Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
czwartek, 31 październik 2019 22:14

Niekonwencjonalne zastosowanie naklejek papierowych

Samoprzylepne naklejki papierowe to jedna z najpopularniejszych wersji tego produktu. Mogą być wykorzystywane jako ozdoba personalizująca przedmioty codziennego użytku lub pełnić funkcje ostrzegawcze, informacyjne czy marketingowe. Wachlarz zastosowań zależy od inwencji projektantów i użytkowników.

Naklejki papierowe w marketingu

Naklejki można wykorzystać do szeregu różnych zastosowań, które będą wspierać graficzną komunikację marki i produktu. Nie chodzi tu wyłącznie o druk naklejek informacyjnych, które znajdują się na większości opakowań z żywnością czy na produktach drogeryjnych. Mowa również o naklejkach prezentujących logo marki oraz grafiki nawiązujące do spójnej, wizualnej komunikacji. Coraz częściej, niewielkie naklejki papierowe stosuje się jako funkcjonalny dodatek do opakowań. Dzięki okrągłej lub prostokątnej nalepce, w prosty sposób można zapieczętować kopertę, teczkę, pudełko czy ekologiczną papierową torebkę. Odpowiednia kolorystyka i precyzyjnie zaprojektowana treść, z pewnością spotęgują pozytywne emocje konsumenta związane z chwilą otwarcia opakowania z nowym gadżetem lub torebki z pysznym croissantem.  

Personalizujący gadżet

Równie dobrym pomysłem jest uzupełnienie zawartości opakowania o dodatkowy gadżet w postaci nalepki nawiązującej kształtem i kolorystyką do barw firmowych. Taka naklejka może mieć charakter interesującej ozdoby lub być funkcjonalnym narzędziem służącym oznaczeniu różnych przedmiotów. Co raz częściej gadżety tego typu przewidują przestrzeń na twórczą inwencję właściciela, który może zapisać na nich dodatkowe informacje lub ulubiony cytat czy hasło odzwierciedlające choćby jego nastrój i nastawienie. Naklejki papierowe to także dobry sposób na personalizację wystroju wnętrz. Popularność różnego rodzaju grafik przeznaczonych do upiększania mieszkań i innych pomieszczeń stale rośnie. Osoby odświeżające aranżację domu lub wykańczające nowe mieszkanie mają do dyspozycji wiele gotowych wzorów, mogą też zlecić wydruk własnego projektu. Naklejki to dobry element łączący różne formy, struktury i barwy. Ich zastosowanie pozwala osiągnąć interesujący, specyficzny efekt wizualny oraz wzbogacić aranżację o dodatkowy szczegół i informację.

Identyfikacja graficzna to ważny aspekt marketingu, budowania nastroju i aranżowania przestrzeni. Naklejki samoprzylepne dają ogromną swobodę w kwestii lokowania przekazu. Są idealnym produktem do szybkiej zmiany, podkreślania i zindywidualizowania charakteru określonej przestrzeni. Wydruk gotowych szablonów, a nawet przygotowanie własnego projektu jest łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej.

asdasdasdasdas
HomeWarto wiedziećPrzedszkolaPolecamy- artykuły sponsorowaneNiekonwencjonalne zastosowanie naklejek papierowych