Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Wydrukuj tę stronę
piątek, 20 wrzesień 2019 21:45

ALPS.Orlikowa zapowiedź (22 września)

Napisał

W niedzielę czeka nas już czwarta kolejka ALPS. Od początku sezonu emocji w niej nie brakuje, a w tej serii gier należy spodziewać się ich kolejnej solidnej porcji. Stawka wielu spotkań będzie bowiem bardzo duża.

I liga:

Woodica i RKS Huwdu wyraźnie dołują i prezentują dużo poniżej oczekiwań. Na dodatek juszczynianie stracili kluczowego zawodnika, co jeszcze bardziej potęguje minorowe nastroje w tej drużynie. Przegrany w tym meczu znajdzie się w mocno niekomfortowej sytuacji, bo po tej kolejce mocno już naciągnięty ligowy peleton pęknie.

O utrzymaniu się w nim myśli między innymi Monter, ale przed nim starcie z Los Asfaltos. Po zimnym prysznicu na starcie rozgrywek obrońca tytułu otrząsnął się, ale i zmobilizował, więc kurowianom sukcesu nie wróżymy. Tym bardziej, że ich obrona popełnia kardynalne błędy.

W czubie pozostać zapewne chce także AKS Las, ale i przed nim nie lada wyzwanie. Zawojski.pl prezentuje bowiem jesienią zwyżkę formy i nawet w kryzysowych momentach nie pęka.

O dźwignięcie się w górę stawki powalczy zapewne Gamba Furiosa, która ma na koncie tylko jedną wygraną. Tyle samo, co jej rywal – Black Shadows. Tyle tylko, że zawojanie zanotowali jeszcze dwa remisy, więc są w o niebo lepszej sytuacji od zembrzyczan. Niemniej przegrywając dadzą się im wyprzedzić.

Trudno o pierwszą wygraną będzie drugiemu beniaminkowi – Mucharz Team. Jeziorowcy staną do boju z kroczącym od wygranej do wygranej suskim Beton 2. Nie wydaje się, by poukładana i skoncentrowana w tej rundzie drużyna ze stolicy powiatu straciła w tym meczu punkty.    

Terminarz:

8:00 Woodica Juszczyn - RKS Huwdu Bieńkówka

9:00 Beton 2 Sucha Beskidzka - Mucharz Team

10:00 Zawojski.pl Sucha Beskidzka  - AKS Las

11:00 Gamba Furiosa Zembrzyce - Black Shadows Zawoja

12:00 Los Asfaltos Sucha Beskidzka - Monter Kurów

II liga:

Dla wielu ekip będzie to kluczowa kolejka. Prowadzenie zapewne utrzyma Granda. Trudno bowiem spodziewać się, by w grzechyński Arsenal, czyli Kanonierów wstąpił nowy duch. Każdy inny wynik niż wygrana, i to bardzo wysoka, kojszowian będzie nawet nie niespodzianką, a sensacją.

Drugi w tabeli Relax powalczy z Lachami. Te mają rozegrane o jedno spotkanie mniej, ale pomimo to ewentualna porażka będzie dla nich oznaczała spore kłopoty w walce o powrót do I ligi.

Białczanie na stratę punktów także nie mogą sobie pozwolić bo chrapkę na ich wyprzedzenie ma budzowski Propan-Butan. Tyle, że Bad Boys, z którymi zagrają budzowianie także jeszcze mają matematyczne szanse na uplasowanie się w czołowej dwójce. Przegrana, a nawet remis oznaczać będzie już dla nich koniec marzeń o przenosinach do Suchej Beskidzkiej, więc zapewne będą gryźli sztuczną trawę.     

Terminarz:

11:00 Lachy Lachowice – Relax Białka

12:00 Propan-Butan Budzów  - Bad Boys Stryszawa

13:00 Kanonierzy Grzechynia – Granda Kojszówka

 

     
„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
 Operacja pn. Prowadzenie rozgrywek sportowych dla amatorów oraz osób w wieku +35 lat w ramach ALPS mająca na celu wzmocnienie kapitału społecznego i rozwój oferty aktywnego spędzania wolnego czasu poprzez organizację imprezy-rozgrywek sportowych  współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. „Zadanie realizowane w ramach Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność Stowarzyszenia LGD „Podbabiogórze” na lata 2014-2020”.
 
asdasdasdasdas