piątek, 21 grudzień 2018 20:34

ALPS. Futsalowa pigułka (15 grudnia)

Trzecia kolejka „halówki” była niesamowicie ciekawa. Najwięcej emocji zgodnie z zapowiedziami dostarczyła potyczka Gamby i ZrobioneZdrewna.pl. Mecz toczył się w szybkim tempie, akcja za akcję. Zwłaszcza końcówka była niezwykle gorąca. Kolejne zwycięstwo odniósł lider - Beton 2, zaś pierwsze punkty wywalczyła chimeryczna Granda.

Dzik Team – Beton 2 0:5
Bramki:
Marcin Plewa (dwie), Arkadiusz Piątek (dwie), Tomasz Listwan

Pierwsza połowa ustawiła mecz. Lider zadał trzy ciosy i kontrolował rywalizację. Strzelanie – precyzyjnym strzałem z dalszej odległości - rozpoczął Marcin Plewa. Kolejne dwa gole dołożył niezawodny Arkadiusz Piątek. Szczególnie druga bramka mogła się podobać, ponieważ poprzedziła ją efektowna wymiana piłki z Tomaszem Listwanem, po której nastąpił sytuacyjny strzał w podbramkowym zamieszaniu. W drużynie Dzika najaktywniejszy był Patryk Dudziak, jednak mimo kilku prób nie zdołał zaskoczyć bramkarza rywali. Po przerwie, Beton dorzucił dwa trafienia. Najpierw ponownie Plewa, a później – po dograniu Michała Czaickiego - Listwan. Beton 2 pewnie kroczy zwycięską ścieżką, a Dzik wciąż czeka na pierwsze punkty.

Gamba Furiosa – ZrobioneZdrewna.pl 5:5
Bramki:
Maciej Świerkosz, Piotr Bachorczyk, Michał Drwal, Paweł Gach, Marcin Banaś – Marcin Pająk, Łukasz Kaczmarczyk (dwie), Marcin Masło, Łukasz Sarna

Cóż to był za mecz. Goście szybko zyskali przewagę dwóch goli. Pierwszy na listę strzelców wpisał się Marcin Pająk, a później trafił Łukasz Kaczmarczyk. Gamba odpowiedziała za sprawą efektownej akcji Piotra Bachorczyka z Maciejem Świerkoszem, zakończonej precyzyjnym wolejem przez tego drugiego. Radość nie trwała jednak długo, bo – po akcji z Adrianem Burym - piłkę po raz drugi w siatce umieścił Kaczmarczyk. Potem z rzutu wolnego kapitalnie uderzył Piotr Bachorczyk. Cios za cios. Czwarta bramka dla ZrobioneZdrewna.pl to efekt akcji Marcina Jabconia, którą skutecznie sfinalizował Marcin Masło. Nadzieję na korzystny wynik, tuż przed przerwą, dał swojej drużynie Michał Drwal. Po przerwie więcej było dobrych interwencji bramkarzy niż bramek, ale i tak „sztos”! Gamba, po bramkach Pawła Gacha i Marcina Banasia, w dramatycznych okolicznościach wyszła na prowadzenie. Kiedy wydawało się już, że tak to się zakończy, to świetną akcję w trójkącie Bury – Kaczmarczyk – Sarna pewnie na bramkę zamienił ten ostatni. 5:5 i pozostawały dwie minuty gry. Goście ruszyli do przodu. Najpierw z pola karnego poprzeczkę „ostemplował” Kaczmarczyk, a później sytuacji nie wykorzystał też - rozgrywający dobre zawody - Jabcoń.

