środa, 02 styczeń 2019 22:01

ALPS. Futsalowa pigułka (29 grudnia)

„Halówka” zakończyła rok. I to zakończyła bardzo mocnym akcentem. Dwa mecze stały na niesamowicie wysokim poziomie. Zarówno w starciu ZrobioneZdrewna.pl z BLOK Ekipą, jak i w pojedynku Mucharza z Golden Street ostatnie minuty obfitowały w emocje, dramaturgię i zwroty akcji.

Dzik Team – Granda 6:1
Bramki:
Mikołaj Celak, Arkadiusz Lizak, Patryk Lasik, Mateusz Stopka, Daniel Pupczyk (dwie) – Mariusz Gwiazdoń

Gospodarze po trzech spotkaniach nie mieli żadnego punktu, natomiast na koncie Grandy widniały takowe trzy. I po zawodnikach Dzika widać było chęć albo lepiej głód zwycięstwa. Po podaniu Mateusza Stopki wynik otworzył Mikołaj Celak. Kolejne gole po wzorowych kontrach dołożyli Arkadiusz Lizak i Patryk Lasik. Tyle do przerwy. Granda miała problemy w przodzie, brakowało pomysłu na rozmontowanie szczelnej obrony rywala. Po przerwie niewiele się zmieniło. O ile pierwszą część gry Dzik wygrał 3:0, tak drugą 3:1. Honorowe trafienie dla Grandy zanotował najskuteczniejszy strzelec, Mariusz Gwiazdoń.

ZrobioneZdrewna.pl – BLOK Ekipa 6:5
Bramki:
Marcin Jabcoń (dwie), Marcin Ceremuga (dwie), Adrian Bury, Łukasz Kaczmarczyk – Tomasz Kaczmarczyk (dwie), Mateusz Matyja, Michał Marek, Mateusz Pacyga

Tuż po pierwszym gwizdku w słupek trafił Adrian Bury, piłkę zebrali goście, pojechali z kontrą i z bramki cieszył się Michał Marek. Wyrównał, po klepce z Łukaszem Kaczmarczykiem, Marcin Jabcoń. Pierwsza połowa meczu zakończyła się prowadzeniem gości 3:1. W dwóch akcjach kluczową rolę odegrał Mateusz Matyja. Najpierw dograł do Tomasza Kaczmarczyka, a potem sam, mocnym strzałem zza pola karnego, pokonał Mariusza Kuszyka. Po przerwie ruszyli gospodarze. Dzięki bramkom Jabconia i Burego doprowadzili do remisu, a po kolejnych dwóch Marcina Ceremugi, wyszli na prowadzenie. Goście złapali kontakt po golu Pacygi, ale ich radość nie trwała długo, bo „poprzeczkę podwyższył” Kaczmarczyk. Minuta do końca i Tomek Kaczmarczyk daje nadzieję na choćby punkt. Mimo huraganowych ataków BLOK-u trzy punkty pojechały do Juszczyna. Oby więcej takich spotkań.

AKS Las – Beton 2 Sucha Beskidzka 1:5
Bramki:
Michał Ponikiewski – Mateusz Fronczak, Arkadiusz Piątek (trzy), Tomasz Listwan

Lider długo się w tym meczu rozkręcał. W pierwszej połowie padła tylko jedna bramka, jej autorem był Mateusz Fronczak, który sprytnie wykorzystał precyzyjne dogranie Michała Czaickiego. Kilka sytuacji miał aktywny jak zawsze Arkadiusz Piątek, ale długo nie mógł znaleźć sposobu na dobrze dysponowanego bramkarza AKS-u. Jeśli chodzi o gospodarzy to najbliżej szczęścia był Michał Bargiel. Zabrakło niewiele. Po przerwie zmieniło się tyle, że Piątek odnalazł skuteczność, a co za tym idzie skompletował hat-tricka. Przy pierwszej bramce asystował Czaicki, przy drugiej Konrad Lenart, a trzecia to solowa akcja. AKS odpowiedział raz, za sprawą Michała Ponikiewskiego. Strzelanie w tym meczu zakończył kolejny mocny punkt lidera, Tomasz Listwan.

- Wiecie co to są mieszane uczucia? To wtedy, kiedy cieszysz się, że królem parkietu jest kolega z twojej drużyny, ale jest to akurat (po raz kolejny) bramkarz. To też wtedy, kiedy wspólnie stwierdzacie, że w sumie gra wygląda całkiem nieźle i może jest szansa na korzystny wynik, ale 10 minut później na tablicy widnieje 1:5 w plecy. Miejmy tylko nadzieję, że kiedy będziemy delektować się smakiem pysznej rybki przy Wigilijnym stole, całej atmosfery nie popsuje nam przy tym byle ość. Wesołych Świąt! – powiedział Grzegorz Targosz.

- Początek meczu nie napawał optymizmem, bo gra toczyła się głównie w środku pola, nie mogliśmy przebić się pod bramkę rywali, którzy byli dobrze ustawieni. Dużo biegali, musieliśmy uważać, żeby nie nadziać się na kontry. Po paru minutach udało nam się jednak skruszyć mur i z minuty na minutę coraz bardziej naciskaliśmy, mimo to rywale stworzyli kilka sytuacji. Na szczęście nasz bramkarz był na posterunku. Trzeba pochwalić też bramkarza AKS-u, bo gdyby nie on, to nie zatrzymalibyśmy się na pięciu bramkach. Jesteśmy zadowoleni z trzech punktów, zwłaszcza, że zdobyte z tak wymagającym rywalem – ocenił Mateusz Fronczak.

Mucharz Team – Golden Street 4:4
Bramki:
Dominik Gajda (dwie), Marcin Rzeszótko (dwie) – Robert Sumera, Tomasz Rozum, Kamil Bielarz, Szymon Szwed

Kolejny ciekawy, otwarty i wartki mecz. Pierwszy na listę strzelców po solowej akcji wpisał się Robert Sumera. Wyrównał Dominik Gajda, który dobił strzał Adriana Brytana. Później, do przerwy, strzelali już tylko goście. Najpierw - po asyście Kamila Bielarza – trafił Tomasz Rozum, a potem efektownie z dystansu Bielarz. Gospodarze po przerwie pokazali, że dwie bramki w hali to jest nic. Kontaktowego gola uzyskał Marcin Rzeszótko, a wyrównał chwilę później Gajda. Końcówka to wymiana ciosów. Euforię w obozie gości wywołała bramka Szymon Szweda, ale radość była krótka. Rzut wolny Rzeszótki i znowu mieliśmy remis. Mimo wielu szans, zwłaszcza ze strony Golden Street, wynik nie uległ już zmianie.

Gamba Furiosa – Błękitna Gwiazda 20:0
Bramki:
Michał Drwal (dziewięć), Maciej Świerkosz (trzy), Piotr Bachorczyk (trzy), Paweł Gach (trzy), Marcin Banaś, Jakub Nosal

Mecz bez historii, do jednej bramki. Już do przerwy było 14:0. Gamba miała tego dnia mocną pakę, każdy z zawodników prezentował wysoki poziom. Na tak grający zespół potrzeba naprawdę dużej mobilizacji, której w szeregach gości zabrakło. Królem polowania okazał się Michał Drwal, który zdobył dziewięć bramek (i dołożył jeszcze kilka asyst).

13-10-2019 12:00
RKS Huwdu 4 : 3 Gamba Furiosa
13-10-2019 11:00
Beton 2 4 : 2 Zawojski.pl
13-10-2019 10:00
Mucharz Team 7 : 1 Los Asfaltos
13-10-2019 09:00
Black Shadows 4 : 3 Woodica