Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
niedziela, 05 sierpień 2018 22:53

Jak wybrać komodę do salonu? 

Gdzie jak gdzie, ale w salonie można naprawdę wyrazić siebie. Jest to także centralna część Twojego domu. Jest to zazwyczaj pierwsze i jedyne miejsce, w którym przyjmujesz gości. Poza tym w salonie można naprawdę kreatywnie zrealizować swój styl. W przeciwieństwie do sypialni, Twój salon zapewnia przestrzeń, która pozostawia niezatarte wrażenie.

 

Jeszcze nie tak dawno temu salon był uważany za luksus, a na dodatek idea salonu, tak jak ją znamy dzisiaj, nie istniała. Pierwotnie dodatkowy pokój, w którym przyjmowano gości, był salonem, w którym odbywały się wszystkie spotkania towarzyskie. Nowoczesny salon powstał pod wpływem popularnej literatury dekoracyjnej pod koniec XIX wieku.

Meble w salonie – integralna część wnętrza

W nowoczesnym salonie można znaleźć rozliczne opcje meble – od ławy, po zestaw RTV, jednak od jakiegoś czasu również komoda jest podstawowym i uniwersalnym meblem w tym pomieszczeniu. Wybór jest ogromny! Można kupić takową z wieloma szufladami, które idealnie nadają się do przechowywania:
• ubrań, 
• akcesoriów,
• przedmiotów codziennego użytku,
 
a dzięki ich dużej powierzchni doskonale nadają się do ulokowania tam ozdób, ramek do zdjęć i innych akcesoriów. Komodę można też dzisiaj kupić w wielu stylach, materiałach i kolorach. To jest coś, co należy wziąć pod uwagę szukając idealnej komody do swojego salonu.

Komoda do salonu – jak wybrać ją mądrze?

Przed zakupem komody należy rozważyć różne kwestie – o najważniejszych z nich piszemy w dalszej części tego artykułu. 

Komoda - wymiary

Jedną z pierwszych rzeczy, które powinieneś rozważyć, jest przestrzeń, w której chcesz umieścić swoją komodę. W zależności od tego, gdzie zamierzasz umieścić ten mebel - powinieneś wziąć pod uwagę zarówno powierzchnię podłogi, jak i obszar wokół niej. Nie można do końca przewidzieć, jak daleko wysuną się szuflady, więc jeśli nie pozostawisz na komodę odpowiednią ilość przestrzeni może to spowodować problemy przy próbie pełnego wysunięcia szuflad.

Komoda do pokoju - styl

Komoda do pokoju może być też do kupienia w różnym stylu. Ostatnio bardzo popularna stał się model, który jest wyższy i węższy od standardowej komody. Tego rodzaju meble idealnie nadają się nawet do mniejszych salonów, ponieważ oferują dużo miejsca na przechowywanie bez zajmowania zbyt dużej ilości tej najważniejszej powierzchni: podłogi.

Klasyczna komoda do salonu

Innym wyborem jest klasyczna komoda do salonu - to wspaniałe rozwiązanie niemalże do każdego domu. W ofertach producentów można znaleźć ogromną kolekcję klasycznych komód, które zaczynają się od minimum trzech szuflad. Szukając najlepszego modelu zwróć uwagę na to, czy szuflady w niej mają głęboką, szeroką konstrukcję – gdyż wtedy będzie idealnym kompaktowym rozwiązaniem do przechowywania.

W dzisiejszej rynkowej różnorodności tych propozycji meblowych wspaniałe jest to, że niezależnie od tego, czy masz niekończącą się kolekcję ubrań, czy chcesz trzymać w salonowej komodzie tylko kilka podstawowych artykułów – nie będzie problemu ze znalezieniem tej najbardziej dopasowanej do potrzeb. Można też postawić na modułowe komody - które są bardzo praktyczne i doskonale nadają się do organizacji wszelkich przedmiotów. Szersze szuflady są idealne do przechowywania wszystkich ubrań, a małe są idealne do przechowywania drobnych elementów. Jeśli chcesz pooglądać różne typy komód do salonu, warto zajrzeć na mebline.pl.

Nie zapomnij też o kwestii montażu – szukaj komód, które są dostarczane wraz z łatwymi do wykonania instrukcjami krok po kroku, aby nie było problemu z tym, by złożyć każdą część produktu jeden po drugim.

Sprawdź więcej na mebline.pl

asdasdasdasdas
HomeWarto wiedziećPrzedszkolaPolecamyJak wybrać komodę do salonu?