Wydrukuj tę stronę
środa, 19 grudzień 2018 20:40

Pracowity weekend pływaków z Jasienia. Mistrzowskie starty w Zabierzowie i Ostrowie Świętokrzyskim

W dniach 15 – 16 grudnia br. w Zabierzowie odbyły się Mistrzostwa Województwa Małopolskiego w Pływaniu. 24 Kluby pływackie z całej Małopolski wystawiły łącznie 335 zawodników. Spore sukcesy osiągnęli podopieczni suskiego „Jasienia”.

Największym sukcesem mogła się poszczycić 10-letnia Wiktora Gracjasz, która w czterech konkurencjach (50m stylem motylkowym, dowolnym, grzbietowym, oraz 100m zmiennym) zdobyła łącznie 2 złote oraz 2 srebrne medale.

Na 200 metrów stylem grzbietowym srebro wywalczyła 11-letnia Barbara Sowa, a brązowy medal na 800 metrów stylem dowolnym zdobyła 12-letnia Milena Łazarz.

Dodatkowo z sztafecie 4x50 metrów stylem dowolnym czwórka zawodniczek z suskiego Jasienia (Ewa Wrona, Wiktoria Gracjasz, Barbara Sowa oraz Milena Łazarz) wywalczyła brązowy medal.

W zawodach wystartowali również Wiktoria Kowaliczek, Maria Wrona oraz Paweł Pochopień i pomimo, że im nie udało się zdobyć żadnego medalu, to i tak poprawili swoje życiowe rekordy.

MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA MAŁOPOLSKIEGO - 10-12 LAT - 15-16.12.2018 - ZABIERZÓW

Zawodnikom Jasienia gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w sporcie.

Ponadto „Jasieniowe” dziewczyny Nikola Panek i Weronika Habowska startowały w Mistrzostwach Polski w Ostrowu Świętokrzyskim.

W wyniku zmagań dziewczyny znacząco poprawiły swoje rekordy życiowe. A uzyskane wyniki dały miejsce w trzeciej dziesiątce wśród najlepszych pływaczek w Polsce.

ZIMOWE MISTRZOSTWA POLSKI W PŁYWANIU JUNIORÓW 15 LAT - 14-16.12.2018 - OSTROWIEC ŚWIĘTOKRZYSKI