Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Wydrukuj tę stronę
piątek, 06 wrzesień 2019 23:51

ALPS. Zapowiedź orlikowa (8 września)

Przed nami druga kolejka spotkań ALPS, która zapowiada się jeszcze ciekawiej niż pierwsza. A to dlatego, że inauguracja sezonu przyniosła kilka niespodziewanych wyników i jeszcze nikt nie wie czy były one dziełem przypadku, czy też zmiany układu sił.

 

I liga:

Podbudowany niedzielną wygraną AKS Las zmierzy się z drugim z beniaminków i ponownie będzie faworytem, gdyż widać, że letnie transfery były niezwykle udane i ekipa z powiatu żywieckiego wzniosła się na wyższy poziom. O 9.00 spotkają się drużyny, które inauguracji sezony nie wspominają miło. Piłkarze Mucharz Teamu narzekali na swoją nieskuteczność. Jeżeli ją poprawią to Gamba Furiosa będzie ponownie w opałach.

Wielką niewiadomą pozostaje forma Beton2, który w niedzielę sensacyjnie ograł Montera. Tymczasem RKS Huwdu nieco zawiodło bo remis z Black Shadows uznać należy za spore zaskoczenie, gdyż drużyna z Bieńkówki liczyła na komplet punktów. W tę niedzielę obie zweryfikują swoje możliwości. Jeśli suszanie wygrają to mogą poczuć taki wiatr w żaglach, że kto wie dokąd ich on zaprowadzi.

W podobnej sytuacji jak RKS jest Monter. A przed kurowianami starcie z Zawojski.pl, który po urwaniu punktów obrońcy tytułu na pewno nabrał pewności siebie. A wiara może góry przenosić. Tyle, że Monter na pewno rywali nie zlekceważy i od pierwszych minut zagra z zębem. Pytanie, czy starczy mu sił.

Hitem kolejki wydaje się konfrontacja Woodica z Los Asfaltos. Juszczynianie po efektownej wygranej z Gambą Furiosą postarają się udowodnić, że myślą o najwyższych celach. Suszanie dobrze wiedzą, że kolejna strata punktów może oznaczać dla nich koniec marzeń o obronie mistrzostwa ligi, choć sezon jest długi, a stawka wyrównana. Niemniej 5 punktów straty do juszczynian będzie im niezwykle trudno zniwelować.     

Terminarz:

8.00 Black Shadows Zawoja – AKS Las

9.00 Gamba Furiosa Zembrzyce – Mucharz Team

10.00 Beton2 Sucha Beskidzka – RKS Huwdu Bieńkówka

11.00 Woodica Juszczyn – Los Asfaltos Sucha Beskidzka

12.00 Zawojski.pl Sucha Beskidzka – Monter Kurów

II liga:

W II lidze obejrzymy tylko dwa spotkania bo awansem Granda pokonała Patosquad. Szerzej o tym spotkaniu napiszemy w podsumowaniu kolejki. O 11.00 do boju ruszą Kanonierzy, którzy w pierwszej kolejce pauzowali. Trafiają od razu na dobrych znajomych, z którymi jeszcze wiosną rywalizowali w I lidze. Lachy przed tygodniem przegrały. Jeśli teraz nie zapunktują to o szybkim powrocie na wyższy szczebel będzie im ciężko myśleć.

O 13.00 równie ciekawe widowisko. Relax Białka, która podobnie jak Lachy zaczęła sezon falstartem musi się sprężyć. Tyle tylko, że Bad Boys też celują w wygraną bo ta przybliży ich do I ligi. Trzeba bowiem pamiętać, że w II lidze występuje tylko siedem drużyn, więc do zdobycia jest tylko 18 punktów. Mając na koniec po dwóch kolejkach komplet punktów jest się w idealnej sytuacji przed środkową fazą sezonu. 

Terminarz:

Granda            Kojszówka – Patosquad 7:5

11.00 Kanonierzy Grzechynia – Lachy Lachowice

13.00 Bad Boys Stryszawa – Relax Białka

 

     
„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
 Operacja pn. Prowadzenie rozgrywek sportowych dla amatorów oraz osób w wieku +35 lat w ramach ALPS mająca na celu wzmocnienie kapitału społecznego i rozwój oferty aktywnego spędzania wolnego czasu poprzez organizację imprezy-rozgrywek sportowych  współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. „Zadanie realizowane w ramach Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność Stowarzyszenia LGD „Podbabiogórze” na lata 2014-2020”.
 
asdasdasdasdas