Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
wtorek, 15 grudzień 2015 22:04

Adwent. Spotkanie, które nigdy się nie kończy

Napisał

„Fundamentem konstrukcji podtrzymującej całe życie Kościoła jest miłosierdzie” – napisał papież Franciszek w bulli „Misericordiae Vultus” zapowiadającej w całym Kościele Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia, który  rozpoczął się 8 grudnia br. Papież, poprzez czas Jubileuszu, pragnie przypomnieć nam wszystkim niezwykłą prawdę o Bogu – o tym, że Jego miłosierdzie nie jest abstrakcją, a oferowane przez Niego przebaczenie grzechów nie zna granic.

 

Symbolicznie otwierając drzwi święte i przez nie przechodząc, Papież dał wiernym wyraźny przekaz, by nie tylko nie bali się tego miłosierdzia od Boga doświadczyć, ale by sami byli miłosierni dla innych, na wzór Chrystusa – sługi wszystkich.
Nieprzypadkowo Papież zachęca do odkrycia miłosiernej miłości Boga już na progu adwentu. Adwent, czyli czas oczekiwania na powtórne przyjście Jezusa, jest też wspomnieniem oczekiwania na Jego przyjście ponad dwa tysiące lat temu, które było wielkim aktem miłosierdzia Boga w stosunku do człowieka. Jezus przychodzi na świat, by spotkać się z nami – ludźmi, których tak bardzo kocha, by im usłużyć: karmić głodnych, pocieszać smutnych, leczyć chorych, by samemu będąc ucieleśnieniem miłosierdzia, stać się dla nas wzorem w wypełnianiu jego uczynków.
Aby samemu stać się miłosiernym na wzór Jezusa, potrzeba duchowego przygotowania. W suskiej parafii będą nim czuwania, które przygotowuje Wspólnota „Nowy Pęd” wraz ze swym opiekunem, księdzem Mateuszem Bochenkiem. Pierwsze takie spotkanie odbędzie się w piątek 18 grudnia br. o godz. 20.00 i rozpocznie się modlitwą śpiewem. Zebrani będą mogli potem posłuchać konferencji księdza Piotra Kosakowskiego, uczestniczyć w adoracji oraz doświadczyć indywidualnego błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem.
Na plakacie wydarzenia organizatorzy zamieścili fragment obrazu Jacopo Pontormo, przedstawiającego znaną dobrze mieszkańcom Suchej Beskidzkiej  scenę Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny, doskonale wyrażającą czas adwentowego oczekiwania i spotkania. Planowanemu czuwaniu nadali tytuł „Adwent. Spotkanie, które nigdy się nie kończy”. Co to oznacza? Będziemy mogli się przekonać już w najbliższy piątek.

Organizatorzy serdecznie zapraszają!

asdasdasdasdas
HomeWarto wiedziećPrzedszkolaPolecamy artykułyAdwent. Spotkanie, które nigdy się nie kończy