Piłka nożna (578)

Nie pozostawili w drugiej połowie złudzeń drużynie Dębu Paszkówka piłkarze Babiej Góry Sucha Beskidzka. Po bezbarwnej pierwszej połowie, od początku drugiej odsłony ruszyli do zdecydowanych ataków. Gol dający prowadzenie zdobył dopiero Grzegorz Kmiecik, który wykorzystał dośrodkowanie strzelca pierwszej bramki dla suszan, Gabriela Janiczaka. Trzy punkty zgarnia w ten weekend w A-klasie również Jałowiec Stryszawa, który zdobywa Łączany po bramce Dawida Janeczka. Bezbramkowe w pierwszej połowie derby gminy Zawoi nabrały kolorytu bramkowego po przerwie - Paweł Marek wyprowadził Huragan na prowadzenie po pewnie wykonanym rzucie karnym. Po ostatnim gwizdku sędziego cieszyli się jednak zawodnicy z Zawoi. Trzy punkty, ale z Krzeszowa, wywozi Naroże Juszczyn w meczu, który powinien przynieść co najmniej drugie tyle goli. W okręgówce pewnie i wysoko wygrywa Tempo Białka - na uwagę zasługuje powrót do gry Bartłomieja Pająka, który mimo że pojawił się na murawie gry na ostatnie kilka minut, to jednak zdołał pokonać bramkarza rywali pieczętując efektowną wygraną 6:1 na początek rundy wiosennej białczan. W mocno zmienionym składzie - pięciu nowych zawodników! - wygrywa Garbarz Zembrzyce. Prowadzenie podopiecznym Zdzisława Janika zapewniają jednak Ismalia Balogun oraz Monsuru Adisa, czyli wcale nie nowi piłkarze. Wygraną za to pieczętuje ładnym uderzeniem głową jeden z nowych Jakub Żurek. Bez punktów z Gromca wraca Halniak Maków Podhalański. W klasie B KS Bystra wywozi cenny punkt ze Stryszowa (1:1).

W ten weekend piłkarska wiosna rozpoczyna się na całego. Tydzień temu zaczęło się od rozgrywek A-klasy wadowickiej, teraz do tego grona dołączają ligi piąta i klasa B. Skoro tak, to nie może zabraknąć i meczów sporego kalibru gatunkowego jeżeli chodzi zarówno o pozycję w tabeli, jak i prestiż. Skoro prestiż - derby gminy Zawoja, pojedynek Żurawia Krzeszów z Narożem Juszczyn. Oprócz tego tradycyjny korespondencyjny pojedynek Babiej Góry z Astrą Spytkowice, ale też i próba Tempo Białka nawiązania kontaktu z liderem LKS Rajsko.

W związku ze śledztwem prowadzonym przez krakowską prokuraturę w sprawie korupcji w rozgrywkach ligowych pod egidą wadowickiego OZPN, Polski Związek Piłki Nożnej zawiesił trzech sędziów piłkarskich: Krzysztofa W., Damiana S. oraz Piotra K. do czasu rozpoznania sprawy przez Komisję Dyscyplinarną PZPN. Na stronie PZPN ujawniono, że chodzi o rozgrywki klasy A sezonu 2015/2016.

Nazwa jest - Ladies Tempo Białka. Trener jest - to Jarosław Gąstała. Spotkania organizacyjne i pierwszy trening, na którym pojawiło się 18 zawodniczek, już za nimi. Przed pierwszą drużyną kobiecą w naszym powiecie, która od września może wystartować w IV-ligowych rozgrywkach, jednak wiele znaków zapytania i tematów do rozstrzygnięcia. Gąstała i Mariusz Sałaciak nie tracą jednak optymizmu i mają nadzieję, że żeńska drużyna w powiecie suskim okaże się strzałem w dziesiątkę.

Ruszyli! Niektórzy ospale jak Naroże Juszczyn w pierwszej połowie w spotkaniu z Wisłą Łączany, nieskutecznie jak Jałowiec Stryszawa także w pierwszej połowie, ale w meczu z Halniakiem Targanice. Inni za to już skuteczniej - Huragan Skawica w 11. minucie wyszedł na prowadzenie w meczu z Żarkiem Barwałd za sprawą... Ireneusza Ogorzałka. Właśnie - skąd się ktoś o takim bynajmniej nie rodem ze Skawicy nazwisku wziął w Huraganie? Jakby jednego Ogorzałka było mało, to w Huraganie w sobotnim spotkaniu zadebiutował Przemysław Ogorzałek. Debiutanckiego gola w sobotę zaliczył również Grzegorz Bańdura - oczywiście nie w barwach Huraganu, ale Żurawia Krzeszów. Gola dla Żurawia zdobył również Krzysztof Ćwiertnia. Grający prezes Żurawia jak trafia do bramki, to zazwyczaj albo z rzutu karnego, albo z rzutu wolnego. To on otworzył wynik spotkaniu w Paszkówce. Z rzutu wolnego. Dawno nie było takiego dnia, żeby cztery drużyny z naszego powiatu w tej klasie rozgrywkowej, nie grające na dodatek ze sobą, nie przegrały. Miło :)

Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że w ten weekend rozpocznie swoje zmagania wadowicka A-klasa. OZPN telefonuje co prawda do klubów z pytaniem o stany muraw, ale żadna z rozmów nie kończy się kategorycznym nie gramy - przynajmniej na dzień 14.03. Dwóch absolutnych liderów - a tam nasz jeden powiatowy przedstawiciel, Babia Góra Sucha Beskidzka, następnie siedem drużyn z bardzo solidnym dorobkiem po pierwszej części sezonu, które różni zaledwie pięć punktów (wśród tych zespołów: Naroże Juszczyn, BCS Zawoja i Żuraw Krzeszów) i wreszcie dolne rejony tabeli gdzie na dnie jest Huragan Skawica (oby się z tego dna odbił) i w nieco lepszej, ale nie komfortowej sytuacji, Jałowiec Stryszawa.

niedziela, 10 marzec 2019 12:44

Łukasz Burliga: Jeszcze jest wiele do zrobienia

Napisane przez

W czwartek Łukasz Burliga prosto z treningu Wisły Kraków pojawił się w Kukowie, żeby odebrać wyróżnienie w naszym plebiscycie Sportowiec Roku 2018, a już kilkadziesiąt godzin później został jednym z bohaterów Wisły Kraków w wyjazdowym spotkaniu z Koroną Kielce. Burliga po raz pierwszy po powrocie do Wisły wystąpił w pierwszym składzie - zanotował asystę, strzelił gola, a Wisła wygrała 6:2.

niedziela, 03 marzec 2019 17:35

Tempo Białka, czyli siła, spokój i stablizacja

W marcu do gry wracają kluby z naszego powiatu - w przeważającej przynajmniej większości. Co u nich słychać na chwilę obecną, co się zmieniło między rundami, jakie cele i plany czekają ich w rundzie rewanżowej? Na pierwszy ogień wzięliśmy najwyżej sklasyfikowaną drużynę z naszego powiatu czyli Tempo Białka. - Czeka nas bardzo krótka runda, w przeciągu 2 i pół miesiąca rozegramy 14 spotkań. Strata punktów można okazać się bolesna - mówi Krzysztof Wądrzyk.

Wychodząc naprzeciw potrzebom związanym z organizacją rozgrywek dla najmłodszych piłkarzy w okresie zimowym Babiogórskie Centrum Sportu w Zawoi postanowiło zorganizować ligę halową. Ze względu na koszty związane z dojazdem na zawody, rozgrywki odbywały się systemem turniejowym, zarówno w grupie Orlików jak i Żaków.