Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Wydrukuj tę stronę
sobota, 10 listopad 2018 08:34

ALPS. Zapowiedź orlikowa (11 listopada)

No i przed nami ostatni, ale jakże ciekawie zapowiadający się epizod zmagań w Amatorskiej Lidzie Powiatu Suskiego. Wciąż bowiem kwestią otwartą pozostaje kwestia mistrzostwa ligi oraz wyłonienia drugiego spadkowicza.

 

Hitem kolejki niewątpliwie będzie potyczka Gamby Furiosy i Los Asfaltos, która zdecyduje o tytule mistrzowskim. Pierwotnie spotkanie miało rozpocząć ostatnią serię gier, ale z uwagi na wycofanie się Playboys i tym samym zwolnienie się „terminu” iście pasjonujący pojedynek przeniesiono na 11.00. Faworyta trudno wskazać. Trapieni kontuzjami i co by nie mówić coraz starsi Los Asfaltos nie byli faworytem rozgrywek, a tymczasem zagrali szereg znakomitych spotkań i w pełni zasługują na odzyskanie tytułu. Tyle, że i Gamba Furiosa pokazała, że co najgorsze to już za nią. Zgubiła tylko dwa punkty w ośmiu meczach, a to o czymś świadczy. Teraz jest to bez znaczenia czy by wygrała wówczas z Kanonierami, a nie jedynie zremisowała. Tak czy siak w niedzielę zembrzyczanie przegrać nie mogą. Suszan interesuje tylko wygrana.

Zaczniemy od potyczki, która dla Montera będzie meczem o pietruszkę. A to dlatego, że podium już im nie grozi, gdyż nie mogą wyprzedzić ZZD z uwagi na porażkę w bezpośrednim starciu, a z tego samego powodu i ich nie dogoni już Zawojski.pl. Za to AKS ma jeszcze o co grać, gdyż wygrana da szansę przesunięcia się na szóste miejsce.

Za to ciekawiej powinno być o 10.00. ZZD pokonało w bezpośrednim meczu Los Asfaltos, a traci do suszan tylko trzy punkty. Jeżeli zatem ci przegrają z Gambą to juszczynianie pokonując Relax zostaną wicemistrzem ligi. Tyle tylko, że białczanie im zadania nie ułatwią bo dla nich będzie to starcie o być lub nie być w I lidze. Tyle tylko, że potrzebują wygranej, gdyż tylko w ten sposób utrzymają przewagę nad Kanonierami, którzy mają na razie punkt mniej, ale w niedzielę otrzymają aż trzy, gdyż ich rywale - Playboys - wycofali się z ligi.   

Na koniec RKS Huwdu i Zawojski.pl zagrają o piątą lokatę. Suszanom do jej wywalczenia wystarczy remis. Ekipa z Bieńkówki musi wygrać. Remis zagwarantuje im szóstą lokatę, którą w razie porażki mogą stracić na rzecz AKS.

Jak zatem widać jeszcze wiele scenariuszy jest możliwe. Pytanie czy zespołom walczącym o miejsca poniżej podium (nie licząc tych broniących się przed spadkiem) starczy chęci. Już przed dwoma tygodniami było widać, że nie tylko Playboys dopadają kłopoty kadrowe.

11-11-2018 09:00 AKS - : - Monter
11-11-2018 10:00 ZrobioneZdrewna.pl - : - Relax
11-11-2018 11:00 Gamba Furiosa - : - Los Asfaltos
11-11-2018 12:00 RKS Huwdu - : - Zawojski.pl
asdasdasdasdas