Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
czwartek, 23 styczeń 2020 22:35

Rolety - sprawdzony pomysł na prywatność we własnym mieszkaniu

Napisał

Przebywając w zaciszu własnego domu, chce się zapewnić sobie maksimum komfortu i prywatności. Chodzi tutaj między innymi o odgrodzenie się od zgiełku świata zewnętrznego oraz ciekawskich spojrzeń osób przechodzących obok domu czy sąsiadów mieszkających bardzo blisko.

Pomocne mogą w tym okazać się rolety, które pozwolą również regulować to, ile światła słonecznego będzie przedostawać się do wnętrza mieszkania. Sprawdź, które z rolet najlepiej spełnią Twoje oczekiwania.

Roleta w kasecie – praktyczna osłona przed słońcem

Rolety w kasecie dzień noc to propozycja przede wszystkim dla osób, które chcą mieć lepszą kontrolę nad tym, jak bardzo nasłonecznione będzie wnętrze ich mieszkania. Składają się one z długiego kawałka tkaniny o specjalnym splocie. Są na niej pasy transparentne oraz nieprzeźroczyste. Mechanizm do kontroli ich położenia umożliwia manewrowanie tkaniną w taki sposób, aby pomieszczenie było całkowicie zaciemnione lub jedynie częściowo. Gdy takie same pasy nachodzą idealnie na siebie, roleta w kasecie dzień noc jest całkowicie odsłonięta. Ten typ rolet wybierany jest też chętnie z uwagi na to, że montaż nie wymaga ingerencji w ramę okienną lub w ścianę.

Warto tutaj dodać również, że rolety w kasecie produkowane z różnych rodzajów materiałów i są dostępne w szerokiej gamie kolorystycznej. To pozwala na ich idealne dobranie do wyglądu pozostałych elementów znajdujących się w pomieszczeniu. A jeśli szukasz czegoś, co nada aranżacji salonu oryginalnego wnętrza, możesz zdecydować się na rolety dzień noc w kasecie z kolekcji Wave.

Rolety dachowe – czym się kierować podczas ich zakupu?

Rolety dachowe są przeznaczone do montażu na oknach uchylnych oraz wykorzystywanych na poddaszach, które montowane są pod dużym kątem w stosunku do podłogi. Ich konstrukcja pozwala na to, że tkanina trzyma się bardzo dobrze przy skrzydle okiennym i nie ma tzw. efektu łopotania. Nie występuje on nawet wtedy, gdy okno jest uchylone.

Wybierając roletę na poddasze najlepiej kierować się dodatkowymi funkcjami, jakie ma pełnić. Tutaj warto przyjrzeć się rodzajom tkanin, z jakich są wykonywane rolety do okien dachowych. Na poddasze polecane są szczególnie rolety dachowe z tkaniny metalizowanej. Chroni ona przed przegrzewaniem się wnętrz, co jest niezwykle istotne w pomieszczeniach położonych na wyższych kondygnacjach budynku. Inną ciekawą propozycją są rolety blackout, czyli całkowicie zaciemniające. Więcej na ten temat przeczytasz na stronie: https://www.karnix.pl/rolety-dachowe.html.

Rolety rzymskie – ochrona przed spojrzeniami sąsiadów i efektowny wygląd

Kolejną godną uwagi propozycją są rolety rzymskie. Chodzi tutaj przede wszystkim o ich efektowny wygląd po częściowym lub całkowitym podciągnięciu. Po podciągnięciu materiału do góry tworzą się dekoracyjne fałdy, których kształt przypomina drapowanie, jakie układa się z firan lub zasłon. Dlatego tego rodzaju rolety sprawdzają się szczególnie we wnętrzach, w których chce się zrezygnować z tych elementów lub mają one harmonijnie pasować do efektownie upiętych aranżacji okiennych z firan i zasłon.

Więcej na temat produktów prezentowanych powyżej przeczytasz na stronie wiodącego producenta rolet marki Karnix - https://www.karnix.pl/rolety-marki-karnix-galeria-produktow.html

asdasdasdasdas
HomeWarto wiedziećPrzedszkolaPolecamy artykułyRolety - sprawdzony pomysł na prywatność we własnym mieszkaniu