Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

poniedziałek, 04 listopad 2019 23:29

Urządzasz firmę? Zobacz o czym warto pamiętać!

Coraz więcej Polaków decyduje się na założenie własnej działalności gospodarczej. Niezależnie od tego, czy prowadzisz zakład produkcyjny czy biuro – kilka podstawowych zasad jest uniwersalnych i przyda się każdemu przedsiębiorcy.

Poznaj swoich dostawców

Jeśli prowadzisz biznes, który wymaga regularnego zakupu towarów, koniecznie musisz wcześniej poszukać odpowiednich dostawców. W zależności od branży i Twoich preferencji, możesz wybrać firmy położone niedaleko Ciebie lub te z drugiego krańca Polski – jeśli mają niższe ceny lub szerszą ofertę. Dziś dostawcy i kurierzy działają błyskawicznie – towary możesz otrzymać w ciągu 1-2 dni od zamówienia. Czasem jednak niezbędny jest zakup „na teraz”. Wtedy przydatna okaże się wiedza, gdzie znajduje się dobrze wyposażona hurtownia elektryczna czy budowlana w pobliżu Twojego zakładu. Dowiedz się wcześniej czego możesz potrzebować, abyś nie tracił cennych minut na poszukiwania. Jest to ważne zarówno w przypadku niedoboru kluczowych narzędzi (np. brakujące frezy do gwintów), jak i w mniej krytycznych sprawach, gdy niezbędna jest drukarnia czy sklep papierniczy.

Zadbaj o wizerunek

Na szczęście, wiele przedsiębiorców zdaje sobie sprawę z tego jak ważna jest odpowiednia prezencja produktów i samej firmy. Dlatego pamiętaj – Twoje lokum musi wyglądać schludnie i estetycznie – wszak nieraz jest to pierwszy kontakt klienta z Twoją firmą. Nie musisz od razu angażować do tego architekta wnętrz. Wystarczy, że masz meble dobrej jakości, które nie straszą wiekiem ani kondycją. Do tego dobre oświetlenie i gustowne dekoracje. Dużą rolę w wizerunku firmowym grają pracownicy – powinni być kompetentni i pomocni.

Odpowiednio zaprojektuj przestrzeń

Jeśli masz taką możliwość, oddziel część produkcyjną od biurowej – to tam będziesz przyjmować klientów, dlatego powinna być reprezentatywna i w miarę cicha. Dobrze jest zaaranżować recepcję lub po prostu kącik odpoczynku. Jeśli usługi przez Ciebie prowadzone mogą być uciążliwe – wycisz ściany pomiędzy strefą produkcyjną a biurową, a hałasy maszyn nie będą przeszkadzać w rozmowach z klientem.

Zwiększaj efektywność pracy

Dobrej jakości meble i estetycznie urządzone biuro znacznie bardziej zachęca zarówno pracowników do pracy, jak i do podjęcia akcji przez klientów. Wyciszone ściany, dużo zieleni, strefa wypoczynku – to wszystko sprawia, że praca jest bardziej komfortowa. Ważne jest również odpowiednie naświetlenie oraz dostęp do świeżego powietrza. W takich warunkach mózg sprawniej pracuje, a to prowadzi do lepszej efektywności pracy.

Przemyśl zewnętrzne otoczenie

Jeśli Twoja firma nie znajduje się w biurowcu, a na prywatnej posesji – zadbaj o to, aby Twoi goście mieli gdzie zaparkować. Czasami wystarczy ulica, często jednak niezbędne jest wygospodarowanie miejsca przynajmniej na kilka miejsc postojowych.

Jeśli wejście do biura jest w mniej oczywistej lokalizacji – na przykład z boku lub tyłu budynku – koniecznie przygotuj tabliczki wskazujące ku docelowemu miejscu. Nie chcesz przecież, by Twoi klienci się gubili, krążąc po parkingu lub zaglądając do hali produkcyjnej!

 

asdasdasdasdas
HomeOgłoszeniaUrządzasz firmę? Zobacz o czym warto pamiętać!