Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

piątek, 09 czerwiec 2017 17:55

ALPS. Zapowiedź orlikowa (11 czerwca)

Przed nami siódma, dla trzecioligowców już ostatnia, kolejka spotkań. Jednak nie tylko nią żyliśmy i żyć będziemy. Za nami jedno z zaległych spotkań pierwszoligowych, a przed dwa zaległe spotkania na trzecioligowym froncie.

 

I liga:

ZrobioneZdrewna.pl Juszczyn – Playboys Budzów 7:1

Na początek wracamy do… pierwszej kolejki. To w niej beniaminek z Budzowa miał się zmierzyć z juszczynianami. Gdybyśmy pisali o tym meczu pod koniec kwietnia to zapewne zdecydowanie więcej szans na wygraną dawalibyśmy ZZD. Teraz wydawało się, że spotkanie będzie wyrównane, a o wyniku może zdecydować nawet jedna, góra dwie bramki i to nie wiadomo na czyją korzyść. Tymczasem juszczynianie zagrali tak jak jeszcze kilka miesięcy temu, a budzowianie w niczym nie przypominali ekipy, która przegrywała wprawdzie z tuzami ligi, ale po zaciętych bojach. Playboys stać był raptem na bramkę autorstwa Wojciecha Zaręby. Tymczasem dla juszczynian po dwa razy trafili Jarosław Madziała, Łukasz Sarna, Łukasz Kaczmarczyk, a raz Jakub Włodarczyk. Dzięki tej wygranej ZZD zasygnalizowało, że nie zrezygnowało jeszcze z walki o miejsce na podium. Natomiast budzowianie muszą nadal nerwowo oglądać się za siebie bo strefa spadkowa znajduje się wciąż tuż za ich plecami. 

A co przed nami…

Zaczynamy potyczką Los Asfaltos z Samymi Swoimi. Co prawda palczanie ostatnio udowodnili, że drzemie w nich spory potencjał, ale na pokonanie suszan raczej szans nie mają. Niemniej dopóki piłka w grze…. Godzinę później podbudowani wysoką wygraną z Playboys wybiegną do boju z Gambą Furiosą. Zapewne to spotkanie z uwagą śledzić będą Asfalty i będą trzymać kciuki za juszczynian, a w kolejnym spotkaniu za Playboys, by ci dla bezpieczeństwa odebrali punkty ekipie z Lasu. Zespół z powiatu żywieckiego będzie jednak zmotywowany po zeszłotygodniowej porażce właśnie z Asfaltami i zapewne zechce odegrać się kosztem budzowian i tym samym utrzymać się w gronie zespołów walczących o medale. W ostatnich meczach kolejki Zawojski.pl postara się zapewnić sobie utrzymanie kosztem Betonu2, a Monter kosztem makowskich Marzycieli. 

7 kolejka 11-06-2017 09:00 Los Asfaltos - : - Sami Swoi
  11-06-2017 10:00 ZrobioneZdrewna.pl - : - Gamba Furiosa
  11-06-2017 11:00 AKS - : - Playboys
  11-06-2017 12:00 Beton 2 - : - Zawojski.pl
  11-06-2017 13:00 Monter - : - The Dreamers

II liga:

Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że na początek kolejki ostatni gwóźdź do trumny FC Fikoła wbije Relax, a za zamknięcie Sportowe Świry przesądzą o spadku Szerszeni. Każdy inny wynik niż zwycięstwo białczan i juszczynian uznane zostanie za niespodziankę i to sporego kalibru. Skawiczanom lub ekipie z Bieńkówki tylko wygrane mogą dać jeszcze cień szansy na utrzymanie się, gdyż w innym meczu Stolarze staną do walki z Rafkopem i któraś z tych ekip już w niedzielę zapewni sobie utrzymanie, choć trzeba pamiętać, że grzechynian na koniec sezonu czeka jeszcze potyczka z Fikołem, więc ten w razie zniwelowania strat ma większe szanse na utrzymanie się niż Szerszenie. Tym bardziej, że za tydzień Fikoł i Szerszenie staną naprzeciw siebie, więc któraś z ekip może zdobyć komplet punktów.

Niedzielne mecze przyniosą nam także dwa mecze, których stawką będzie może jeszcze nie awans do I ligi, ale na pewno przybliżenie się do niego. Najpierw Lachy postarają się udowodnić swoją wyższość kosztem Złotych Skrzydeł, które maję jeszcze w zanadrzu zaległe spotkanie, więc w razie wygranej z Lachami będą w lepszej od nich sytuacji. Zaległe mecze mają do rozegrania także czwarta w tabeli Granda i piąte RKS Huwdu. Na razie czeka ich bezpośredni bój. Przegrany prawdopodobnie definitywnie straci szanse na awans. Remis także nie będzie nikogo satysfakcjonował, a to tylko gwarantuje większe emocje.

7 kolejka 11-06-2017 10:00 FC Fikoł - : - Relax
  11-06-2017 11:00 RAFkOP - : - Stolarze
  11-06-2017 12:00 Lachy - : - Złote Skrzydła
  11-06-2017 13:00 RKS Huwdu - : - Granda
  11-06-2017 14:00 Sportowe świry - : - Szerszenie

 

III liga:

Na finiszu czeka nas nie cztery, ale aż sześć pojedynków. Zanim bowiem w niedzielę rozegrana zostanie ostatnia kolejka dojdzie do odrabiania zaległości i to jakże ważnych. Wszak od wyniku pojedynku Vipera z BVB zależeć będzie która z tych ekip będzie biła się o awans. Wygrana BVB sprawi, że budzowianie będą mogli skupić się wyłącznie na pokonaniu przeciętnie spisujących się West Side bo wskoczą przed ostatnią kolejką na fotel wicelidera. Viperowi wygrana z BVB pozwoli ich dogonić. A wtedy finisz będzie niezwykle ciekawy. Bo obecny wicelider, czyli Błękitna Gwiazda straciła lidera i tym samym impet. Nie wiadomo zatem jak zaprezentuje się w starciu z grającym już o honor i nagrodę fair play Dzikimi Wieprzami. Jeżeli wygra awansuje. Przegrana sprawi, że sprawa drugiego miejsca pozostanie kwestią otwartą. Wówczas bliski awansu będzie No Goal, który przecież ma wszystkie atuty by ograć Mucharz Team. Jeżeli tego dokona to wygrane Vipera i BVB nic im już nie dadzą. Mało tego BVB musi pokonać w zaległym meczu Vipera bo w przeciwnym wypadku na finiszu rozgrywek będzie w najgorszej sytuacji spośród pretendentów do wicemistrzostwa (nie licząc grających z liderem białczan). Zatem decydujące mecze III ligi zapowiadają się pasjonująco i zapewne wielu piłkarzy może mieć kłopoty z utrzymaniem nerwów na wodzy. Dlatego życzymy wszystkim i prosimy zarazem o zachowanie spokoju.

7 kolejka 11-06-2017 09:00 Błekitna Gwiazda - : - Dzikie Wieprze
  11-06-2017 10:00 RUTHLESS - : - VIPER
  11-06-2017 11:00 Mucharz Team - : - No Goal
  11-06-2017 13:00 West Side - : - BVB

 

 

 

HomeSportALPSALPS. Zapowiedź orlikowa (11 czerwca)