Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Wydrukuj tę stronę
wtorek, 17 grudzień 2019 21:37

Trendy na rynku chemii gospodarczej w Polsce

Napisał

Rynek chemii gospodarczej w Polsce z roku na rok coraz bardziej się rozwija. Zarówno eksport, jak i import środków czystości stopniowo zwiększa się w naszym kraju, generując coraz wyższe przychody. W poniższym artykule przedstawiamy Państwu panujące trendy na rynku chemii gospodarczej w Polsce. Zapraszamy do lektury!

 

Skąd najchętniej kupujemy?

Wyniki różnych badań pokazują, że Polacy chętnie sięgają po niemieckie produkty chemii gospodarczej. Wskazują przy tym na wyższą jakość składu danych środków. Chemia niemiecka uchodzi za jedną z najbardziej skutecznych. Jest to spowodowane bardziej skoncentrowanym składem w porównaniu z produktami tych samych marek, ale przeznaczonych na polski rynek. Nie jest to jednak próba oszustwa czy też lekceważenia - wiele badań pokazuje, że w naszym kraju nie przestrzega się zaleceń producentów. Co to oznacza? Wsypując na przykład proszek do prania, dodajemy większą jego ilość, niż napisano na opakowaniu. Uważamy bowiem, że im więcej środka piorącego, tym lepiej wypierzemy ubrania. Niestety - takie działania mogą jedynie zniszczyć nasze rzeczy! Pamiętajmy o tym używając chemię niemiecką - produktów z zachodu używamy w małych ilościach!

Hurtownie chemii gospodarczej

Ze względu na duże zainteresowanie importowanymi środkami czystości, w Polsce istnieją specjalistyczne hurtownie chemii gospodarczej. Możemy w nich kupić takie środki, które zostały wyprodukowane z myślą o rynku zachodnim (niemieckim, francuskim, włoskim itp.). W takich hurtowniach możemy również kupić krajowe produkty. Wszystko zależy od naszych preferencji i wymagań. Takim miejscem jest na przykład hurtownia chemii gospodarczej b2b.europedg.pl.

Piękny zapach jest równie ważny!

Innym produktami, które chętnie kupujemy są włoskie środki piorące. Charakteryzują się one znacznie intensywniejszym, często egzotycznym zapachem, który utrzymuje się na ubraniach przez długi czas. Włoskie produkty kojarzą się nam z luksusem, jednak ich cena nie jest przerażająco wysoka. Biorąc pod uwagę fakt, iż będziemy mogli cieszyć się pięknym zapachem na dłużej, nieco wyższa cena jest tego warta!


Polska chemia gospodarcza coraz chętniej kupowana

Powyższe informacje nie oznaczają oczywiście, że polska chemia gospodarcza nie cieszy się zainteresowaniem! W roku 2017 największymi odbiorcami polskiego eksportu były kolejno Niemcy, Wielka Brytania, Rosja i Francja. Należy również wskazać, że polski eksport z roku na rok rośnie i generuje coraz większy przychód!

Gdzie kupować importowaną chemię gospodarczą?

Ze względu na rosnące zainteresowanie importowaną chemią gospodarczą, w Polsce powstaje coraz więcej firm, które zajmują się jej sprzedażą. W dobie internetu możemy dokonać zakupu niemieckiej i włoskiej chemii gospodarczej, nie wychodząc z domu! Jeżeli chcemy kupić dużą ilość środków czystości dla swojej firmy, najlepiej dokonać tego w profesjonalnej hurtowni. Takim miejscem jest na przykład b2b.europedg.pl - internetowa hurtownia chemii gospodarczej. 

B2B.europedg.pl - internetowa hurtownia chemiczna

Podany adres to idealne miejsce dla ludzi, którzy chcą kupić chemię gospodarczą w hurcie. Ta platforma pozwala na przejrzenie całego dostępnego asortymentu, szybkiego wyszukania potrzebnych produktów i niezwykle prostego zamówienia. Dużym plusem jest również możliwość bezproblemowego porównania cen. B2B.europedg.pl jet hurtownią, która oferuje oryginalne produkty chemii niemieckiej, włoskiej, angielskiej, francuskiej, a także polskiej. 

Środki czystości - hurtownia b2b.europedg.pl

Unia Europejska i rynek chemii gospodarczej

Wartość eksportu wszystkich krajów Unii Europejskiej w roku 2017 wyniosła 25,3 mld euro. W eksporcie globalnym był to udział równy 51,7%. Niemcy, Belgia i Francja to kraje z największym eksportem, który wyniósł wówczas 12,9 mld euro. Łączna wartość importu do krajów Unii Europejskiej wynosiła natomiast 19,4 mld euro, a największymi importerami byli Niemcy, Francja oraz Wielka Brytania.

asdasdasdasdas