Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

środa, 12 wrzesień 2018 22:46

ALPS. Zapowiedź orlikowa (16 września)

No i stało się. Pierwszoligowcy występujący w ALPS wchodzą do gry! Zatem w weekend emocjonować się będziemy potyczkami na dwóch frontach. Na którym będzie ciekawie? Ciężko powiedzieć, ale chyba na tym suskim.

I liga:

Dlaczego typujemy, że w I lidze będzie ciekawiej. Ano dlatego, że już na początek czekają nas swego rodzaju pojedynki weryfikacyjne. Pierwsi próbie zostaną poddani zembrzyczanie, którzy od kilku miesięcy przeżywają spore kłopoty. Potyczka z falującym AKS Las da odpowiedź czy poukładali sobie skład, grę i ustabilizowali formę. Jednak to samo tyczy się ekipy z powiatu żywieckiego. A już po nich konfrontacja drugiej i trzeciej siły poprzedniego sezonu, czyli ZrobioneZdrewna.pl i Los Asfaltos. – Kontuzje, urazy. Skład jakiś mamy, ale na pewno nie na mistrzostwo. Kiedyś jednak jeszcze się zmobilizujemy – mówi Krystian Krzeszowiak, kapitan Los Asfaltos, który na mistrza typuje kurowskiego Montera. Ten zacznie ligę od pojedynku z RKS Huwdu i na papierze jest faworytem. Tyle tylko, że to futbol amatorski i zarazem pierwsza kolejka, więc niespodzianki mogą się zdarzyć.

Dwa ostatnie mecze kolejki to starcia z udziałem beniaminków. Przemianowany z Rafkopu na Kanonierów grzechynianie będą chcieli udowodnić, że ich nazwa nie jest przypadkowa. Jeżeli im się to uda i podtrzymają dyspozycję strzelecką jaką mieli na drugoligowych boiskach to Zawojski.pl będzie w solidnych opałach. Tym bardziej, że wiosną nie imponował i długo bronił się przed degradacją. Łatwiejsze zadanie, ale tylko z pozoru czeka Relax. Co prawda gra z przeciętnymi Playboys. Tyle tylko, że kilku podstawowych piłkarzy białczan postanowiło wrócić na pełnowymiarowe boiska.

 

Terminarz:

8.00 Gamba Furiosa Zembrzyce – AKS Las

9.00 Los Asfaltos Sucha Beskidzka - ZrobioneZdrewna.pl Juszczyn

10.00 Monter Kurów - RKS Huwdu Bieńkówka

11.00 Kanonierzy Grzechynia - Zawojski.pl Sucha Beskidzka

12.00 Relax Białka – Playboys Budzów

 

II liga:

Drugoligowcy wybiegną na Orlika w Białce już po raz trzeci. Zdążyli już zatem poznać swoje mocne i słabe strony. Sezon jednak jest długi i niczego nie można być pewnym. Tym bardziej, że już na początek czeka nas pojedynek o pierwszą w tym sezonie wygraną. Zarówno The Reds, jak i Granda jesienią nie zasmakowały jeszcze jego smaku, choć budzowianie przynajmniej zdołali raz zremisować. Granda jednak pręży muskuły. - Przygotowania do sezonu rozpoczęliśmy dopiero na 4 dni przed pierwszą kolejką, więc brakuje jeszcze świeżości. Jak zapowiadałem od trzeciej kolejki rozpoczniemy nasz masz w kierunku I ligi. Co do poprzedniego meczu, to raczej nasza chwilowa niedyspozycja, a nie klasa rywali spowodowała, że nadal jesteśmy bez punktu. Kto chce zobaczyć przebudzenie Grandy powinien już w najbliższą niedzielę zjawić się na Orliku w Białce – „zaprasza” na mecz Artur Stolarczyk z Grandy.

W drugim meczu dla odmiany spotkają się niepokonani, czyli Black Shadows (2 wygrane) i The Blues (wygrana i remis). Wydaje się, że każdy wynik jest realny. Zatem krakowskim targiem stawiamy „X”, czyli podział punktów, ale ze wskazaniem na zawojan, gdyż ci wysoko wygrali z The Reds, a skawiczanie z nimi „tylko” zremisowali”. Zatem budzowian traktujemy jako papierek lakmusowy.

Kwestią otwartą pozostaje wynik potyczki Betonu2 z Lachami. Obie ekipy mają swoje atuty, ale i problemy. Wydaje się, że zdecyduje dyspozycja dnia – taki wytrych dla ekspertów, którzy nie wiedzą co mądrego powiedzieć (czyt. napisać) ;). Natomiast w meczach Golden Street z Bad Boys i Mucharz Team z Gangiem Albanii reaktywacja stawiamy na pierwsze z wymienionych drużyn.

 

Terminarz:

10:00 The Reds Budzów – Granda Kojszówka

11.00 Black Shadows Zawoja - The Blues Skawica

12:00 Golden Street Sucha Beskidzka - Bad Boys Stryszawa

13:00 Beton 2 Sucha Beskidzka – Lachy Lachowice

14:00 Mucharz Team - Maków Podhalański

TOP Strzelcy- futsal

wyniki -Futsal

09-02-2019 18:00
Gamba Furiosa 0 : 5 Beton 2
09-02-2019 17:00
AKS 5 : 7 Dzik Team
09-02-2019 16:00
BLOK Ekipa 11 : 4 Granda
09-02-2019 15:00
Golden Street 4 : 5 ZrobioneZdrewna.pl
02-02-2019 18:00
ZrobioneZdrewna.pl 2 : 5 Mucharz Team

Tabela - Futsal

Team
Played Points
1 Beton 2 8 22
2 BLOK Ekipa 8 17
3 Gamba Furiosa 8 15
4 ZrobioneZdrewna.pl 8 13
5 AKS 8 12
6 Mucharz Team 8 10
7 Golden Street 8 8
8 Dzik Team 8 6
9 Błekitna Gwiazda 0 0
10 Granda 8 0

zapowiedŹ -Futsal

Gazetki Promocyjne

 

HomeSportALPSALPS. Zapowiedź orlikowa (16 września)