czwartek, 13 grudzień 2018 21:23

ALPS. Futsalowa pigułka (8 grudnia)

Bardzo ciekawa i emocjonująca - taka właśnie była druga odsłona „halówki”. Mecz kolejki na remis, mimo iż był taki moment, kiedy wydawało się już, że Gamba nie da sobie wydrzeć trzech punktów. Końcówka spotkania to napór BLOK Ekipy, który wystarczył do remisu. Trzy punkty z parkietu podniósł widowiskowo grający Beton 2, a także ZrobioneZdrewna.pl, AKS Las i Golden Street.

BLOK Ekipa – Gamba Furiosa 4:4
Bramki:
Michał Marek, Mateusz Pacyga (dwie), Mateusz Matyja – Paweł Gach (dwie), Mariusz Gach, Maciej Świerkosz

Mecz miał dobre tempo. Do przerwy prowadziła Gamba. Wynik otworzył Paweł Gach, wyrównał precyzyjnym uderzeniem Michał Marek, a strzelanie w pierwszej połowie, po rzucie wolnym, zakończył Mariusz Gach. Goście, po zmianie stron, dorzucili dwie bramki. Najpierw ponownie Paweł Gach, a później Maciej Świerkosz. Wydawało się, że to już koniec. Nic bardziej mylnego. Gospodarze ruszyli do odrabiania strat i ta sztuka im się udała. Dwie bramki zdobył Mateusz Pacyga, a jedną, tuż przed końcem, dołożył Mateusz Matyja, zapewniając swojej drużynie remis.

- Na wstępie, ogromne gratulacje dla przeciwników, którzy swoją bardzo dobrą grą w tym spotkaniu postawili nam poprzeczkę na wysokości Pałacu Kultury i Nauki. Z łatwością strzelili nam cztery bramki, wykorzystując swoje atuty i nasze błędy w obronie, proste straty. Przy dużej dozie szczęścia i niesamowitym charakterze zespołu, udało nam się doprowadzić do wyrównania, mimo że w pewnym momencie było już 1:4. To pokazuje nasze możliwości i aspiracje. Liczymy, że następnym razem wejdziemy znacznie szybciej w mecz – ocenił Michał Marek.

- Trudny mecz, zapowiadany jako mecz kolejki i myślę, że spełnił pokładane w nim nadzieje. W pierwszej połowie zagraliśmy bardzo dobrze, chociaż nie obyło się też bez błędów i „darmochy” dla rywala. Po przerwie mocne dziesięć minut, dołożyliśmy dwie bramki, wszystko szło fajnie, ale później coś się zacięło, no i zabrakło też sił. Przeciwnicy pokazali wolę walki, zaangażowanie do ostatniej minuty, co dało im remis. Mieliśmy sporo sytuacji bramkowych, ale skuteczność pozostawiała wiele do życzenia. Ogólnie jesteśmy zadowoleni ze startu rozgrywek, z meczu na mecz jest coraz lepiej, mamy zgranie i z optymizmem patrzymy w przód – powiedział Jakub Nosal.

Beton 2 – Błękitna Gwiazda 9:4
Bramki:
Dawid Wrona (dwie), Arkadiusz Piątek (trzy), Tomasz Listwan, Michał Czaicki, Konrad Lenart, Mateusz Fronczak – Wojciech Bachul, Gabriel Traczyk, Tomasz Malik (dwie)

Mecz numer dwa rozpoczął się dość niespodziewanie. Goście, dla których był to debiutancki występ w obecnych rozgrywkach, zaczęli z przytupem. Wynik ładnym strzałem otworzył Tomasz Malik, a dobrych sytuacji na podwyższenie rezultatu nie wykorzystał Wojciech Bachul, któremu na drodze stawał dobrze dysponowany bramkarz gospodarzy, Paweł Śladewski. Bachul był aktywny i trudny do upilnowania dla rywali. Ci zaś z początku grali nieskutecznie. Dużą jakość wniósł Tomasz Listwan. Zaczął na ławce, ale po wejściu błyskawicznie wypracował dwie bramki, które wyprowadziły Beton na prowadzenie. Autorami tych trafień byli Dawid Wrona i Mateusz Fronczak. Trzecią bramkę dołożył Arkadiusz Piątek, goście odpowiedzieli raz (Bachul) i to by było na tyle, jeśli chodzi o pierwszą część gry. Po przerwie, zawodnicy z Suchej szybko uzyskali dwa kolejne gole. Ozdobą spotkania była jednak bramka numer 6. Listwan w trudnej sytuacji, wydawało się niegroźnej dla gości, świetnie wypatrzył Marcina Plewę, ten „wjechał” prawym skrzydłem, po czym dograł do Konrada Lenarta, który sfinalizował całą akcję. Beton kolejny raz pokazał dużą siłę rażenia. Strzelili dziewięć bramek, a spokojnie mogli dołożyć drugie tyle. Jeśli chodzi o widowiskowość, szybkie, kombinacyjne akcje, to póki co nie mają sobie równych. Błękitna Gwiazda zagrała ambitnie, też mają swoje atuty i sporo piłkarskiej jakości. Mogą namieszać.

