Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
czwartek, 14 listopad 2019 07:39

Kurs językowy za granicą? Jak najbardziej!

Napisał

Dzieci i młodzież najchętniej uczą się przez zabawę i różne formy rekreacji. Nudne przyswajanie kolejnej porcji wiedzy w szkole to już przeżytek. Owszem, na pewno coś się wyniesie z takich zajęć, ale niedosyt pozostanie. O wiele większe możliwości dają kursy zagraniczne.

Dlaczego warto?

Przede wszystkim młody człowiek uczy się z przyjemnością i za każdym razem poznaje nowych ludzi i nowe miejsca. Wszystkie kursy są tak zorganizowane, aby oprócz ciekawych zajęć lekcyjnych z zagranicznym lektorem zostało sporo czasu na relaks po zajęciach. Uczestnicy biorą udział w grach i zabawach, zwiedzają miasto, wyjeżdżają na wycieczki poza centrum i zazwyczaj mieszkają u rodzin, gdzie mogą spokojnie porozmawiać w obcym języku. Oprócz tego każdy dzień to duża szansa na kontakt z ludźmi z różnych nacji, wymianę doświadczeń i poznawanie kultury różnych narodowości. Nauka przez zabawę i miłe formy relaksu dają o wiele większe owoce niż najciekawsze zajęcia w klasie lekcyjnej. Na takim wyjeździe językowym wciąż się coś dzieje i nie ma mowy o żadnej nudzie.

Jak wybrać odpowiedni rodzaj kursu?

Wybór jest naprawdę bardzo duży, zarówno pod względem terminów, jak i miejsc pobytu. Można też zdecydować się na obozy tematyczne, np. zimowe, które obfitują w szereg ciekawych zajęć pozalekcyjnych. Najważniejsze jest to, aby dopasować je do zamiłowań dziecka, wtedy nowa wiedza przyswajana jest jeszcze efektywniej. Dużo osób decyduje się na wyjazdy językowe narciarskie, gdzie można spędzić miło czas na stoku z rówieśnikami. Oczywiście nie tylko zagraniczne wyjazdy, ale też polskie cieszą się dużą popularnością. Szusowanie na nartach po polskich górach połączone z nauką języka ma swój duży urok i zyskuje sobie coraz większą popularność wśród młodych. Organizatorzy kursu starają się dotrzeć do każdego młodego człowieka, motywując do działania i znajdując takie obszary aktywności, aby nikt się nie nudził.

Zima w Londynie

Wiele szkół oferuje obozy zimowe w Londynie. Nie każdy przecież musi lubić narty i inne sporty zimowe, dlatego i takie propozycje są bardzo cenne i poszukiwane. Co więcej, w tym mieście na pewno nie spotka się siarczystymi mrozami, dlatego dla osób ceniących sobie trochę cieplejsze klimaty, zima w Londynie na kursie językowym powinna być o wiele milsza. O tej porze roku nie ma tu także dużych tłumów, co pozwala na spokojniejsze zwiedzanie zakamarków Londynu, robienie zdjęć i odpoczynek. Plan dnia jest tak zorganizowany, że sporą część czasu spędza się również w różnych placówkach, np. muzeach czy innych instytucjach kultury.

Oczywiście nie brakuje też kreatywnych gier i zabaw, zajęć warsztatowych i smacznego brytyjskiego jedzenia!

Więcej na https://www.atas.pl/pl/obozyzimowe

asdasdasdasdas
ShowMeble
HomeWarto wiedziećPrzedszkolaPolecamy- artykuły sponsorowaneKurs językowy za granicą? Jak najbardziej!