Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
poniedziałek, 15 październik 2018 09:29

Panie magistrze!

Ponieważ unika Pan debaty publicznej jak też nie chciał się Pan spotkać z mieszkańcami Naszego miasta w okresie przedwyborczym tą drogą chcę Panu zadać kilka pytań i odnieść się do Pańskiego wywiadu na portalu sucha24.pl 

Szanowny Panie Jacku!

Pozwalam sobie na taki zwrot bo sam jestem magistrem  i inżynierem więc jak magister z magistrem możemy jak to Pan ujął przejść na poziom bardziej towarzyski, swobodny „Panie Jacku” wystarczy.

W kilku miejscach tego wywiadu podkreśla Pan swoje wykształcenie i chce Pan wykazać, że Cyt.” Zarządzanie miastem powinno opierać się na nauce o zarządzaniu a nie na wyczuciu skupionym przede wszystkim na aspekcie remontowo-budowlanym „.

Jest Pan farmaceutą to skąd Pańska wiedza o zarządzaniu miastem a i też za wielkiej wiedzy z zakresu budownictwa Pan nie posiada. Chyba, że posiada Pan dodatkowe wykształcenie w tym zakresie, o którym nie wiemy.

Inwestycje w naszym pięknym mieście są rzeczywiście duże. Poprawiają standard naszego życia codziennego ,ale też umożliwiają spełnienie naszych zainteresowań.

Przeszkadzają Panu chodniki z kostki betonowej. Czy mam rozumieć, że chciałby Pan, aby nasze ulice i chodniki były w stanie sprzed lat 90-tych?

Chce Pan inwestować w kapitał ludzki. Z Pańskiej wypowiedzi odnoszę wrażenie, że nie do końca rozumie Pan definicję- kapitał ludzki.

Szkoda, że Pan nie uczestniczy w życiu kulturalnym i społecznym naszego miasta. Na inauguracji nowego roku akademickiego w naszej WSTiE wykład inauguracyjny wygłosił profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego prof.  Kubacki.  Tematem wykładu , który wygłosił to rola turystyki w przemianach miast europejskich.  Na przykładzie Suchej, należy stwierdzić, że inwestycje prowadzone przez obecnego Burmistrza spełniają  oczekiwania mieszkańców i rozwojowi miasta co podkreślał Pan Profesor w swoim wystąpieniu.  Życie nie składa się tylko z pracy ale potrzebujemy mieć możliwość spędzenia wolnego czasu w sposób, który pozwoli nam na spełnienie naszych zainteresowań. Jest orlik, stadion sportowy, wspaniała biblioteka, muzeum miejskie, przygotowana duża inwestycja budowa Centrum Kultury. Mówi Pan „ Do tej pory nie wiadomo o co tak naprawdę chodzi z planem budowy Centrum Kultury”. Co Pan sugeruje? Należy ubolewać, że w ostatnim czasie ceny na rynku budowlanym znacznie wzrosły uniemożliwiając rozpoczęcie budowy bardzo potrzebnego Centrum Kultury. Bardzo się dziwię, że Panu to centrum przeszkadza. Przecież mieszkańcy oczekują jak najszybszego zakończenia tej inwestycji.

Będzie tam sala która może być wykorzystywana jako sala kinowa jak i też widowiskowa. Czy mamy taki obiekt w naszym mieście ? nie- a czy jest potrzebny? Proszę odpowiedzieć. Fundusze europejskie wykorzystywane są w dużych kwotach. Celowość wydawania tych pieniędzy została wielokrotnie nagrodzona na forum krajowym! Czy to Pan też kwestionuje?

Z wielkim lekceważeniem podchodzi Pan do rewitalizacji zamku . Po tej odnowie niewiele zabytków będzie dorównywało temu obiektowi. Tam ma przecież swoją siedzibę Wyższa Szkoła Turystyki i Ekologii. Dzięki decyzji Burmistrza znalazła w zamku swoja siedzibę. Szkoła wśród prywatnych wyższych szkół zajmujących się turystyką i ekologią plasuje się na najwyższych miejscach w rankingu ogólnopolskim. Jest nie tylko miejscem gdzie, młodzież może się uczyć, rozwijać swoje zainteresowania, ale jest też znaczącym pracodawcą. W tym miejscu podniosę kwestią, która mną wzburzyła. Mówi Pan „ Żeby wydawać pieniądze w centrach handlowych trzeba mieć przede wszystkim stabilną, dobrze płatną pracę. W Suchej takich pracodawców jest jak na lekarstwo”.  Proszę Pana, na terenie Suchej jest ok. stu przedsiębiorstw. Ciężko pracujemy, dbamy o pracę dla pracowników, podnosimy zarobki. W tym roku zarobki znacznie wzrosły . Czy u Pana w aptece też?

Powyższą Pańską wypowiedzią na temat pracodawców poczuliśmy się bardzo zlekceważeni.

Kolejny temat który Pan poruszył to sprawa odzyskania zbiorów biblioteki Branickich. Przy okazji mówi Pan, ze obecny burmistrz nie zajął się sprawą odzyskania tych zbiorów.

Panie Jacku powinien mieć wiedzę jako przedsiębiorca, że aby coś odzyskać to trzeba być najpierw być właścicielem tej rzeczy ,którą się chce odzyskać. Jeśli  ma Pan taka wiedzę i dokumenty, że kiedykolwiek Miasto Sucha Beskidzka była właścicielem tych zbiorów to proszę je przedstawić. Myślę, że obecny włodarz naszego miasta będzie dozgonnie wdzięczny za taką wiedzę a ja deklaruję, że w następnych wyborach będę aktywnym członkiem Pańskiego komitetu wyborczego. Ale poważnie.

  I tutaj muszę stwierdzić wychodzi brak Pańskiej wiedzy o historii naszego miasta .

 

 Panie Jacku!

Obecnym właścicielem zbiorów biblioteki Branickich jest Muzeum Narodowe w Warszawie. Zbiory te zostały odkupione od właścicieli rodziny Tarnowskich w 2006 roku i są w zbiorach tego muzeum. Trudno więc mówić, że Pan odzyska te zbiory. Mało tego musi Pan wiedzieć, że część tych zbiorów była wystawiana w naszym miejskim muzeum . Wystawa miała miejsce w 2009 r. w naszym Muzeum  Miejskim /19.06. do 31.10./.Tytuł wystawy:  PRO FIDE ET PATRIA i mieszkańcy Suchej mogli się zapoznać z tymi zbiorami. Wystawa była w muzeum, inicjatorem powstania którego był nie kto inny jak obecny Burmistrz Pan Stanisław Lichosyt.

I na koniec jedna sprawa. Ponieważ biorąc udział w wyborach na stanowisko burmistrza stał się Pan osobą publiczną,  muszę zadać Panu pytanie:  jak wygląda sprawa alkoholu w Pańskim życiu?

 

                                                                 Z wyrazami szacunku

                                                                   Marek Kasprzycki

 

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu sponsorowanego

asdasdasdasdas
HomeOgłoszeniaPanie magistrze!