BLOK Ekipa – Mucharz Team 11:3
Bramki:
Tomasz Kaczmarczyk (cztery), Mateusz Matyja (cztery), Michał Marek (trzy) – Adrian Brytan (dwie), Robert Wolski

Pierwsza część gry została wygrana przez gospodarzy 4:1. Po przerwie ruszyła istna lawina. BLOK Ekipa przyjechała w sześciu, ale każdy z zawodników zaprezentował wysoki poziom. W strzeleckich popisach prześcigali się Mateusz Matyja i Tomasz Kaczmarczyk, a świetną partię rozegrali też Michał Marek, Kamil Białończyk i Dawid Dyrcz. Znakomita większość bramek dla zwycięzców padła po koronkowych akcjach i „rozklepaniu” obrony przeciwnika, co mogło się podobać. Mucharz poza bramkami stworzył kilka okazji, ale podobnie jak w poprzedniej kolejce „kulała” skuteczność. Najskuteczniejszy zawodnik gości, Adrian Brytan strzelił dwie efektowne bramki, ale poza tym w innych sytuacjach ustrzelił też choćby poprzeczkę czy słupek.

- Dobrze weszliśmy w mecz, strzelając szybko bramkę. W przekroju całego meczu rozegraliśmy kilka znakomitych akcji zarówno zespołowych, jak i indywidualnych. Nie możemy się już doczekać kolejnej, przedświątecznej kolejki – powiedział Mateusz Matyja.

AKS Las – Golden Street 3:2
Bramki:
Michał Bargiel, Dawid Kąkol, Tomasz Ponikiewski – Kamil Bielarz (dwie)

Pierwsza połowa na remis. Wynik otworzył Michał Bargiel, któremu po szybkiej akcji asystował Tomasz Ponikiewski. Wyrównał – po solowej akcji - Kamil Bielarz. Bramek mogło być więcej, ale najpierw Dawid Kąkol trafił w słupek, a potem to samo – tylko na inną bramkę - zrobił Bielarz. AKS dysponował szerszą kadrą i to z pewnością okazało się dużym atutem. Po przerwie, gospodarze dorzucili dwa gole. Na listę strzelców wpisali się Kąkol i Ponikiewski. Goście odpowiedzieli raz za sprawą szczęśliwej bramki Bielarza. Mecz był bardzo dobry i do ostatniej chwili ważyły się jego losy.

- Chłopaki z Golden Street byli dziś "szybcy i wściekli", nasi z kolei "waleczni i niebezpieczni". Na boisku działo się więc dużo, mecz był żywiołowy i obfitował w ciekawe akcje z obu stron na tyle, że panu Jackowi zabrakłoby w studio flamastrów, gdyby to wszystko miał rozrysować. Pamiętamy jednak, że "w piłce jak na rybach, liczy się to co w sieci” i cieszymy się, że po tym spotkaniu trzy punkty jadą z nami – powiedział Grzesiek Targosz.

Granda – Błękitna Gwiazda 9:4
Bramki:
Mariusz Gwiazdoń (pięć), Mateusz Mołek, Andrzej Szafraniec (dwie), Rafał Bednarz – Wojciech Bachul, Gabriel Traczyk (dwie), Mariusz Czarny

W przerwie nikt nie dałby grosza na taki obrót sprawy. Błękitna Gwiazda po golach Wojciecha Bachula i Mariusza Czarnego prowadziła już 2:0, później stracili dwa trafienia, by tuż przed przerwą za sprawą Gabriela Traczyka zdobyć trzecią bramkę.
Mimo że przegrywaliśmy od początku, zachowaliśmy spokój, wiedzieliśmy, że kwestią czasu będą kolejne bramki dla nas. Kluczowym momentem meczu był "karny przedłużony" za 6 faul rywali w 1 połowie. Wygrałem próbę nerwów z bramkarzem i wyszliśmy na prowadzenie, które stopniowo powiększaliśmy do końca meczu. Cieszy gol zdobyty przez Mateusza Mołka- po tylu niewykorzystanych okazjach baliśmy się, że zapomni jak się strzela, ale na szczęście wreszcie trafił - relacjonuje Rafał Bednarz.
Druga połowa była popisem gospodarzy. Bardzo dobrze dysponowany był strzelec pięciu bramek Mariusz Gwiazdoń, który poprowadził swoich kolegów do zwycięstwa. Niezwykle ważną rolę odegrał Arkadiusz Gwiazdoń, który pomimo że bramki nie zdobył wypracował kolegom kilka bramek. Błękitną Gwiazdę po przerwie stać było już tylko na bramkę Traczyka. Bardzo lubimy takie mecze. Oba zespoły grały do przodu i szukały bramek.