Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

wtorek, 05 luty 2019 00:33

ALPS. Futsalowa pigułka (2 lutego)

Przedostatnia kolejka halówki była okraszona wieloma bramkami. Poznaliśmy mistrza. Beton, który wygrał swój mecz z Grandą i - wobec remisu Gamby - sięgnął po tytuł. Wspomniana Gamba została zatrzymana przez ofensywny i waleczny Golden Street. Wciąż ważą się losy pozostałych miejsc na pudle. 
 
Golden Street - Gamba Furiosa 8:8
Bramki: Tomasz Rozum (dwie), Robert Sumera (trzy), Szymon Szwed (dwie), Maciej Pyka - Paweł Gach (dwie), Marcin Banaś (dwie), Michał Drwal (dwie), Maciej Świerkosz, Jakub Nosal
 
Sobotę rozpoczęliśmy z wysokiego "C". Na początek zaserwowano nam mecz, w którym było wszystko. Akcja za akcję, gol za gol, rzuty karne, a wszystko to przy dużej dozie dramaturgii. Gospodarze zagrali chyba najlepszy mecz w sezonie. W wielu spotkaniach - dotąd - mieli problemy ze skutecznością, tak w tym meczu wchodziło niemal wszystko. Obie drużyny zagrały odważnie, nie było kunktatorstwa. Cios za cios bez oglądania się za siebie. Końcówka zdecydowanie nie była odpowiednia dla ludzi o słabych nerwach. Na dwie minuty przed końcem Maciej Pyka strzelił bramkę na 8:7, ale błyskawicznie wyrównał Michał Drwal. Gamba szukała jeszcze decydującej bramki, ale - mimo dwóch groźnych wypadów pod pole karne gospodarzy - ostatecznie nie znalazła.
 
BLOK Ekipa - Dzik Team 9:2
Bramki: Mateusz Pacyga (trzy), Mateusz Matyja (trzy), Kamil Białończyk (dwie), Szymon Trybała - Daniel Pupczyk (dwie)
 
Obie drużyny przystąpiły do tego meczu osłabione. Gospodarze poradzili sobie z mianem faworytów i pewnie punktowali rywali. Prym w ofensywie wiedli Mateusz Pacyga i Mateusz Matyja, którzy byli nie do zatrzymania dla defensywy Dzika. Honorowe trafienia dla Dzika zapisał na swoim koncie Daniel Pupczyk. Bramek dla gości mogło być więcej, ale Janusz Czarny stanowił ścianę niemal nie do skruszenia.
 
Beton 2 - Granda 9:2
Bramki: Arkadiusz Piątek (trzy), Mateusz Fronczak (dwie), Michał Czaicki, Dawid Wrona, Marcin Plewa (dwie) - Mariusz Gwiazdoń (dwie)
 
Po remisie Gamby, Beton 2 miał komfortową sytuację i wszystko w swoich rękach. Wygrana dawała tytuł. Czasami taka świadomość, taka presja potrafi splątać nogi, ale nie tym razem. Chociaż początek i szybkie prowadzenie Grandy, po trafieniu Gwiazdonia, mogło na to wskazywać. Szybko wyrównał Marcin Plewa, potem po pięknej indywidualnej akcji bramkę dołożył Michał Czaicki. Po przerwie uaktywnił się Arkadiusz Piątek, który strzelił trzy bramki i dołożył kilka asyst. Piękny wynik, który dał mistrzostwo. Gratulacje dla Betonu!
 
ZrobioneZdrewna.pl - Mucharz Team 2:5
Bramki: Łukasz Kaczmarczyk, Łukasz Sarna - Robert Wolski (dwie), Adrian Brytan, Piotr Pilarczyk, Arkadiusz Zembaty
 
Przez dwadzieścia minut mieliśmy bezbramkowy remis. Impas przełamał Łukasz Sarna, ale radość nie trwała długo, bo tuż przed przerwą wyrównał Robert Wolski, który dobił strzał Dominika Gajdy. Po zmianie stron decydującą rolę odegrał Adrian Brytan, który najpierw sam strzelił gola, a potem dwukrotnie asystował. Gospodarze trafili raz, a konkretnie uczynił to Łukasz Kaczmarczyk.
 
Strzelcy:
23 - Arkadiusz Piątek (Beton 2)
15 - Mateusz Matyja (BLOK Ekipa)
13 - Paweł Gach (Gamba Furiosa)
12 - Adrian Brytan (Mucharz), Tomasz Kaczmarczyk (BLOK Ekipa)
11 - Michał Marek (BLOK Ekipa), Łukasz Kaczmarczyk (ZrobioneZdrewna.pl)
 
Jeśli chodzi o klasyfikację strzelców, to również mamy prowadzenie zawodnika Betonu. Arkadiusz Piątek, bo o nim mowa, ma na koncie 23 bramki i wydaje się, że jest już poza zasięgiem. 

TOP Strzelcy- futsal

wyniki -Futsal

09-02-2019 18:00
Gamba Furiosa 0 : 5 Beton 2
09-02-2019 17:00
AKS 5 : 7 Dzik Team
09-02-2019 16:00
BLOK Ekipa 11 : 4 Granda
09-02-2019 15:00
Golden Street 4 : 5 ZrobioneZdrewna.pl
02-02-2019 18:00
ZrobioneZdrewna.pl 2 : 5 Mucharz Team

Tabela - Futsal

Team
Played Points
1 Beton 2 8 22
2 BLOK Ekipa 8 17
3 Gamba Furiosa 8 15
4 ZrobioneZdrewna.pl 8 13
5 AKS 8 12
6 Mucharz Team 8 10
7 Golden Street 8 8
8 Dzik Team 8 6
9 Błekitna Gwiazda 0 0
10 Granda 8 0

zapowiedŹ -Futsal

Gazetki Promocyjne

 

HomeSportALPSALPS. Futsalowa pigułka (2 lutego)