Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
poniedziałek, 26 sierpień 2019 23:07

Szerokie zastosowanie siatek metalowych

Napisał

Siatki metalowe wykonuje się przede wszystkim z drutu – stalowego zwykłego, ocynkowanego, chromowanego, mosiężnego i miedzianego.

Gdzie konkretnie są wykorzystywane?


W których dziedzinach współczesnego przemysłu spotykamy siatki stalowe?
Siatki stalowe znajdują zastosowanie w wielu dziedzinach przemysłu. Oto kilka z nich:
- przemysł chemiczny,
- przemysł spożywczy,
- farmacja,
- przetwórstwo tworzyw sztucznych,
- rolnictwo,
- systemy klimatyzacyjne,
- systemy wentylacyjne.

Stosowane są przykładowo w:
- w przesiewaczach materiałów sypkich,
- w filtrach o różnym przeznaczeniu,
- przy sortowaniu przesiewowym kopalin,
- do przesiewania artykułów żywnościowych,
- do ogradzania,
- do ogrzewania podłogowego,
- w sufitach podwieszanych,
- w balustradach i schodach technicznych.

Dzięki tak szerokiemu zastosowaniu siatki metalowe spotykamy wszędzie. Nawet parząc herbatę lub kawę w ekspresie. Można powiedzieć, że siatki metalowe głęboko wsiąkły w nasz krajobraz.

Doskonałe do zabezpieczeń

Siatki metalowe w formie ogrodzeń chronią nasze posiadłości przed intruzami. Bywa jednak, że pokonują oni siatkę ogrodzeniową – co dalej? Mimo istnienia rolet antywłamaniowych, wciąż widuje się siatki metalowe w formie zabezpieczeń okien i drzwi. Niegdyś dość powszechne było zabezpieczanie balkonu metalową siatką, wykonaną najczęściej na zamówienie. Obecnie odchodzi się od tego rozwiązania. Siatka lub kraty na balkonie parterowym, niestety stanowiły niemalże wygodą drabinę do wyższej kondygnacji. W wyniku protestów w swoich wspólnotach mieszkaniowych, mieszkańcy wyższych pięter masowo składali wnioski o zakaz montowana krat na parterowych balkonach.

Zastosowanie w budownictwie

Nie tylko ogrodzenia, ale też sita do piasku zrobione są z siatki metalowej. Jak widać, w tej dziedzinie również stosuje się siatkę metalową dość powszechnie. A to dopiero jedno z niewielu zastosowań. Nie wspomnieliśmy nawet o licznym występowaniu siatek metalowych w każdej, przeciętnie wyposażonej współczesnej kuchni – choćby w postaci sitek do herbaty, czy przesiewaczy do mąki.

asdasdasdasdas
ShowMeble
HomeWarto wiedziećPrzedszkolaPolecamy artykułySzerokie zastosowanie siatek metalowych