- Pomimo tego, że przeważaliśmy, to pierwsi straciliśmy bramkę. Na szczęście, później powróciliśmy na właściwe tory. Zagraliśmy, podobnie jak w pierwszej kolejce, bardzo ofensywnie, ruszyliśmy do przodu, co skutkowało groźnymi kontrami ze strony rywali. Mecz był otwarty, ale wpakowaliśmy więcej bramek i mamy trzy punkty – podsumował Mateusz Fronczak.

AKS Las – Mucharz Team 4:1
Bramki:
Dawid Kąkol (dwie), Szymon Danel (dwie) – Adrian Brytan

Już do przerwy było 3:0. Pierwszy na listę strzelców wpisał się Szymon Danel. Obrońca gospodarzy przejął piłkę w okolicy środka boiska, po czym ruszył do przodu i mocnym, mierzonym strzałem pokonał bramkarza gości. Chwilę później, Tomasz Wątroba dorzucił z lewej strony, a całość precyzyjnym uderzeniem głową zamknął Dawid Kąkol. Tuż przed zmianą stron, ten sam zawodnik – ze stoickim spokojem – wykończył sytuację sam na sam, podwyższając poprzeczkę rywalom. Obaj bramkarze zaprezentowali wysoki poziom, jednak to, co wyczyniał Witold Uja nie mieściło się w głowach zawodnikom gości. To nie tak, że AKS wygrał tylko dzięki bramkarzowi, bo z przekroju całego spotkania zasłużyli na wygraną, też zaprzepaścili kilka okazji do podwyższenia wyniku, ale w wielu sytuacjach ich bramkarz stanowił zaporę nie do sforsowania. Mucharz tylko raz „skruszył” mur, za sprawą Adriana Brytana. Wynik – po kapitalnej indywidualnej akcji Michała Bargiela - ustalił Danel.

- "Normalnie bronię fantastycznie, no ale dziś to już chyba przesadziłem" - tak z czystym sumieniem mógłby pomyśleć sobie bramkarz naszej drużyny po zakończonym spotkaniu. Nawet sam selekcjoner wysłał esemesa z gratulacjami oraz natychmiastowe powołanie do Reprezentacji, jednak kolega uznał, że wolałby skupić się całkowicie na karierze w AKS-ie. I dobrze, bo nasza gra w polu również wyglądała już znacznie lepiej niż ostatnim razem i mamy nadzieję, że jeszcze kilka fajnych spotkań razem zagramy – podsumował Grzegorz Targosz.

Granda – ZrobioneZdrewna.pl 1:7
Bramki:
Arkadiusz Gwiazdoń – Łukasz Kaczmarczyk (trzy), Adrian Bury (dwie), Marcin Masło, Dariusz Masło

Zawodnicy z Juszczyna pokazali klasę. Prowadzili grę i skutecznie punktowali rywala. Wszyscy zawodnicy zaprezentowali wysoki poziom. Łukasz Kaczmarczyk był bardzo skuteczny i w wielu sytuacjach nieuchwytny dla rywali,  Marcin Ceremuga i Adrian Bury potrafili zadbać zarówno o defensywę, jak i dorzucić coś extra do gry ofensywnej. Po bramce dorzucili jeszcze Marcin Masło i Dariusz Masło, co łącznie złożyło się na przekonujące zwycięstwo. Granda mogła, a właściwie powinna zdobyć więcej bramek, jednak zabrakło kropki nad i. A jeśli już udało się strzelić w światło bramki, to całkiem nieźle radził sobie bramkarz zwycięzców, Grzegorz Fujak. Ostatecznie honorowe trafienie zanotował aktywny, Arkadiusz Gwiazdoń.

Dzik Team – Golden Street 3:4
Bramki:
Patryk Dudziak (dwie), Daniel Pupczyk – Kamil Bielarz (dwie), Tomasz Rozum, Robert Sumera

To rzadkość, aby pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem, ale tak było właśnie w tym spotkaniu. Optycznie delikatną przewagę mieli zawodnicy z Suchej Beskidzkiej, jednak dobrze dysponowany był bramkarz gospodarzy, Wojciech Ogarek, który radził sobie ze strzałami Kamila Bielarza czy Szymona Szweda. Ten drugi nękał rywali efektownymi rajdami, mijał ich z łatwością, ale kulało wykończenie. Po przerwie, Dzik Team przejął inicjatywę. Patryk Dudziak wykorzystał podanie Daniela Pupczyka i zrobiło się 1:0. Radość nie trwała jednak długo, bo po szczęśliwej przebitce wyrównał Kamil Bielarz. Kolejne bramki wisiały w powietrzu, rozpoczęła się wymiana ciosów. Na prowadzenie gospodarzy wyprowadził Pupczyk. Chwilę później, Robert Sumera pokazał, że opłaca się iść do końca i zaatakować rywala wysokim pressingiem, co zaowocowało bramką. Prowadzenie dla gości pięknym strzałem z dystansu uzyskał Tomasz Rozum. Odpowiedział Dudziak, ale ostatecznie po bramce Bielarza to rywale dopisali sobie trzy punkty. Mecz był bardzo ciekawy i  – zwłaszcza po przerwie - pełen zwrotów akcji.