wtorek, 29 styczeń 2019 21:42

ALPS. Futsalowa pigułka ( 26 stycznia)

W meczu kolejki, lider - Beton 2 - po raz pierwszy w sezonie stracił punkty. Spotkanie stało na bardzo wysokim poziomie, było w nim absolutnie wszystko. W dwóch z trzech kolejnych spotkań triumfowali faworyci. W trzecim, AKS pokonał wyżej notowane ZrobioneZdrewna.pl.

Granda - Golden Street 2:4
Bramki: Jakub Stanek (dwie) - Kamil Bielarz (dwie), Tomasz Rozum, Paweł Gołuszka

W pierwszej połowie padła jedna bramka, której autorem był Kamil Bielarz. Okazji z obu stron było sporo, ale skuteczność nie stała na najwyższym poziomie. Tuż po zmianie stron wyrównał Jakub Stanek. Kolejne trzy bramki padły jednak dla gości. Jedna z nich była bardzo efektowna - Bielarz precyzyjnie przymierzył z dystansu. Granda w końcówce - po akcji Mateusza Mołka i bramce Stanka - zmniejszyła rozmiary porażki.

Beton 2 - BLOK Ekipa 5:5
Bramki: Konrad Lenart, Arkadiusz Piątek (dwie), Michał Czaicki (dwie) - Mateusz Matyja, Michał Marek, Kamil Białończyk, Tomasz Kaczmarczyk (dwie)

Cóż to był za mecz. Lepiej zaczął Beton, który ostrzeliwał bramkę rywali, jednak Janusz Czarny był na posterunku. BLOK Ekipa była konkretniejsza. Pierwszy na listę strzelców wpisał się Mateusz Matyja, który pewnie wykonał rzut karny. Wyrównał po indywidualnej akcji Konrad Lenart. Goście schodzili jednak na przerwę prowadząc, a na listę strzelców wpisał się Michał Marek. Lider odpowiedział po zmianie stron kapitalną akcją Lenart - Piątek. Potem wymiana ciosów, najpierw Kamil Białończyk, a za chwilę Michał Czaicki. Przy remisie sprawy w swoje ręce (nogi) wziął Tomasz Kaczmarczyk, który w krótkim odstępie czasu zdobył dwie bramki. Wydawało się, że Beton już się nie podniesie, a jednak. Kontakt dał Piątek, a punkt Czaicki. Remis na szczycie, ale działo się!

ZrobioneZdrewna.pl - AKS Las 3:4
Bramki: Łukasz Sarna, Adrian Bury (dwie) - Szymon Danel, Wojciech Kuźlik, Michał Bargiel, Grzegorz Targosz

Bardzo wyrównany mecz, który równie dobrze mógł się zakończyć zwycięstwem gospodarzy. Dużym atutem AKS-u jest bramkarz, którego - słusznie - chwalimy co kolejkę. Witold Uja skapitulował trzykrotnie, ale wybronił masę strzałów. W ekipie z Juszczyna wobec absencji podstawowego bramkarza bronił zawodnik z pola. Bardzo dobrze prezentował się Adrian Bury, który strzelił dwie bramki i napędzał grę swojej drużyny, jednak to nie wystarczyło. Goście byli skuteczniejsi w ataku, pewniejsi z tyłu - i to zapewniło im cenne trzy punkty.

Gamba Furiosa - Mucharz Team 11:5
Bramki: Maciej Świerkosz (trzy), Marcin Banaś (trzy), Paweł Gach (trzy), Dawid Nowak (dwie) - Marcin Rzeszótko (dwie), Adrian Brytan, Dominik Gajda, Damian Gracjasz

Pierwsza połowa był popisowa w wykonaniu gospodarzy. Szybko i sprawnie uzyskali wysoką przewagę, do przerwy było 5:1. W drugiej odsłonie, goście zagrali nieco odważniej i skuteczniej, jednak na Gambę to było za mało. Warto zwrócić uwagę, że aż trzech zawodników zwycięskiej drużyny zakończyło mecz z dorobkiem trzech trafień. W zespole Mucharza wyróżnił się Marcin Rzeszótko, który strzelał, asystował i ogólnie napsuł sporo krwi obrońcom rywala.