Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

piątek, 11 październik 2019 08:10

ALPS. Zapowiedź orlikowa ( 13 września)

Oj, zapowiadam nam się ciekawa niedziela na orlikach w Suchej i nieco mniej w Białce. Ale tak już piszemy od tygodni. Tyle tylko, że ani razu się nie pomyliliśmy w naszych zapowiedziach bo jesienna edycja Amatorskiej Ligi Powiatu Suskiego obfituje w zacięte spotkania i niespodzianki.

 

I liga:

Niedzielną kolejkę zaczynamy starciem, w którym nikt nie będzie cofał nogi. Wszak w bezpośredniej walce o życie zmierzą się ostatni w stawce Monter i mający zaledwie punkt więcej AKS Las. Wygrany być może złapie lekki oddech, a przegrany nie znajdzie się jeszcze w… beznadziejnej sytuacji – patrząc przynajmniej na układ gier, ale na pewno pod wysoką ścianą. Wiele zależeć będzie od postawy Woodica i Gamby Furiosy. Zarówno bowiem juszczynianie, jak i zembrzyczanie powinni poradzić sobie ze swoimi rywalami, którymi będą odpowiednio Black Shadows i RKS Huwdu. A wówczas zawojanie i bieńkowianie nadal będą drżeli o swój los. Podobnie rzecz się ma z Mucharz Team, którego czeka konfrontacja z Los Asfaltos, więc zespół z powiatu suskiego na punkty raczej nie może liczyć. Tym bardziej, że obrońcy tytułu nie zamierzają oddać fotelu lidera. Finisz na dole tabeli zapowiada się nader ciekawie, a wręcz będzie thrillerem. Pytanie dla kogo z happy endem? Wszak skazywani na pożarcie beniaminkowie bronią się rękoma i nogami przed degradacją.

Wspomniani wcześniej Los Asfaltos po swoim meczu zapewne szybko nie rozejdą się do domów, choć pewnie błyskawicznie wezmą prysznic. Wszak po ich meczu dojdzie do hitu kolejki. Wicelider Beton 2 stanie do boju z trzecią siłą ligi – Zawojski.pl Dla drugiej z suskich ekip porażka oznaczać będzie koniec marzeń o mistrzostwie ligi, a zarazem spowoduje, że suszanie zaczną drżeć o miejsce na podium bo Woodica i Gamba Furiosa zacznie im wtedy (obstawiamy ich wygrane) deptać po piętach. Przegrana Betonu 2 nie będzie dla niego dramatem, ale wówczas jego piłkarze myśląc o tytule mistrzowskim będą musieli nie tylko wygrać dwa ostatnie mecze (w tym ostatni z Los Asfaltos), ale jeszcze liczyć, że Zawojski.pl się potknie na finiszowej prostej. W ferworze walki na kalkulowanie nie będzie czasu. Pytaniem –na razie bez odpowiedzi- pozostaje czy obie suskie ekipy rzucą się na siebie, czy też będziemy świadkami piłkarskich szachów.       

Terminarz:

8:00 AKS Las – Monter Kurów

9:00 Black Shadows Zawoja – Woodica Juszczyn

10:00 Mucharz Team  - Los Asfaltos Sucha Beskidzka

11:00 Beton 2 Sucha Beskidzka - Zawojski.pl Sucha Beskidzka

12:00 RKS Huwdu Bieńkówka - Gamba Furiosa Zembrzyce

II liga:

