Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
poniedziałek, 28 październik 2019 06:53

Dla mniejszych i nieco większych czytelników

Napisał

Czytanie z roku na rok traci swoją popularność na rzecz gier komputerowych i telefonicznych. Na domiar wszystkiego, tradycyjne nośniki książek często są zastępowane przez ich elektroniczne odpowiedniki – audiobooki. Jednak dla większości z nas czytanie jest nie tylko nabytą umiejętnością – w dzieciństwie pozwalało nam rozwijać wyobraźnię i pozwoliło zbudować trwałą pasję, którą chcemy dzielić się z innymi.

Dlatego też pasję tę warto rozwijać u najmłodszych. Zamiast kolejnej gry, do której pociecha nie prędko wróci, warto przyjrzeć się bliżej artykułom w księgarni, choćby internetowej. Książka dla dzieci pozwoli Twojemu dziecku ponownie odkryć magię, jaka kryje się w jej kartach – za każdym razem na nowo. Bajeczne ilustracje i prosty, aczkolwiek barwny język, z pewnością zainteresuje malucha. Wystarczy chwila Twojego czasu, by nawet najmłodsze dziecko samo zapragnęło się kreatywnie rozwijać.

Początek roku szkolnego...

Minęły niemal dwa miesiące od początku roku szkolnego, ale nadal masz problem ze znalezieniem podręczników? Nie ma ich w antykwariacie, wypożyczalni ani nawet w Twojej ulubionej księgarni? Nauczyciel tydzień temu wreszcie zdecydował, jakie lektury będą niezbędne? Na szczęście nie trzeba panikować, gdyż Livro proponuje podręczniki szkolne w promocyjnych cenach. Znajdziesz tam nie tylko pomoc w nauce przedmiotów humanistycznych, ale i ścisłych. Dzięki podręcznikom Twoje dziecko poznaje świat, warto więc mu to umożliwić, inwestując w stosowne narzędzia.

Jak utrzymać kontakt ze starszym dzieckiem?

Nawet gdy dziecko już podrośnie, siła więzi jest istotna. By ją dodatkowo wzmocnić, warto rozmawiać o tym, co nas łączy – na przykład wspólnych zainteresowaniach. Jeśli lubisz czytać, to bestsellery książkowe z pewnością ułatwią Ci kontakt z dzieckiem – dowiedz się, co lubi Twój syn i zaproponuj jej wspólne czytanie książek. Porozmawiaj ze swoją córką o cotygodniowym spotkaniu przy herbacie wraz z jej ulubioną lekturą. Początki zawsze bywają trudne, ale się nie zniechęcaj – w końcu na wszystko trzeba czasu.

asdasdasdasdas
HomeWarto wiedziećPrzedszkolaPolecamy- artykuły sponsorowaneDla mniejszych i nieco większych czytelników