Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
wtorek, 02 kwiecień 2019 08:49

NOWOCZESNE KABINY PRYSZNICOWE – POPULARNE RODZAJE

Napisał

Nie wszyscy z nas mają duże i przestronne łazienki, w których zmieści się wanna. Możemy kochać długie kąpiele w pianie, ale często wygrywa zdrowy rozsądek – w małej łazience instalujemy kabinę prysznicową, by zaoszczędzić jak najwięcej miejsca. Wbrew pozorom nie jest to złe rozwiązanie – korzystanie z nowoczesnych kabin prysznicowych pozwala zaoszczędzić nie tylko miejsce, ale również czas i wodę (a tym samym – pieniądze). W dzisiejszych czasach możemy do woli wybierać spośród różnych rodzajów kabin – najpopularniejsze z nich prezentujemy w tym artykule. Sprawdź, jakimi cechami charakteryzują się natryskowe kabiny prysznicowe i wybierz idealną dla siebie!

 

Kabiny prysznicowe z brodzikiem

Prysznice różnią się między sobą wyglądem (rozmiarem, kształtem) oraz funkcjonalnością. Możemy zdecydować się na wersję z brodzikiem lub bez, możemy wybrać drzwi przesuwne, wahadłowe lub model walk-in, który jest pozbawiony drzwi. Wersja z brodzikiem wciąż stanowi najbardziej popularne rozwiązanie ze względu na swą funkcjonalność i bezpieczeństwo. Brodziki mogą być głębokie lub płytkie (pierwsze pozwalają napełnić je wodą – z czego zadowolone bywają szczególnie dzieci), kwadratowe, półokrągłe i narożne. Wersje półokrągłe i narożne zajmują najmniej przestrzeni, podczas gdy kwadratowe i prostokątne polecane są do większych łazienek.

Prysznice bez brodzika

Kabiny prysznicowe bez brodzika to nowsze rozwiązanie – stosowane w łazienkach, w których dominuje nowoczesny wystrój i których właściciele podążają za branżowymi nowinkami. O tym rozwiązaniu warto pomyśleć już na etapie budowy lub generalnego remontu, ponieważ prysznic bez brodzika wymaga odpowiedniego wypoziomowania posadzki (odpływ musi pozwolić na obniżenie posadzki, które zagwarantuje odpowiedni spadek – inaczej woda z prysznica będzie stała w miejscu i zniszczy naszą łazienkę). Tego typu prysznic łatwiej dopasować do łazienki, ponieważ jego wymiary nie są odgórnie podyktowane przed producenta (jak to jest w wypadku brodzików).

Drzwi do kabin prysznicowych

Kabiny prysznicowe mogą różnić się między sobą również ze względu na rodzaj drzwi. Wyróżniamy drzwi przesuwne, wahadłowe i skrzydłowe. Te pierwsze mogą być jedno- lub dwuelementowe i poruszają się na specjalnych rolkach, a po otwarciu nie zajmują przestrzeni w lub poza kabiną. Drzwi wahadłowe i drzwi skrzydłowe zamontowane są na zawiasach i otwierają się w jedną stronę (do wewnątrz lub na zewnątrz – drzwi skrzydłowe) lub obie (drzwi wahadłowe). Pamiętajmy, by skrzydło otwierane na zewnątrz kabiny miało wystarczająco dużo miejsca i nie zawadzało o inne elementy wyposażenia łazienki.

asdasdasdasdas
HomeOgłoszeniaNOWOCZESNE KABINY PRYSZNICOWE – POPULARNE RODZAJE