Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
niedziela, 24 luty 2019 20:38

Sławomir Hajos. Szanowni Mieszkańcy Powiatu Suskiego!

Napisał

W minioną sobotę 23.02.2019r w Warszawie odbyła się niezwykle ważna konwencja Prawa i Sprawiedliwości pod hasłem "Nowa arena programowa", na której zostały przedstawione nowe propozycje programowe dla Polaków. W obecności parlamentarzystów, licznej reprezentacji członków i sympatyków PiS, Pan Prezes Jarosław Kaczyński nakreślił ramy pięciu nowych propozycji, które wychodzą naprzeciw oczekiwaniom społecznym a jednocześnie są prorozwojowe i co najważniejsze, zostały niezwykle dobrze przemyślane, skalkulowane i bilansują się w budżecie państwa.

Jestem zaszczycony, że jako Poseł partii rządzącej z naszego okręgu wyborczego - w tym powiatu suskiego - mogę Państwu te propozycje przedstawić. Oto one:

 

  • RODZINA - 500+ także na pierwsze dziecko (od 1 lipca 2019r),

  • MŁODZI - Bez podatku PIT dla pracowników do 26 roku życia,

  • PRACA - Obniżenie kosztów pracy (co najmniej dwukrotne podniesienie kosztów uzyskania przychodu oraz obniżenie PIT-u dla wszystkich pracujących),

  • STARSI I SŁABI - dodatkowa tzw. „trzynasta emerytura” w wysokości 1100 zł każdego emeryta rocznie, już od maja 2019r)

  • INFRASTRUKTURA - Przywrócenie zredukowanych lokalnych połączeń autobusowych pomiędzy powiatami i gminami,

 

Z przyjemnością informuję także Państwa, że rząd podjął decyzję dotyczącą tegorocznego podziału środków z Funduszu Dróg Samorządowych pomiędzy województwa. Małopolska zyskała rekordową kwotę ponad 370 milionów złotych na dofinansowanie budowy, przebudowy lub remontu gminnych i powiatowych dróg.

Jeszcze nigdy do Małopolski nie trafiły tak duże środki na drogi powiatowe i gminne.

Dofinansowanie ze środków FDS będzie uzależnione od dochodów samorządów: im niższy dochód własny, tym większa wartość dofinansowania. Maksymalnie można otrzymać do 80 procent kosztów realizacji zadania.

Szanowni Państwo!

Rząd Prawa i Sprawiedliwości dotrzymuje słowa i sukcesywnie wypełnia zobowiązania wyborcze z poprzedniej kampanii. Tak będzie i tym razem. Nasza formacja polityczna oparta jest na wartościach i ma na celu zawsze dobrze pojęte dobro Polski i Polaków. Jestem przekonany, że przedstawione propozycje zostaną przyjęte z radością, a wierzę, że ze strony naszego Rządu nie jest to jeszcze ostatnie słowo w tym roku.

Pozostaję z szacunkiem

Poseł na Sejm RP

Sławomir Hajos

 

artykuł sponsorowany

asdasdasdasdas
HomeOgłoszeniaSławomir Hajos. Szanowni Mieszkańcy Powiatu Suskiego!