Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

środa, 23 październik 2019 22:57

W księgowości świat należy do kompetentnych

Prawo podatkowe zmienia się niekiedy nawet kilkakrotnie w ciągu miesiąca, a nowe ustawy pojawiają się jak „grzyby po deszczu”. Zarówno księgowi zatrudnieni w prywatnych firmach, instytucjach państwowych jak i ci pracujący w biurach rachunkowych muszą na bieżąco śledzić zmiany w przepisach prawnych. Naprzeciwko im wychodzą wydawnictwa publikujące prasę specjalistyczną, programy informacyjne oraz organizacje szkoleniowe.

 

Największą i najstarszą z takich organizacji jest Stowarzyszenie Księgowych w Polsce, zrzeszające osoby zajmujące się rachunkowością i dziedzinami pokrewnymi, kadrami oraz szeroko pojętymi finansami. Jej głównym celem statutowym jest wspieranie rozwoju zawodowego oraz integracja środowiska księgowych, poprzez organizowanie odpłatnych szkoleń, darmowych prelekcji oraz paneli dyskusyjnych umożliwiających wymianę doświadczeń. Zdobyte umiejętności są niezbędne dla wykonywania zawodu zgodnie z przepisami prawa, profesjonalnymi standardami, dobrą praktyką i zasadami etycznymi oraz przy poszanowaniu interesu publicznego.

Pod koniec 2012 roku ta elitarna organizacja utworzyła Koło terenowe w Wadowicach, dając możliwość doskonalenia zawodowego księgowym zamieszkującym miasto i okolice. Od tego czasu Koło w Wadowicach realizuje swoją misję organizując prelekcje i szkolenia prowadzone przez wykwalifikowanych wykładowców. W miłej atmosferze, przy przysłowiowej kawie z ciastkiem księgowi pogłębiają swoją wiedzę na temat zmian w prawie podatkowym i prowadzą merytoryczne dyskusje.

Już niebawem, 30 października 2019 r., księgowi będą mieli okazję spotkać się na szkoleniu podsumowującym zmiany w podatku VAT w ramach Akcji Bilans 2019. Będzie to pierwsze z cyklu trzech szkoleń, kolejne będą dotyczyć podatków PIT i CIT (9 grudnia 2019 r.) oraz sporządzania sprawozdań finansowych (14 stycznia 2019 r.). W czasie kursu uczestnicy dowiedzą się jak prawidłowo stosować się do zmian przepisów prawa podatkowego oraz jak prawidłowo zamknąć rok podatkowy.

Kolejną interesującą ofertą jest szkolenie z Prawa pracy, które odbędzie się 7 listopada 2019 r. Wykład poprowadzi pani Maja Chodacka, znana i ceniona specjalistka w dziedzinie prawa pracy, sędzia Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Krakowie, od wielu lat współpracująca z SKwP. Uczestnicy szkolenia mogą liczyć na omówienie szerokiego zakresu zagadnień ze zmian w Kodeksie pracy w sposób kompleksowy i praktyczny, poparty latami doświadczenia.

Więcej informacji nt. szkoleń znajduje się na stronie:

https://skwp.krakow.pl/terminy-szkolen-i-kursow?&city=8

 

Stowarzyszenie Księgowych w Polsce
Koło Wadowice

Tel: 730 648 293

E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Facebook: http://bit.ly/30z3qgQ

asdasdasdasdas
HomeWarto wiedziećPrzedszkolaPolecamy- artykuły sponsorowaneW księgowości świat należy do kompetentnych