Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
czwartek, 19 listopad 2015 07:17

Kalendarz na 2016 rok już w sprzedaży

Napisane przez

Były już rośliny, historie zbójnickie, zabytki, działalność OSP, przepisy kulinarne a nawet cmentarze. W tym roku tematem przewodnim kalendarza wydawanego przez Stowarzyszenie Gmin Babiogórskich są ptaki.

 

Królują one w pierwszej części wydanej niedawno pozycji. Dużym zdjęciom towarzyszy opis omawiający budowę ciał, etymologię nazw oraz cechy charakterystyczne gatunków. W tej części natkniemy się także na ciekawe sentencje związane z tematem ptaków.

Druga część kalendarza to kilka opracowań popularno-naukowych dotyczących ptaków, zarówno pod kątem przyrodniczym jak i ich roli w kulturze. Na końcu kalendarza znajduje się aktualny Teleinformator Babiogórski.

Kalendarz ukazuje się nieprzerwanie od 1999 roku. Aby kupić egzemplarz najnowszego, trzeba udać się do siedziby Stowarzyszenia Gmin Babiogórskich w Suchej Beskidzkiej ul. Mickiewicza 19, II piętro, pokój nr 47 ( budynek Urzędu Miejskiego w Suchej Beskidzkiej). Jego cena to 20 zł. 

asdasdasdasdas
HomeWarto wiedziećPrzedszkolaPolecamy artykułyKalendarz na 2016 rok już w sprzedaży