Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

wtorek, 13 luty 2018 15:43

Nowa usługa w ZUS – doradca płatnika. W Inspektoracie ZUS w Suchej Beskidzkiej na przedsiębiorców czeka dwóch doradców płatnika

Prowadzisz działalność gospodarczą? Opłacasz składki – chcesz wiedzieć jaki jest stan rozliczeń na twoim koncie w ZUS? Pomoże ci w tym doradca płatnika składek. 

 

Od 1 lutego w każdej placówce ZUS wystartowała nowa usługa – przedsiębiorcom będzie pomagało 732 doradców w kraju.

Od 1 stycznia 2018 r. zmieniły się zasady w opłacaniu składek. Zniknęły stare numery rachunków, nie robimy trzech czy czterech wpłat tylko jedną.  Jeden przelew do ZUS to uproszczenie  dla płatników. Zmianie też uległy zasady księgowania wpłat. Obecnie wpłata w pierwszej kolejności pokrywa najstarsze zaległości - o ile takie są na koncie.

W chrzanowskim oddziale ZUS i podległych mu placówkach łącznie przyjmuje czternastu doradców. W  Chrzanowie oraz  Inspektoratach Olkuszu, Oświęcimiu i Wadowicach po trzech doradców,  natomiast w Suchej Beskidzkiej dwóch.

Doradcy płatnika zostali wybrani spośród pracowników ZUS. Będą podpowiadać przedsiębiorcom  w temacie ubezpieczeń i składek, odpowiedzą na wszystkie pytania  związane z prowadzeniem działalności gospodarczej.

Zadania doradcy!

  • sprawdzi twój numer rachunku składkowego (NRS), na który powinieneś opłacać składki,
  • poinformuje cię  o zasadach opłacania składek  oraz rozliczaniu wpłat,
  • wyjaśni jakie informacje zobaczysz  na swoim profilu na portalu PUE ZUS,
  • wyjaśni wątpliwości na temat sporządzania i wysyłania dokumentów w Programie Płatnik
  • założy ci konto na Platformie Usług Elektronicznych  ZUS
  • odpowie na pytania dotyczące rejestracji działalności gospodarczej, zasad zgłaszania
    do ubezpieczeń, wysokości składek, zasad wypełniania i korygowania dokumentów,
  • poinformuje co możesz zrobić, jeśli masz zaległości w opłacaniu składek,

Z usług doradcy płatnika składek możesz skorzystać w każdej placówce ZUS. Na ekranie biletomatu   w sali obsługi klienta wybierz Składki/Ubezpieczenia”, a następnie „Doradca płatnika”.

Jeśli masz konto na portalu Platformy Usług Elektronicznych ZUS (PUE ZUS), możesz przez internet zarezerwować wizytę u doradcy płatnika składek. Nie musisz wtedy czekać w sali obsługi na swoją kolejność.  Więcej informacji na stronie www.zus.pl

HomeOgłoszeniaNowa usługa w ZUS – doradca płatnika. W Inspektoracie ZUS w Suchej Beskidzkiej na przedsiębiorców czeka dwóch doradców płatnika