraz wakacji, za pierwszym razem więcej jest mieszkańców, za drugim zaś turystów. Sąsiedztwo Rynku Głównego oraz Kazimierza sprawia, że pod Wawelem samochody zostawiają osoby idąc zarówno bezpośrednio na Zamek Królewski, jak i w inne rejony centrum Krakowa.

Parking strzeżony Kraków

Podobnie jak „parking Wawel”, tak i „parking strzeżony Kraków” jest często wyszukiwanym hasłem w internecie. W centrum miasta, które jest jednym z najchętniej odwiedzanych miejsc w Europie potrzeba miejsc parkingowych. Zarówno na auta osobowe, jak i autokary wycieczkowe. Kazimierz, Rynek Główny, Wawel, Podgórze czy Kleparz – to ścisłe centrum miasta, zaś obszarów gdzie można zostawić samochód jest za mało.

Nie tylko centrum miasta potrzebuje parkingów, obok miasta znajduje się lotnisko, które obsługuje dziennie mnóstwo pasażerów. Również tam parking jest konieczny. Miejsce gdzie pod całodobową ochroną możemy zostawić samochód jadąc na upragniony urlop jest doskonałym wyjściem dla rodzin, które nie dałyby rady przetransportować np. wózka dziecięcego i wszystkich walizek komunikacją miejską. Czasami nawet bezpieczniej zostawić samochód na ten czas pod lotniskiem, niż na osiedlu pod blokiem.

Parking strzeżony – jak korzystać i czy warto?

Korzystanie z parkingu strzeżonego niesie ze sobą konieczność opłaty za postój. Jednak płacimy za to, że ktoś 24h/dobę chroni nasz samochód przez uszkodzeniem czy kradzieżą. Warto, więc zdecydować się na tę opcje, gdy zdecydujemy się spędzić więcej czasu w centrum miasta, a wybierzemy się tam samochodem.

Sam proces parkowania i opłat jest prosty. Wjeżdżamy, pobieramy przed bramką stosowny bilecik, następnie zajmujemy wolne miejsce i pozostawiamy pojazd na taki czas, jaki potrzebujemy. Z pobranym wcześniej biletem idziemy do biletomatu, płacimy za pozostawiony czas określoną stawkę i wyjeżdżamy. Jeśli nie do końca wiemy jak zachować się w takim miejscu, bo jesteśmy pierwszy raz, nie ma obaw, obsługa parkingu z chęcią wytłumaczy i pomoże.

asdasdasdasdas