Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
czwartek, 01 sierpień 2019 22:04

Identyfikacja wizualna w biznesie – postaw na wyróżniające firmę projekty graficzne!

Napisał

Dobra oprawa graficzna firmy potrafi wyróżnić ją na tle konkurencji i poprawić jej pozycję na rynku.

 

Wysoka jakość produktów lub usług oraz profesjonalna obsługa to jeszcze nie wszystko, czym firma może dotrzeć do klientów. Aktualnie duże znaczenie posiadają także projekty graficzne takiej jak identyfikacja wizualna w biznesie, która pozwala na stworzenie atrakcyjnego wizerunku marki.

Czym dokładnie jest identyfikacja wizualna? Jak tworzy się takie projekty graficzne? Komu warto zlecić obsługę w tym właśnie zakresie? Sprawdź już teraz!

 

Czym jest identyfikacja wizualna?

Pod pojęciem takim jak identyfikacja wizualna w biznesie znajduje się uporządkowany sposób komunikacji wizualnej marki, który ma na celu jej prezentację oraz promocję. Termin ten określany jest także w języku angielskim jako Corporate Identity, czyli w skrócie CI.

W ramach identyfikacji wizualnej stosuje się projekty graficzne, które w sposób jasny i klarowny identyfikują firmę na tle jej konkurencji, zgodnie z wyznawanymi przez nią wartościami oraz jej kultura organizacyjną.

W skrócie, identyfikacja wizualna pozwala na wyróżnienie oferty, w tym produktów i usług firmy, a także jej pracowników, aby można było je łatwo rozpoznać.

Przygotowuje się wtedy odpowiedni projekt graficzny, który staje się podstawą systemu identyfikacji wizualnej firmy. Może być on stosowany na wiele sposobów, które zaprezentowane są poniżej.

 

Elementy identyfikacji wizualnej firmy:

  • symbol firmy – graficzne logo
  • kolorystyka firmy – kolory siedziby, oznaczeń, papierów firmowych i innych
  • typografia firmy – krój i wielkość czcionki
  • dress code dla pracowników firmy – odzież
  • materiały marketingowe – ulotki, foldery, wizytówki, gadżety
  • wygląd opakowań produktów firmy

 

Wszystkie z powyższych elementów są zawarte w tak zwanej księdze identyfikacji wizualnej firmy, która w jednym miejscu gromadzi wszystkie informacje na temat jej elementów identyfikacji wizualnej i stanowi podstawę do ich wykorzystania.

Materiały te mogą być wykorzystywane na wiele sposobów, na przykład przy aranżacji siedziby firmy i jej oddziałów, przy tworzeniu kampanii marketingowych, przy przygotowywaniu korespondencji z klientami.

 

Jak tworzy się identyfikację wizualną firmy?

Za projekty graficzne służące do identyfikacji wizualnej firmy odpowiedzialne są najczęściej studia graficzne specjalizujące się w tej dziedzinie.

Projektowanie graficzne w celu stworzenia identyfikacji wizualnej jest złożoną czynnością, która powinna bazować także na specyfice danej firmy, dla której takie projekty graficzne są przygotowywane. Przykładowo, logo firmy może być powiązane z jej profilem działalności, budząc wtedy odpowiednie skojarzenia.

Dobry projekt graficzny powinien być unikatowy, przejrzysty, łatwy do zapamiętania, a także powinien wzbudzać pozytywne skojarzenia wśród odbiorców.

Warto przy tym zaznaczyć, że na identyfikację wizualną decydują się nie tylko firmy nowe, ale również te, które obecnie posiadają własne projekty graficzne tego typu. Odświeżenie identyfikacji wizualnej również pełni dużą rolę w działalności firmy, pozwalając jej na dopasowanie się do zmieniających się czasów, gustów klientów oraz innych modyfikacji związanych z działalnością.

 

Komu zlecić identyfikację wizualną firmy?

Aktualnie projekty graficzne dla swoich klientów wykonuje wiele agencji, które posiadają w tym zakresie wiedzę i doświadczenie. Dobre studio graficzne to podstawa – dzięki swojej kreatywności będzie mogło stworzyć dla klienta efektowną koncepcję wizualną, która stanie się podstawą udanej promocji.

Z takich usług jak projektowanie graficzne w celach identyfikacji wizualnej można skorzystać również w mieście Kraków. To tutaj działa Agencja Reklamowa Aliso, która już od ponad 8 lat zajmuje się realizacją projektów skutecznie wspierających biznes. Zajmuje się tworzeniem stron internetowych, prezentacji multimedialnych, aplikacji webowych, a także graficzną identyfikacją firm.

asdasdasdasdas
ShowMeble
HomeWarto wiedziećPrzedszkolaPolecamy artykułyIdentyfikacja wizualna w biznesie – postaw na wyróżniające firmę projekty graficzne!