Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Wydrukuj tę stronę
środa, 19 sierpień 2015 10:46

MIKROSKOPOWE BADANIE ŻYWEJ KROPLI KRWI

Napisał

Analiza żywej kropli krwi obrazuje stan zdrowia oraz sygnalizuje choroby, które, dzięki wczesnej profilaktyce, jesteśmy w stanie zwalczyć nim się uaktywnią. Kraje zachodnie (m.in. USA, Kanada, Niemcy, Anglia) z powodzeniem posługują się tą metodą i od dawna, analiza kropli krwi służy do oceny stanu ludzkiego organizmu. Tradycyjne metody diagnostyczne wykrywają choroby dopiero, gdy te dadzą nam się już we znaki.

 

Kluczową kwestią w dbaniu o własne zdrowie, jest profilaktyka oraz możliwość dowiedzenia się o chorobie we wczesnym stadium rozwoju. Dzięki temu możemy w stosunkowo prosty sposób przywrócić równowagę w organizmie i uniknąć problemów w przyszłości.

Nasz organizm funkcjonuje dzięki zachowaniu parametrów krwi na odpowiednim poziomie. Mikroskopowe badanie krwi jest badaniem klinicznym, ocenia zdolność organizmu do utrzymania wewnętrznej równowagi i sygnalizuje zagrożenia, które na niego czyhają.

Badanie Żywej Kropli Krwi zalecane jest jako uzupełnienie morfologii krwi, w celu uzyskania PEŁNEGO OBRAZU STANU ZDROWIA. Badanie laboratoryjne wykazuje zaawansowane zmiany chorobowe, natomiast Analiza Kropli Krwi pomaga wykryć przyczyny chorób oraz zmiany zachodzące w organizmie, które nie powodują jeszcze nasilonych objawów.

Żywa czyli jaka?

Krew, podobnie jak inne tkanki składa się z komórek. Po pobraniu zdrowa krew jest żywa jeszcze przez kilkadziesiąt minut i w tym czasie odbywa się badanie, czyli od momentu pobrania (stąd nazwa badanie żywej kropli krwi). Elementy krwi jeszcze około 20-40 min. zachowują cechy życia, dzięki temu można zaobserwować np. aktywność białych krwinek. Jest to technika badawcza służąca ocenie zdolności organizmu do utrzymania wewnętrznej stabilności organizmu, co jest warunkiem utrzymanie parametrów morfotycznych na odpowiednim poziomie.

Kto powinien umówić się na badanie?

Wszystkie osoby, które chcą sprawdzić stan organizmu, zgodnie z zasadą „lepiej zapobiegać, niż leczyć”

 

Czym badanie żywej kropli krwi różni się od tradycyjnego badania laboratoryjnego?

W klasycznym badaniu laboratoryjnym krwi pobranej na płytkę wykonuje się rozmaz, suszy i barwi, tak przygotowana krew nie może być oceniana pod kątem żywotności krwinek, ich ewentualnej tendencji do zlepiania się (agregacji i rulonizacji erytrocytów), oraz aktywności leukocytów. Właściwości te możemy ocenić właśnie w badaniu świeżej kropli krwi.

 

Czego nie można określić badając żywą kroplę krwi?

W świeżej kropli krwi nie można określić grupy krwi, poziomu glukozy, stopnia kwasowości i innych parametrów badanych aparaturowo.

Mikroskopowe badanie żywej kropli krwi nie jest badaniem medycznym, lecz analizą wspomagającą profilaktykę zdrowotną. Nie zastępuje ono tradycyjnych badań laboratoryjnych. Służy do uzupełnienia wiedzy o stanie metabolicznym osoby badanej.

