Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
niedziela, 17 listopad 2019 21:09

Zrób sobie prezent. 3 pomysły na samorozwój

Napisał

Samorozwój to niezwykle popularne w ostatnich latach słowo. Na fali mody na nieustanne uczenie się nowych rzeczy powstają coraz to nowe szkoły, kursy i szkolenia, wśród których każdy może znaleźć coś dla siebie. Nie musimy od razu angażować się w coachingowe spotkania. Samorozwój to bowiem nie jedynie trendy termin, a faktyczne, realne pogłębianie swojej wiedzy i umiejętności. Oto 3 sposoby na to, by efektywnie wykorzystać najbliższe miesiące i stać się lepszą wersją samego siebie!

 

Zrób to sam!

Nieustanny wzrost i poszerzanie horyzontów to coś, co charakteryzuje mądrych, żądnych wiedzy ludzi. Im szybciej zaczniemy naszą edukację, tym więcej dla siebie znajdziemy w otaczającym nas świecie. W ostatnich latach coraz dobitniej uświadamiamy sobie, w jak krytycznej sytuacji ekologicznej znajduje się nasza planeta. O ile jeszcze niedawno ograniczanie produkcji śmieci, kupowania plastiku czy segregowanie odpadów jawiło się jako zbędny obowiązek ekologów, o tyle dzisiaj takie aktywności angażują coraz więcej ludzi.

W dobie tej mody warto nie tylko poddać się trendom, ale nauczyć czegoś ciekawego. W wielu miastach jak grzyby po deszczu wyrastają kursy DIY, czyli szlachetnej sztuki rękodzieła. W zależności od tego, co najbardziej nas interesuje, możemy przyswoić sobie wiedzę na temat samodzielnego przerabiania ubrań, robienia ozdób lub przetwarzania starych, niepotrzebnych nam już gadżetów na zupełnie nowe, modne akcesoria. Przeróbki są dzisiaj niezwykle modne – im więcej rzeczy możemy wykonać własnymi rękami, tym lepiej dla efektu i… naszego stylu!

Językowe potyczki

Nauka języków to coś, co nigdy nie wychodzi z mody. Pozwala nie tylko rozwinąć umiejętności i nauczyć się akcentu, ale też daje szansę na zawieranie nowych, ciekawych znajomości! Zajęcia z angielskiego lub kurs hiszpańskiego za granicą to okazja do połączenia tego, co pożyteczne z tym, co bardzo przyjemne. Podobne lekcje można bowiem pobierać w różnych zakątkach świata. A gdzie lepiej przyswoimy nowy język niż w miejscu, w którym wszyscy porozumiewają się za jego pomocą? Nigdzie! Żadne lekcje w zamkniętej klasie nie zastąpią nam pobytu w takim kulturowym tyglu. Kurs hiszpańskiego za granicą może być ciekawą alternatywą dla klasycznego urlopu. Oto prawdziwy rozwój!

Coś dla siebie

Ale samorozwój to nie tylko dalekie podróże lub zajęcia poza domem. Doskonale możemy sobie poradzić z nauką również w zaciszu własnej sypialni czy dużego pokoju. Wystarczy ulubiony fotel, ciepły koc i… fascynująca książka! To, co znajdziemy na kartach powieści, lektur historycznych, politycznych esejów lub biografii wielkich ludzi to najprawdziwszych motor rozwoju. Nie musimy nigdzie wyjeżdżać, by dowiedzieć się czegoś nowego lub spojrzeć w głąb siebie. Dajmy sobie szansę na spokój i wypoczynek we własnym M. Bo to doskonały sposób nie tylko na naukę, ale również na kompleksową, pełną regenerację ciała i umysłu. Takie prezenty musimy sobie robić jak najczęściej.

asdasdasdasdas
HomeWarto wiedziećPrzedszkolaPolecamy- artykuły sponsorowaneZrób sobie prezent. 3 pomysły na samorozwój