wtorek, 15 styczeń 2019 21:33

ALPS. Futsalowa pigułka ( 12 grudnia)

Pierwsza tegoroczna kolejka była niezwykle zacięta. Do ostatniej sekundy ważyły się losy dwóch pojedynków: Gamby z Dzikiem oraz AKS-u z Grandą. Lider z Suchej również musiał dać z siebie maksa, by ograć Mucharz Team. Trzy oczka dopisały też: BLOK Ekipa.i ZrobioneZdrewna.pl.

BLOK Ekipa - Golden Street 10:4

Bramki: Michał Marek (trzy), Mateusz Matyja (dwie), Kamil Białończyk (dwie), Tomasz Kaczmarczyk (dwie), Dawid Dyrcz - Szymon Szwed, Kamil Bielarz, Paweł Gołuszka (dwie)

BLOK do przerwy prowadził 2:0. Najpierw po pięknej solowej akcji wynik otworzył Michał Marek, a potem drugie trafienie dołożył Mateusz Matyja. Lepsi w tej części gry byli goście, mieli więcej z gry, więcej okazji, ale koncertowo marnowali swoje szanse. Na usprawiedliwienie można dodać, że bardzo dobre zawody rozegrał bramkarz BLOK Ekipy, Janusz Czarny. Po przerwie, gospodarze przejęli kontrolę nad meczem, punktowali rywali, którzy się posypali. Królem polowania, z trzema golami, został Marek.

Gamba Furiosa - Dzik Team 4:3

Bramki: Marcin Banaś, Maciej Świerkosz (dwie), Paweł Gach - Patryk Dudziak, Daniel Pupczyk, Arkadiusz Lizak

Pierwsza połowa na korzyść Gamby. Gospodarze mieli przewagę, co udokumentowali dwoma trafieniami: najpierw Marcin Banaś, a potem Maciej Świerkosz. Dla Dzika po solowej akcji trafił Patryk Dudziak. W drugiej połowie mecz stał się bardziej wyrównany. Bramkę numer trzy dla Gamby zdobył Świerkosz, ale chwilę później odpowiedział Daniel Pupczyk. Goście mieli jeszcze dwie stuprocentowe sytuacje, by doprowadzić do remisu, ale kulało wykończenie. A że niewykorzystane sytuacje lubią się mścić, to czwarty cios, po kontrze, zadał Paweł Gach. Trafienie Arkadiusza Lizaka zapowiadało nerwową końcówkę, ale Gamba dowiozła cenne trzy punkty.

Beton 2 - Mucharz Team 8:4

Bramki: Arkadiusz Piątek (sześć), Michał Czaicki, Mateusz Fronczak - Adrian Brytan, Marcin Rzeszótko (trzy)

Mucharz postawił się liderowi. Pierwsza połowa bardzo wyrównana, zakończona zwycięstwem Betonu 4:3. Trzy bramki zdobył Arkadiusz Piątek, a jedną Michał Czaicki. Dla gości trafiali Adrian Brytan i dwukrotnie Marcin Rzeszótko. Tuż po zmianie stron, Rzeszótko wyrównał. To rozsierdziło gospodarzy, zwłaszcza Piątka, który dołożył kolejne trzy trafienia. Kropkę nad i postawił Mateusz Fronczak. Beton 2 pewnym  krokiem zmierza po tytuł.

AKS Las - Granda 4:3

Bramki: Michał Bargiel, Krzysztof Lenart, Dawid Kąkol, Grzegorz Targosz - Mariusz Gwiazdoń, bramka samobójcza, Arkadiusz Gwiazdoń

Mecz wyrównany, ale skuteczność była po stronie gospodarzy. W pierwszej połowie padły trzy gole. Dla AKS-u trafiali Dawid Kąkol i Michał Bargiel, a dla Grandy Mariusz Gwiazdoń. Po zmianie stron szybko zrobiło się 4:1. Granda nie dawała jednak za wygraną.  Zdobyła dwie bramki, zwłaszcza ta druga była niezwykle efektowna. Pięknie z dystansu przymierzył Arkadiusz Gwiazdoń (piłka wpadła w okienko), co zwiastowało gorącą końcówkę. Goście przycisnęli, ale gospodarze nie dali sobie już wydrzeć zwycięstwa.