Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Wydrukuj tę stronę
czwartek, 07 maj 2015 22:50

ALPS: Amatorzy ruszają do boju

Napisał

Jest już tuż, tuz … Do naszych drzwi puka kolejna XXIII edycja Amatorskiej Ligi Powiatu Suskiego.


W tym roku będzie jeszcze więcej emocji, raz z uwagi na wyrównany poziom drużyn w poszczególnych ligach, a dwa z uwagi na ilość drużyn startujących w tej edycji. Aż 28 ekip będzie rywalizowało w trzech ligach. Pierwsza Liga niezmiennie liczyć będzie 8 drużyn. Mistrzowskiego tytułu bronią Los Asfaltos. Miniony już sezon pokazał, że nie jest to łatwe zadanie - losy tytułu decydowały się przecież do samego końća. Mocno do waliki o tytuł szykują się zespoły MSS Las, Monter Kurów oraz Gamba Furiosa Zembrzyce. Intensywnie na rynku transferowym działali Stolarze i też będą liczyć się w walce o najwyższe cele. Dwóch beniaminków, czyli Dream Team oraz Relaks Białka spokojnie mogą namieszać w lidze, ale z jakim skutkiem - pokażą zapewne pierwsze kolejki. W tej edycji mamy idealnie obsadzoną pierwszą ligę, ponieważ każdy może wygrać z każdym, a drużyny zapowiadają się naprawdę solidne i mocno obsadzone. Największą niewiadomą jest BVB Budzów, wszyscy się zastanawiają czy wystartują. A może wystartują jako odmieniona ekipa, pełna werwy i już po zażegnanym kryzysie? Tego dowiemy się już 10 maja.

Teraz trochę o transferach:

Gamba Furiosa: - Odeszło paru zawodników, ale zespół uzupełniło kilku wartościowych grajków, którzy w pojedynkę mogą przesądzić o losach spotkania. Pierwszy to Dawid Sumera świetny playmaker, kolejni to Piotrek Pacyga oraz Rafał Magiera. Ten ostatni zakończył karierę na dużym boisku, zobaczymy jak będzie mu szło na nieco mniejszej murawie. Do gry powrócili po kontuzjach Marek Mirocha i Mariusz Kopacz. Jestem bardzo zadowolony z faktu, iż mamy dwóch klasowych, świetnych bramkarzy Jarosława Biela i Tomka Kotlarza. Zwłaszcza Jarek przyczynił się w ogromnej mierze do tytułu Halowego Mistrza Suskiego Futsalu w zimie. Reszta bez zmian, u nas każda pozycja jest obsadzona dwoma zawodnikami i co najważniejsze panuje świetna atmosfera - mówi Jakub Nosal.

Stolarze: - Stolarze z nowym bramkarzem Piotrkiem Wilczkiem. Tego chłopaka możemy pamiętać z występów w Halniaku oraz drużynie amatorskiej Nowa Virginia. Kolejnym transferem jest Kamil Krupczak oraz Michał Pacyga (jeśli tylko będzie w Polsce). Dużym osłabieniem będzie brak Bogdana Sobaniaka, który wciąż leczy kontuzję. Reszta składu bez zmian - mówi Tomasz Wala.

Nasz komentarz: Stolarze poczynili konkretne transfery, które mogą im dać jakość i świeżość w zespole.

Dream Team: -Do zespołu nie przybył nikt, za to odeszła większość drużyny. Naszym celem jest zdobycie 3 pkt , gdyż to będzie dla nas sukces, liczymy się z widmem spadku do niższej klasy rozgrywkowej, ponieważ sponsor się wycofał.

Nasz komentarz: Czy okaże się prawdą informacja przekazana przez Dream Team? Myślę, że nie. Jest tam potencjał i wola walki do ostatniego gwizdka, a kadra wbrew temu co piszą, jest szeroka.

Relaks Białka: - Z zespołu nikt nie odszedł. Poczyniliśmy dwa transfery Adam Mazur oraz Kamil Białończyk. Naszym głównym celem jest utrzymanie. Poza tym chcielibyśmy się dobrze zaprezentować jako honorowo grająca drużyna i pokazać „fajną” jak na nasze możliwości i umiejętności piłkę.

Nasz komentarz: Drużyna jest ciekawa i dysponuje kilkoma naprawdę dobrymi zawodnikami, którzy przestali grać dla Tempo Białka.

Los Asfaltos Sucha Beskidzka: - Asfaltosi w tym sezonie jak i zresztą w poprzednich bez większych roszad kadrowych. Jedynym „zimowym transferem” będzie pozyskany Maciej Melzer, który powinien wzmocnić siłę ofensywną zespołu.  W związku ze zmianą miejsca pracy przez zimę nieobecny był Sylwek Janecka i nie wiadomo czy będzie grał w edycji wiosennej. Pozostała część chłopaków przetrenowała dość solidnie okres przerwy pomiędzy rozgrywkami i mamy nadzieję kolejny raz walczyć o tytuł mistrza ALPS - przyznaje Krystian Krzeszowiak.

Nasz komentarz: Los Asfaltos z pewnością powalczą o kolejny tytuł mistrzowski. To solidna ekipa i bardzo mocno zgrana jak i zżyta ze sobą. Pan Melzer na pewno doda jakości tej drużynie.

Monter Kurów: Monter Kurów w swojej karierze ligi amatorskiej ustepuje tylko drużynie Los Asfaltos. Swój debiut zaczęła od III edycji rozgrywek i sukcesywnie do dziś uczestniczy w rozgrywkach ALPS zdobywając 4-krotnie mistrzostwo. W tym sezonie chcemy utrzymać dotychczasowy poziom, chociaż nie bedzie to łatwe. Skład od dwóch sezonów wygląda identycznie, co najwyżej kosmetyczne zmiany zaszły w ekipie - mówi Tadeusz Copija.

Nasz komentarz: Monter to niepozorna drużyna, ale poukładana i bardzo solidna. Będą się liczyć z pewnością w wolce o czołówke, jak i o sam tytuł. 

I liga Sucha Beskidzka

1 kolejka 10-05-2015 10:00 BVB - : - Stolarze
  10-05-2015 11:00 Los Asfaltos - : - Gamba Furiosa
  10-05-2015 12:00 Relax - : - Dream Team
  10-05-2015 13:00 Monter - : - MSS

II liga Białka

1 kolejka 10-05-2015 10:00 Zawojski - : - Szerszenie
  10-05-2015 11:00 AKS - : - Granda
  10-05-2015 12:00 RAFkOP - : - Sami Swoi
  10-05-2015 13:00 Lachy - : - Proeko
  10-05-2015 14:00 Beton 2 - : - RKS Huwdu

 

 

III liga Palcza

 

1 kolejka 09-05-2015 15:00 Złote Skrzydła - : - Szwagry
  09-05-2015 16:00 West Side - : - FC Fikoł
  10-05-2015 10:00 DZIABAJ - : - ZrobioneZdrewna.pl
  10-05-2015 11:00 FC Spartakus Kalvinosus - : - Pretorians
  10-05-2015 12:00 Playboys - : - Delta

 

asdasdasdasdas