Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
poniedziałek, 21 październik 2019 23:29

Obniżka cen poza sezonem

Niezwykle ciekawym zabiegiem marketingowym ze strony sklepów jest posezonowa obniżka cen. Wyprzedaż towarów głównie przez duże sieci handlowe wiąże się z wyprzedażą posezonową, która najczęściej odbywa się dwa razy do roku, na koniec sezonu letniego, a następnie na koniec zimy.

Każda z tych promocji nie trwa zbyt długo, bo około miesiąca. Jak w każdym regulaminie sklepu zostaje zawarta klauzula, że towar jest sprzedawany do wyczerpania zapasów. Zatem, w momencie rozpoczęcia się posezonowych wyprzedaży nie należy zwlekać, tylko udać się na atrakcyjne cenowo zakupy.

 

Taka posezonowa wyprzedaż produktów przyciąga niezliczone rzesze klientów, którzy zawsze liczą na to, że wśród proponowanych towarów znajdą coś dla siebie.

 

Warto zaznaczyć, że każdy produkt zakupiony w jakimkolwiek sklepie podlega reklamacji. Każdy zakupiony towar na wyprzedaży podlega takim samym prawom jak ten zakupiony po regularnej cenie. Nie ma możliwości, aby sprzedawca poinformował klienta, że w przypadku zakupionego towaru nie będzie można danego produktu zwrócić do sklepu lub domagać się reklamacji. W tym przypadku, jeśli istnieją kwestie sporne, zawsze z pomocą kupującemu przychodzi Rzecznik Praw Konsumentów.

 

Posezonowe wyprzedaże bardzo często dotyczą odzieży i obuwia. Wiążą się z chęcią pozbycia towaru, który w przyszłym roku może, a nawet na pewno nie będzie hitem sezonu. Nie jest wskazane dla koncernów handlowych magazynowanie odzieży, która już nie będzie atrakcyjna podczas kolejnych letnich czy zimowych dni. Ogólnie rzecz ujmując, sieci próbują pozbyć się towarów, które nie znalazły swoich nabywców, a przechowywanie ich generuje dla firmy kolejne koszty. Logiczne jest zatem sprzedać towar po obniżonej cenie, a taka promocja jest niezwykle korzystna dla klienta i zadowoli wielu kupujących. Szereg obniżek cen odbywa się jeszcze w trakcie sezonu, kiedy popyt na dane towary trwa w pełni. Sprawia to, że konsumenci jeszcze w danym sezonie są wstanie wychwycić ciekawe promocje i dokonać zakupu atrakcyjnej odzieży.

 

Mankamentem w takiej posezonowej wyprzedaży jest jednak to, że nie zawsze można znaleźć odpowiedni rozmiar wybranej odzieży. Niestety, są to niewyprzedane wcześniej towary i bywa, że typowe rozmiary są już poza zasięgiem. Bez względu na to i tak warto spróbować, ponieważ zawsze można coś trafić atrakcyjnego dla siebie. Warto zaznaczyć, że wielu konsumentów udając się na takie wyprzedaże nie ma z góry ustalonych zapotrzebowań, po prostu wie, że w trakcie posezonowych obniżek cen można znaleźć rzeczy odpowiednie i jeszcze modne dla siebie lub członków rodziny. Na pewno jest to fajna metoda na zaoszczędzenie gotówki.

 

Podobne wyprzedaże, związane z końcem pory roku prowadzą sklepy internetowe a nawet polski esport oferuje ciekawe promocje, co jest niezwykłym udogodnieniem dla każdego klienta. W dobie Internetu, kiedy sprzedaż online jest coraz bardzie powszechna, można zapowiedzi a następnie oferty promocyjne śledzić na ekranie komputera lub w smartfonie, co na pewno pozwoli na zaoszczędzenie czasu i nie zmusza do biegania po sklepach.

 

Zakup wybranej rzeczy trwa zazwyczaj kilka minut i w momencie potwierdzenia zapłaty za towar można czuć się szczęśliwym posiadaczem wybranego produktu. Wystarczy poczekać na dostawę zamówionego towaru do domu.

 

Artykuł może zawierać treści komercyjne.

asdasdasdasdas