Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
piątek, 10 listopad 2017 07:02

Wygasło ognisko choroby

Napisane przez
Wygasło ognisko choroby pixabay.com

Uchylenie rozporządzenia w sprawie zwalczania zgnilca amerykańskiego pszczół Na podstawie art. 46 ust. 5 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o ochronie zdrowia zwierząt oraz zwalczaniu chorób zakaźnych zwierząt, Wojewoda Małopolski uchylił rozporządzenie z dnia 22 sierpnia 2016r. w sprawie zwalczania zgnilca amerykańskiego pszczół na terenie powiatu nowotarskiego i suskiego. (Dz. Urz. Woj. Małopol. z dnia 23 sierpnia 2016r. poz. 4849).

Uchylenie uzasadnione jest tym, że ognisko choroby zostało uznane na wygasłe przez właściwych miejscowo Powiatowych Lekarz Weterynarii, ponadto na obszarze zapowietrzonym przeprowadzono przegląd pasiek i nie stwierdzono kolejnych przypadków choroby. 

 

źródło: Gmina Jordanów

asdasdasdasdas
HomeOgłoszeniaWygasło ognisko choroby