Wygrywając w minioną niedzielę z Grandą, Relax Białka nie tylko zapewnił sobie awans do I ligi, ale i mistrzostwo II ligi. Mający trzy punkty mniej stryszawscy Bad Boys nie mogą już go wyprzedzić, gdyż ulegli liderowi w bezpośrednim starciu. Na poczynania stryszawian patrzyć będzie z nikłymi nadziejami na cud ekipa Grandy Kojszówka. Ta w niedzielę prowadziła już z Relaxem 2:0, by przegrać 2:3. W efekcie jego kosztem spadła na drugą lokatę. Tyle tylko, że w tej kolejce pauzuje i może jeszcze zostać rzutem na taśmę wyprzedzona przez Bad Boys. I wszystko wskazuje na to, że tak się stanie bo Źle Chłopcy zmierzą się z grzechyńskimi Kanonierami, którzy w tym sezonie nie tylko nie zasmakowali smaku zwycięstwa, ale nawet nie urwali nikomu punktu. Trudno zatem oczekiwać by tym razem było inaczej, ale dopóki piłka w grze niczego nie wolno przesądzać. Tym bardziej, że stryszawianie już kilka razy „udowadniali”, że nie ma tak dogodnej sytuacji, której nie dałoby się s... (ups) położyć.

Relax w starciu z Propan-Butanem zagra już na luzie i postara się podkręcić statystyki. Natomiast w meczu o pietruszkę zmierzą się Lachy z Patosquad. I o ile samo spotkanie nie będzie miało dużej stawki to Lachy w razie konieczności będą grały na swojego asa Mirosława Kachla, który jest murowanym kandydatem to tytułu króla strzelców. Na razie nad Mateuszem Bieniasiem (Bad Boys) ma siedem trafień przewagi, ale biorąc pod uwagę to, że stryszawianie grają z czerwoną latarnią ligi, to nie można wykluczyć, że snajper Złych Chłopców solidnie powiększy swój dorobek. Choć zdobycie siedmiu bramek byłoby wyczynem jakiego jeszcze w tej lidze chyba nie byliśmy świadkami. Nawet jeśli tego dokona, to i tak potem do głosu dojdzie jeszcze Kachel, który będzie miał szanse podkręcić i swój indywidualny dorobek.   

Terminarz:

11:00 Bad Boys Stryszawa – Kanonierzy Grzechynia

12:00 Relax Białka – Propan-Butan Budzów

13:00 Patosquad – Lachy Lachowice  

 

     
„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
 Operacja pn. Prowadzenie rozgrywek sportowych dla amatorów oraz osób w wieku +35 lat w ramach ALPS mająca na celu wzmocnienie kapitału społecznego i rozwój oferty aktywnego spędzania wolnego czasu poprzez organizację imprezy-rozgrywek sportowych  współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. „Zadanie realizowane w ramach Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność Stowarzyszenia LGD „Podbabiogórze” na lata 2014-2020”.
 
asdasdasdasdas

TOP Strzelcy- futsal Amator

TOP Strzelcy- futsal PRO

wyniki -Futsal PRO

wyniki -Futsal Amator

25-01-2020 18:40
Wodpol 9 : 2 Beton 2
25-01-2020 17:45
Granda 5 : 15 Bad Boys
25-01-2020 16:50
Legion 5 : 7 Woodica
25-01-2020 15:55
Relax 10 : 5 AKS
25-01-2020 15:00
Mucharz Team 5 : 3 Zbóje

Tabela - Futsal PRO

Team
Played Points
1 Nie Z Całej Pety 9 27
2 The Dreamers 9 22
3 Żuraw 9 16
4 Dzikie Wieprze 9 13
5 HUTATA Team 9 11
6 BCS Zawoja 9 10
7 Gamba Furiosa 9 9
8 Świt 9 9
9 KS Bystra 9 7
10 Golden Street 9 7

Tabela - Futsal Amator

Team
Played Points
1 Wodpol 9 24
2 Legion 9 21
3 Relax 9 18
4 Mucharz Team 9 17
5 Beton 2 9 16
6 Woodica 9 15
7 Bad Boys 9 9
8 AKS 9 9
9 Zbóje 9 3
10 Granda 9 1

zapowiedŹ -Futsal PRO

zapowiedŹ -Futsal Amator

Gazetki Promocyjne

 

HomeSportALPSALPS. Zapowiedź orlikowa ( 13 września)