Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

czwartek, 16 listopad 2017 19:30

ALPS. Futsalowa zapowiedź (18 listopada)

Gamba Furiosa - mistrz sezonu 2016/17 roku. Gamba Furiosa - mistrz sezonu 2016/17 roku.

Ponad dwa tygodnie temu zakończyli zmagania pierwszoligowcy występujący w ALPS. W niedzielę ostatnie mecze rozegrali drugoligowcy. Spora część ekip uznała, że wciąż czuje głód piłki. W efekcie do rozgrywek halowych zgłosiło się aż dziesięć ekip.

 

W sobotnich pojedynkach oglądać będziemy trzy ekipy, które jesienią występowały na Orliku w Suchej Beskidzkiej. I to nie byle jakie zespoły. Wszak na hali ZS im. W. Goetla występować będzie świeżo upieczony mistrz ALPS – Monter Kurów. Pytanie czy na parkiecie będzie poczynał sobie równie dobrze jak na sztucznej trawie. To samo pytanie można postawić przy ekipie juszczyńskiego ZrobionegoZdrewna.pl, czyli trzeciej siły na zielonej murawie.  Wielka niewiadomą jest dyspozycja zembrzyckiej Gamby Furiosy, która pod gołym niebem przeżywała wzloty i upadki, ale tych drugich ostatnio było jakby więcej. Już w tę sobotę powinno być widać czy dwa tygodnie odpoczynku fizycznego i psychicznego sprawiło, że Szalone Krewetki odzyskały formę. Należy przy tym pamiętać, że bez względu na wyniki osiągane na Orliku na hali zembrzyczanie radzili sobie rewelacyjnie.

Pierwszoligowcom szyki postarają się pokrzyżować zespoły, które jesienią występowały na Orliku w Białce. Spośród nich do ligi futsalu zgłosiły się Błękitna Gwiazda Białka, Rafkop Grzechynia, Mucharz Team i Granda Kojszówka, która zapowiada walkę o najwyższe cele. – Mówienie o mistrzostwie to może za dużo, ale na pewno będziemy celować w podium. Rozwiązaliśmy kłopoty kadrowe, które były przyczyną naszej słabszej dyspozycji. Nie tylko wróciło kilku zawodników, niemogących jesienią zagrać we wszystkich meczach, a ponadto pozyskaliśmy ze Stolarzy napastnika Mateusza Szklarczyka. Poza tym na hali zawsze grało nam się lepiej niż na orliku – mówi Karol Dudziak, kapitan Grandy. 

Pozostając przy drugoligowcach nie można pominąć Blok Ekipy. Co prawda pod takim szyldem nikt nie występował, ale w kadrze zespołu, którego nazwa została zaczerpnięta z serialu animowanego są same dobrze znane nazwiska. Team tworzą bowiem zawodnicy FC Fikoł Skawica i Relaxu Białka, którzy już nie pierwszy raz łączą siły na czas halowych rozgrywek.

No i na koniec dwa duże znaki zapytania. W tytułowej piosence znanych z dzieciństwa „Gumisiów” leciało - Abrakadabra to czary i magia, sekretem jest przepis na gumisiowy sok”. Czy suska ekipa będzie szalała po parkiecie niczym naładowane sokiem Gumisie i będziemy tym samym świadkami futbolowej magii? O tym dowiemy się już w sobotę, gdyż suszan czeka potyczka z Krewetkami, więc od razu poważne wyzwanie.

Czarnym koniem ligi mogą okazać się suscy Oldboys, zespół złożonych z byłych i obecnych zawodników Stolarzy. – Na papierze mamy skład nawet na mistrza. Czy jednak uda nam się w każdym meczu wystąpić w optymalnym zestawieniu. Ten czynnik oraz zgranie zdecydują o wszystkim. Potencjał bowiem jest, ale pamiętajmy, że nazwiska nie grają – mówi Marcin Banaś, na orliku zawodnik HUWDU, a zimą właśnie jeden z filarów  Oldboys. 

 

18-11-2017 14:00 Abrakadabra - : - Gamba Furiosa
18-11-2017 15:00 ZrobioneZdrewna.pl - : - Błekitna Gwiazda
18-11-2017 16:00 Monter - : - Granda
18-11-2017 17:00 RAFkOP - : - Oldboys
18-11-2017 18:00 BLOK Ekipa - : - Mucharz Team

 

HomeSportALPSALPS. Futsalowa zapowiedź (18 listopada)