Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
piątek, 19 październik 2018 09:24

List otwarty mieszkańca Suchej Beskidzkiej.

Szanowni Państwo, drodzy mieszkańcy

 

 

            Czas na zmiany. Wybory samorządowe tuż tuż, a co za tym idzie nie lada okazja, by dokonać realnych zmian w naszym mieście. Taka okazja zdarza się tylko raz na 5 lat. Nie zmarnujmy tej szansy!

Dlaczego to takie ważne, by ster w naszym mieście objęła nowa ekipa?

Bo dane Głównego Urzędu Statystycznego nie kłamią – mieszkańcy Suchej zarabiają o wiele mniej niż przeciętny mieszkaniec Małopolski, młodzi obywatele opuszczają nasze miasto, bo nie widzą w nim możliwości rozwoju, bo nie widzą w nim życiowych perspektyw.

Zapyta ktoś jakie są gwarancje, że nowa ekipa zmieni nieciekawą perspektywę Suchej?

Gwarancji takiej, rzecz jasna dać nie można. Istnieje jednakże o wiele większe prawdopodobieństwo, że nowy, otwarty na szeroką współpracę zespół podejmie skuteczne działania i z korzyścią dla naszego miasta wykorzysta atuty, jakie daje dynamiczny rozwój Małopolski.

Nie da się bowiem przekształcić Suchej w aktywnie i prężnie rozwijającą się stolicę powiatu, prezentując kompletny brak współpracy z sąsiednimi gminami. Ta sama ekipa, która od lat rządzi miastem nie potrafi nawiązywać współpracy z ościennymi gminami, tworząc np. programy prorozwojowe, a przez to stawiając na rozwój gospodarczy miasta.  

Brakuje nie tylko koncepcji na rozwój turystyki, rekreacji czy planowania przestrzennego. Rządzący miastem zaniedbali gazyfikację i wodociągi. Ze względu na nieefektywną współpracę z sąsiadami „na pół gwizdka” funkcjonuje rejonowa oczyszczalnia ścieków (powiat suski ma najgorszy w województwie wskaźnik korzystania z oczyszczalni, a gminy Maków Podhalański i Zawoja uzyskały zgodę na lokalizację u granic Suchej konkurencyjnej oczyszczalni). Podobnie sytuacja ma się z Regionalnym Zakładem Przetwarzania Odpadów Komunalnych. Jest on wykorzystywany tylko w 30%, gdyż połowa powiatu nie przywozi do niego swych odpadów. Działania te świadczą o ewidentnej inercji i braku kompetencji obecnej władzy.

            Szanowni Państwo, swoje przesłanie kieruję nie tylko do tych obywateli naszego miasta, którzy osobiście, w różnej formie, doświadczyli kontaktów z tutejszym samorządem. Zwracam się przede wszystkim do ludzi młodych, także tych lepiej wykształconych, z apelem: Nie wyjeżdżajcie z Suchej! Powalczcie tu o swoją przyszłość. To miasto bez Was ulegnie dalszej degradacji. Zburzcie mury zaprzaństwa i przejmijcie inicjatywę.

 

  Ryszard Listwan

Mieszkaniec Suchej Beskidzkiej

 

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu sponsorowanego

asdasdasdasdas
HomeOgłoszeniaList otwarty mieszkańca Suchej Beskidzkiej.