 

Zalety badania

Niewątpliwym jego plusem jest fakt, że badanie jest bezbolesne. Odbywa się poprzez delikatne nakłucie opuszka palca. Kropla krwi z palca nanoszona jest na szkiełko podstawowe i po odpowiednim przygotowaniu oglądana jest pod mikroskopem, z wykorzystaniem zmiennych powiększeń. Testy są bardzo precyzyjne. Pozwalają wykryć m.in. obecność złego i dobrego cholesterolu, ilość wolnych rodników, a nawet przyczyny alergii. Kamera cyfrowa zainstalowana na osi optycznej mikroskopu przesyła na bieżąco obraz kropelki krwi na ekran komputera, umożliwiając wykonywanie zdjęć preparatu, a nawet rejestrację filmów poruszających się erytrocytów, leukocytów, innych, żywych składników morfotycznych, jak również elementów niepożądanych. Wyjątkowość tej metody polega na zbadaniu faktycznego stanu krwi, który jest identyczny z występującym w naczyniach krwionośnych.

 

 

Przebieg badania ilustruje poniższy film, wyemitowany przez telewizję Polsat Cafe, w programie „ Na Zdrowie”.

 

Co możemy zobaczyć w mikroskopowym badaniu krwi?

Podczas badania żywej kropli krwi możemy ocenić:

- kształt, kolor oraz zniekształcenia krwinek czerwonych (erytrocytów), które odzwierciedlają sposób odżywiania i dotlenienia organizmu

- krwinki białe (leukocyty), które są wskaźnikiem odporności organizmu

- poziom zakwaszenia organizmu

- niedobory mineralne

- uszkodzenia wolnorodnikowe komórek krwi

- obecność złogów cholesterolowych

- zaburzenia gospodarki wodno-elektrolitowej

- obecność mikroorganizmów (pasożytów, grzybów i bakterii)

- występowanie metali ciężkich oraz toksyn

- obciążenie trzustki i wątroby

 

Jak przygotować się do badania?

Co najmniej 24 godziny przed badaniem proszę nie spożywać alkoholu. W dniu badania proszę nie pić kawy i 2-3 godziny przed badaniem nie spożywać posiłku. Pół godziny przed wizytą, proszę wypić około 0,5 litra niegazowanej wody mineralnej. W dniu badania nie należy spożywać suplementów diety.

 

Jakie metody poprawy zdrowia najczęściej są zalecane po badaniu?

W zależności od stwierdzonych nieprawidłowości udzielane są wskazówki przez doświadczonego naturoterapeutę. Wynik przeprowadzonej analizy umożliwia przede wszystkim ukierunkować badania specjalistyczne, oraz skierować na konsultacje do lekarzy specjalistów z dziedzin:

- internisty pierwszego kontaktu

- endokrynologa

- dietetyka

 

Wspomaganie bieżącej kuracji lub procesu rehabilitacyjnego przy wykorzystaniu: suplementacji, ziołoterapii i fitoterapii, oraz profilaktykę mającą na celu ustabilizowanie właściwej proporcji prawidłowych procesów funkcjonowania organizmu, czyli przywrócenie stanu homeostazy.

 

UWAGA:

Zaleca się kontrolowanie i monitorowanie stanu zdrowia co 2-3 miesiące, a u osób z większymi problemami zdrowotnych co 4-6 tygodni. Pozwala to na obserwację zmian, jakie zajdą pod wpływem zaleconych kuracji. Poprawa obrazu żywej kropli krwi w badaniach powtarzanych co kilka miesięcy, często idzie w parze z poprawą samopoczucia. Zmiana nawyków żywieniowych, uzupełnienie diety w niezbędne składniki i oczyszczenie organizmu, są kluczem do osiągnięcia równowagi w organizmie i w życiu.

 

Termin: 25 sierpnia i dodatkowo 26 sierpnia

Czas: około 30 minut

Cena promocyjna: 80 zł

 

Ilość miejsc ograniczona

 

Zapraszamy

 

MAGIA SPA

tel. 660 050 534

magiaspa.com

 

 

Pozdrawiam

 

Magdalena Borowa                                              

 MAGIA SPA

 

 

M. 604 19 83 19                                                       

www.magiaspa.com

artykuł sponsorowany

 

Galeria